Головна · Метеоризм · Аплікація будинок тварин у середній групі. Аплікація «Тварини» у середній групі: цікаві ідеї та корисні поради. Аплікація «Домашні та дикі тварини»

Аплікація будинок тварин у середній групі. Аплікація «Тварини» у середній групі: цікаві ідеї та корисні поради. Аплікація «Домашні та дикі тварини»

Муніципальне бюджетне дошкільне загальноосвітнє

заклад дитячий садок комбінованого виду №10

муніципальної освіти

Усть – Лабинський район

Конспект

відкритого заняття з

художньо - естетичному вихованню з використанням здоров'язберігаючої технології в середній групі.

Тема: «Кошеня».

Підготувала вихователь:

Паніна І.В.

Дата проведення: 11.11.2015р.

Вік дітей :4-5 років.

Цілі: Закріпити знання дітей про домашню тварину. Вправляти дітей в обведенні за трафаретом, вирізування за контуром, виконання аплікації за зразком. Вправляти дітей у виконанні аплікації способом знімання паперових кульок. Вчити працювати у колективі.

Завдання:

Навчальні:

Продовжувати закріплюватизнання дітей про домашню тварину.

Продовжувати закріплювати вміння дітей обводити за контуром.

Продовжувати закріплювати вміння дітей у акуратному вирізуванні.

Розвиваючі:

Розвивати зорову увагу, наочне мислення.

Розвинути дрібну моторику рук,

Естетичне сприйняття та художній смак.

Виховні:

- Виховувати акуратність під час роботи з ножицями, клеєм; виховувати доброту та любов до тварин; вчити працювати у колективі.

Матеріали та обладнання: картинка із зображенням силуетів овочів, що накладаються один на одного; картинки із зображенням овочів та кількох фруктів.

Попередня робота: розглядання альбому «Домашні тварини»

Матеріали: Чорні фломастери, клей, серветки, ножиці, кольоровий папір, трафарет кола, великого та маленького овалу, вирізана заготовка метелика.

Хід заняття:

Вихователь: Хлопці! До нас у гості сьогодні прийде маленький гість! Щоб дізнатися, хто це, відгадайте загадки:

Хто спить з вами на ліжечку,
Вдень вистачає вас за п'яти?
Рудий, у плямах, як тигреня...
А звати його?

Діти: Кошеня.

Вихователь: Зуби гострі, як голки,

Коготки ще гостріші.

І хода як у тигра,

Тільки він не цар звірів,

Навіть зовсім не тигреня,

А пухнастий.

Діти: Кошеня.

Вихователь: Хлопці, чому ви так думаєте? За якими ознаками ви дізналися, що це кошеня?

Діти: Кіготки, пухнастий, схожий на тигра.

Вихователь пропонує дітям розглянути картинку.

Вихователь: : Яка це тварина?

Діти: Домашнє.

Вихователь: А чому домашнє?

Діти: Тому що кошеня живе вдома і ми дбаємо про нього.

Вихователь: Як звати маму та тата у кошеня?

Діти: Мама – кішка, тато – кіт.

Вихователь: Яку користь людині приносить кішка?

Діти: Ловить мишей.

Вихователь: Послухайте ще одну загадку, хлопці:

Що за звір зі мною ?

Не мукає, не ірже, не гавкає,

Нападає на клубки,

Ховає в лапки кігтики!

Діти: Кошеня.

Вихователь: Ця загадка підказує, яку гру ми з вами пограємо. Гра називається «Кошенята і клубки», адже всі кошенята іноді не проти повеселитись з бабусиним клубком.

Рухлива гра «Кошенята та клубки»:

Діти поділяються на дві команди. Вихователь висипає на підлогу м'ячики двох кольорів, і поки звучить музика, кожна команда збирає м'ячики свого кольору, хто швидше.

Вихователь: Наше кошеня пограло, втомилося і вирішило відпочити на своїй м'якій підстилці. Хлопці, сьогодні я пропоную вам кожному зробити своє кошеня та затишну підстилку для нього. А для цього, сідайте на свої місця та подивіться, що нам для цього знадобиться.

на у дітей знаходиться конверт зі шматочками кольорового паперу, основою з кольорового картону, трафаретами та заготовкою-метеликом, а також: клей, ножиці, олівець, серветки.

Вихователь: Насамперед, потрібно обвести по трафарету деталі, з яких вийде наше кошеня: коло – голова, великий овал – тулуб, маленький овал – хвіст.

Потім вирізати деталі. З обрізків виріжемо два маленькі трикутники - вушка.

Наклеїмо всі деталі акуратно на основу за зразком.

Ось яке у нас вийшло милий кошеня. А щоб наші пальчики відпочили, ми їх трохи розімнемо:

Фізмінка «Кішка»

Обережно немов кішка віддо віконця

На шкарпетках я пройдуся, ляжу і в кільце згорнуся.

А зараз час прокинуться підтягнутися, посміхнутися.

Я легко з зістрибну, спинку я дугою вигну

І зі блюдця молочко полащу язичком.

Вихователь:

Тепер кошеняті потрібна підстилка. Візьмемо серветку, відірвемо від неї маленький шматочок, скрутимо його пальцями, щоб вийшов маленький грудочку. Зробимо таких грудочок якомога більше – з них вийде підстилка для кошеня.

Наклеїмо ці грудочки внизу під кошеням.

А ще не забудемо за допомогою чорного фломайстра намалювати кошеня мордочку і прикрасити свою вироби метеликом.

Рефлексія.

Вихователь: Наше кошеня дякує нам за турботу про нього, за теплу підстилку.

Конспект ОД з аплікації в середній групі на тему: «Забавні кролики»


: формувати в дітей віком інтерес до свійських тварин.
Завдання:
вчити дітей виконувати об'ємну аплікацію із серветок та вати; обривати серветку, зминати кожен шматочок і скочувати його в грудку;
розвивати дрібну моторику пальців рук, творчу уяву, акуратність;
виховувати інтерес до кролів.
Попередня робота:
- Розгляд ілюстрацій з кроликами;
- Читання розповідей про кроликів.
Матеріали: ілюстрація кролика, картон, білі серветки, клей, кольоровий папір, ножиці, вата, кролик заготовки.

Хід заняття

Вихователь:Пропоную пограти в нашу улюблену гру «Вгадай-ка». Тільки ми вгадуватимемо не дитину, а тварину. Я вже загадала тварину, а вам треба вгадати, кого я загадала. Почнемо гру?
Діти: Так.
Вихователь: Це біла пухнаста тварина Має круглий хвіст. М'які довгі лапки. І довгі вуха.
Діти: Заєць.
Вихователь: Ні. Я вам дам підказку. Це тварина домашня. А заєць домашню тварину?
Діти: Ні.
Вихователь:Тоді, хто як ви думаєте, так схожий на зайця, але домашню тварину? Любить також їсти моркву, капусту.
Діти Кролик.

Вихователь: Правильно Сьогодні ми з вами робитимемо аплікацію кролика. Давайте придумаємо прізвиська нашим кроликам. У нас один кролик хлопчик та дві дівчинки. Як назвемо?
Діти вигадують імена.
Діти: Трояндочка, Корольова, Принцеса, Маша, Пушистик, Ваня і т.д.
Вихователь:Добре, назвемо Розочка, Корольова та Пушистик. Подивіться уважно? Чого не вистачає нашим кроликам?
Діти: Хутра.
Вихователь:Правильно. А на вулиці яка пора року?
Діти: Зима, кролик холодно.
Вихователь:Значить, нам треба одягнути кролика у хутряну шубку. Шубку ми робитимемо з грудочок. А грудочки з білих серветок. Також використовуємо вату, щоб кроликам було тепло.
А перш ніж приступити до роботи, трошки відпочинемо.
Фізкультхвилинка
Я малюю кролика для вас (роблять кругові рухи руками над головою).
Це в нього, бачите, голова (руки кладуть на голову).
Це в нього вуха вгору (піднімають руки вгору, до вух).
Це стирчить у нього сірий хвостик (обертають тулуб праворуч, ліворуч).
Це очі весело горять (прикладають руки до очей «біноклем»).
Ротик, зубки - нехай моркву їсть (наслідують жування моркви).
Шубка тепла, хутро на ній (Погладжують руки, тулуб, плечі, нагинаються).
Ніжки (підскакують на місці).
Діти сідають за столи.
Вихователь: Хлопці, пропоную розділитись на три підгрупи Першу підгрупу роблять кролика «Пушистика», друга підгрупа «Королеву», третя підгрупа «Розочку». У вас на столі лежить вата. Мордочку, хвостик та серединку вух ми зробимо пухнастими – з вати.



Діти: починають «розтягувати» шматочки вати, приклеюють вату на мордочку, хвостик, вушка.


Вихователь: Беремо серветки, відриваємо маленькі шматочки, потім зминаємо кожен шматочок і скачуємо в грудочки круглої форми. Вихователь демонструє спосіб виконання роботи.
Діти роблять грудочки.


Вихователь:А тепер зроблені вами грудочки давайте приклеїмо на силует кролика. Намазуємо силует кролика клеєм, і тепер кожну грудочку з серветки приклеюємо, щільно притискаючи один до одного.


Вихователь:Подивіться, який у нас вийшов кролик! А що йому ще не вистачає?
Діти: він не має вусів.
Вихователь: Правильно! Давайте приклеїмо вуса, які я заздалегідь вирізала з білого паперу.
Вихователь малює кролику рот червоним фломастером, чорним фломастером ніс та брови!
Вихователь: Хлопці, я приготувала нашим новим друзям подарунки Для Королеви - зробила корону, для Розочки - брошку "троянду", а для Пушистика - краватка "метелик". Вам подобаються подарунки, які я зробила для наших улюбленців?
Діти: Так, дякую.





Вихователь: Які ви молодці! Допомогли нашим кроликам тепер їм тепло.

Олена Астапенко

Конспект заняття з нетрадиційної техніки аплікації (обривний) у середній групі «Домашні тварини»

Ціль:сприяти засвоєнню художніх

знань та вмінь вихованців у образотворчій діяльності.

Програмний зміст:

1. Формувати інтерес до занять образотворчою діяльністю. Вчити в аплікації зображати тварин, передаючи їх образну виразність. Нетрадиційний метод роботи:

В аплікації (рваним папером);

2. Вчити дітей працювати спільно, дружно. Виховувати радість від сприйняття результату спільної роботи.

3. Розвивати в дітей віком дрібну моторику.

Обладнання та матеріали:

Картинки із зображенням свійських тварин (корова, коза, свиня, собака, кіт та ін.);

Силуетні та контурні зображення домашніх тварин;

Кольоровий папір;

Пензлики для клею, клей, серветки, тарілочки.

Хід заняття:

ВИХОВНИК: Проходьте, сідайте, перед вами лежать фігурки тварин, зробимо їх красивими, кольоровими.

Подивіться уважно, чи ви дізналися тварин, які лежать перед вами?

(Індивідуально підійду до кожної дитини.)

Вихователь: якого кольору може бути кіт, собака, корова тощо (задати питання кожній дитині, тим самим підвести її до вибору кольорового паперу)

Тепер ми відриватимемо маленькі шматочки паперу.

ВИХОВАТЕЛЬ: .

Вчора ми з вами грали з пальчиками – рвали різнобарвний папір на дрібні шматочки, тепер вони нам знадобляться, за їхньою допомогою ми прикрасимо – оживимо наших звірят.

(Аплікують тварин прийомом – рваний папір.)

Я покажу вам, яким чином ми будемо виконувати нашу роботу.

(Пояснюю послідовність аплікування рваним папером, на прикладі дерева. Нагадаю, що шерсть у тварин густа, не забувати якогось кольору.)

(Попрошу дітей повторити послідовність роботи, якщо важко, допоможу дітям в аплікуванні.)



Під час роботи нагадуватиму про акуратність виконання.

Самостійна робота дітей.

«А роботи на диво!

Похвалити мені вас час!

Зробили все так гарно,

Що за диво майстра!

ВИХОВНИК: дуже красиві тварини вийшли


Публікації на тему:

Конспект інтегрованої НОД із застосуванням ІКТ «Домашні тварини та їхні дитинчата» у середній групіІнтеграція освітніх галузей: «Пізнання», «Комунікація», «Читання художньої літератури», «Художня творчість», «Соціалізація».

Конспект безпосередньо освітньої діяльності «Домашні тварини» у середній групіПопередня робота: Розгляд ілюстрацій із серії "Домашні тварини", бесіди про тварин, спостереження за кішкою та собакою, читання.

Конспект безпосередньо-освітньої діяльності у середній групі «Домашні тварини»Конспект безпосередньо - освітньої діяльності в середній групі з пізнавального розвитку з елементами експериментування.

Конспект НОД у середній групі з використанням ігрових технологій «Домашні та дикі тварини»Конспект безпосередньо – освітньої діяльності у середній групі з використанням ігрових технологій. Тема: «Домашні та дикі тварини».

Конспект підгрупового логопедичного заняття з елементами фольклору у середній групі на тему "Домашні тварини". Склала: логопед.

Конспект спільної освітньої діяльності з розвитку мовлення у середній групі «Домашні тварини»Мета: знайомити дітей із свійськими тваринами. Завдання: - розвивати вміння впізнавати та називати свійських тварин (корова, кінь, вівця, свиня).

Мета: активізувати словник дітей, використовувати у мові узагальнюючі поняття (дикі тварини, домашні тварини) Завдання: Освітні:.

Бумаготворчість займається велике місце у сітці занять у дошкільній освітній установі. З ясельної групи вихованці навчаються працювати з ножицями, клеєм, пензликом, дізнаються, як із простих деталей можна скласти візерунок чи картинку. Дітей старшого віку на заняттях у підготовчій групі слід навчити створення тривимірних аплікацій, залучати до освоєння навичок та почав геометрії, зокрема, при конструюванні диких та домашніх тварин.

Особливості заняття аплікацією у підготовчій групі дитячого садка

До віку 6-7 років дитина добре поводиться з ножицями, з легкістю вирізує по контуру прості фігури. Він може з'єднувати пунктир або точки безперервної лінії, намалювати нескладні елементи для використання в аплікації. Відповідно до вміння вихованців цього віку програмні вимоги ускладнюються. Педагогу необхідно направити фантазію на створення сюжетних аплікацій. Процес наклеювання підготовлених деталей дитина має супроводжувати словесними коментарями. Включається ігровий момент: не тільки вчимося створювати вироби, але й паралельно вигадуємо історію.

Види

Вихованці підготовчої групи повинні мати наступні техніки аплікації:

  • Створення на зразок. Дитина може обвести запропоновані педагогом шаблони, вирізати та скласти подібну до побаченого картинку. Вихованцям пропонується кілька зразків на задану тему та дається можливість поєднувати техніки створення та композиційні елементи.
  • Силуетна аплікація. Передбачає ті ж дії, що й у попередньому пункті, але шаблон складніший, робота виходить більш трудомісткою та копіткою. Для віку 6–7 років даний вид аплікації цікавий у тому випадку, коли у творчому процесі є сюжетно-рольовий фактор.
  • Створення симетричної фігури чи ряду симетричних фігур. Це дії зі складанням аркуша паперу та вирізання половини зображення. Для старших дошкільнят завдання у цій техніці повинні бути максимально складними: контур для вирізування повинен мати нюанси, усередині зображення необхідно зробити проколи або прорізи.
  • Обривна аплікація. Використовується під час роботи у змішаній техніці. Наприклад, у вигляді обривної аплікації створюється імітація пташиного пір'я або хутра хутрових звірів.
  • Накладна аплікація. Також використовується у змішаній техніці: для зображення риб'ячої луски, зміїної шкіри, оперення птахів.
  • Модульна аплікація. Це робота з елементами однієї форми, але різноманітних розмірів та кольорів. Деталі можна згинати і приклеювати одну з половин до основи (тоді друга половина вийде за межі площини, вийде тривимірне зображення). Деталі-модулі можна накладати один на одного у процесі склеювання.
  • Колаж. Створюється не просто зображення якогось об'єкта, в процесі творчості дитина впритул підходить до світу мистецтва. Колаж має на увазі роботу з різними матеріалами, формами і має ретельно продуману композицію, колірне рішення і найчастіше сюжетну складову.

Фотогалерея: приклади аплікацій різних видів на тему «Домашні та дикі тварини»

Створення прямої аплікації на зразок із застосуванням різних матеріалів Модульна аплікація: для створення зображення використовувалися елементи у формі кола Силуетна аплікація, що поєднує елементи простого конструювання та сюжетного задуму В основі аплікації лежить симетричне вирізання об'єктів зображення. Завдання в підготовчій групі передбачає вирізання складних картинок, з дрібними деталями і прорізами. Аплікація-колаж передбачає використання різноманітних матеріалів (гудзики, мереживо, природний матеріал, намистини, шматочки тканини) Багатошарова аплікація: деталі наклеєні один на одного таким чином, що виходить

Використовувані матеріали

Для створення аплікацій немає обмеження у використовуваних матеріалах. Дрібна моторика в цьому віці настільки розвинена, що вихованці вміло поводяться навіть із сипучими матеріалами з дрібних частинок (манна крупа, тирса, кольоровий пісок).

Все частіше повинні використовуватися незвичайні матеріали, щоб у дітей не загубився інтерес до цього виду творчості. Особливо цікавим стає процес, коли як деталі аплікації виступають побутові матеріали - такі звичні у повсякденності, але несподівані як складник предмета мистецтва. Це те, що найчастіше вважається сміттям: обгортки, фантики, фольга, металеві або пластикові кришки і т. д. крекери, сушіння.

Фотогалерея: приклади використання непридатних та харчових матеріалів для створення виробів

Аплікація з зерен і круп Для імітації голок їжака були використані насіння Використання макаронних виробів як матеріал для аплікації Використання цукеркових обгорток як матеріал для створення імітації рибної луски Використання попкорну для створення аплікації Аплікація з пластикових пляшкових кришок

Бумаготворчість

А як же паперотворчість? Зрозуміло, у підготовчій групі також можливе створення аплікацій із паперу. Але педагогу обов'язково варто пам'ятати, що хлопці протягом кількох років відточували навички роботи з ножицями та клеєм, створювали картинки та перші сюжети саме з цим матеріалом. Однак, паперовий матеріал – це не тільки картон та набір кольорового паперу! Вихованці 6–7 років охоче продовжують роботу із добре знайомим матеріалом.
Під час підготовки заняття зі створення паперової аплікації вихователь повинен дотримуватися кількох рекомендацій:

  1. Паперові матеріали різноманітні. Для створення застосовний газетний та журнальний папір, шпалерний папір, обгортковий та пакувальний папір, серветки однотонні та з тематичним принтом, калька, міліметрівка, пергамент, листівки, різні картки, використані квитки та ін.
  2. Застосування інших технік паперотворчості під час створення деталей аплікації. Поговоримо про них докладніше.

Плетіння- одне із найдавніших видів творчості. З паперових смужок вихованці можуть сплести просту кіску, поєднувати між собою смужки різних кольорів. Плетуть також із паперових трубочок, у такому разі процес вимагає більшого часу (необхідно заздалегідь заготовити трубочки). За плетінням має бути проведено кілька окремих занять. Освоївши техніку простого (атласного плетіння), вихованці зможуть створювати елементи для використання в аплікації.

Фотогалерея: використання плетених деталей під час створення аплікації

Приклад використання плетіння для створення образу тварини Приклади використання плетіння для створення образу тварини Приклади використання плетіння для створення образу тварини Гніздо виконано в техніці простого плетіння

Орігамі- Вид японського мистецтва, техніка складання паперових фігурок. Розуміння основ орігамі в дитячому віці відмінно розвиває дрібну моторику і готує руку до письма. Дитина знайомиться з початками геометрії, вживає терміни «точка», «лінія», «кут», «прямий кут» та ін. Для створення фігурок-орігамі необхідно виділити кілька занять.
Після того, як вихованцями відпрацьовані способи виготовлення постатей тварин на заняттях з орігамі, можна провести заняття зі створення колективних робіт з аплікації.

Фотогалерея: схеми та шаблони простих фігур тварин у техніці орігамі та приклади їх використання

Схема орігамі Схема орігамі Схема орігамі Схема орігамі Схема орігамі Схема орігамі Аплікація з елементами орігамі Аплікація з елементами орігамі Аплікація з елементами орігамі Аплікація з елементами орігамі Аплікація з елементом

Квілінг- Скручування за допомогою спеціального інструменту або простого олівця паперових смужок. Зі спіралек створюються круглі або овальні елементи, з яких створюється зображення шляхом наклеювання деталей на основу. Паперові смужки для квілінгу можна нарізати самостійно, а можна купити готові набори різних кольорів і ширини. За квілінгом рекомендується провести 1–2 окремі заняття, результатом яких можуть бути невеликі листівки-аплікації. Заняття зі створення колективної аплікації передбачає, що кожному вихованцю буде визначено до створення обумовлену кількість деталей із паперових спіралей, потім спільно хлопці наклеять кручені елементи на основу.

Фотогалерея: деталі квілінгу, доступні для створення виробів, приклади робіт з ними.

Основний елемент квілінгу Інструкція
Елемент квілінгу Інструкція Аплікація з елементами квілінгу Аплікація з елементами квілінгу Аплікація з елементами квілінгу

Пейп-арт- техніка створення елементів з паперових серветок за допомогою намочування та подальшого скручування. Скручують між долонями. Зі смужок серветки виходять джгутики, з них можна згорнути різні фігури (листики, кола, спіралі і т. д.), з квадратів - кульки. Ця техніка передбачає наклеювання елементів із серветок на поверхню для подальшого декорування (скриньки, дерев'яні рамки, вазочки і т. д.). Аплікацію з такими джгутиками та кульками слід виконувати на основі із щільного картону. Деталі необхідно фарбувати, паперова основа може при цьому деформуватися.

Фотогалерея: створення елементів та картинок з паперових кульок

Процес створення елементів Заготовлений матеріал для створення зображення Аплікація зі джгутиків, скручених зі смужок серветки

Аплікація «Домашні та дикі тварини»

З темою «Домашні та дикі тварини» вихованці знайомилися на заняттях з навколишнього світу в молодшій та середній групах. Вони знають класифікацію тварин, якою мірою ті чи інші залежать від умов навколишнього середовища, як пристосовуються до існування. Їм відомі житла диких тварин, деякі особливості поведінки, хто з тварин травоїдний, хто хижак. Не менше вони можуть розповісти про свійських тварин: і тих, хто живе на фермі, і про вихованців у міських квартирах.
Найбільш вдало проходить повторення та закріплення, коли календарно-тематичне планування на рік складено таким чином, що повернення до теми тварин відбувається спочатку на занятті з пізнавально-мовленнєвого розвитку. Вихованці спільно з педагогом систематизують отримані раніше знання, розвивають навички мовлення, закладається установка на уважне ставлення до навколишнього світу, зокрема тваринам, на здоровий спосіб життя з максимальною в сучасному світі гармонією з природою. А пізніше в плануванні на цю тему ставиться творче заняття: малювання, ліплення, створення панно чи аплікації.

Якщо обрано індивідуальну форму роботи, то вихованцям можна запропонувати зробити кілька тварин однією основі чи виконати кілька виробів за заняття, якщо буде використана проста техніка аплікації. Переважно для дітей цього віку використання групової форми. Вихователь ділить дітей групи по кілька людина, а далі вихованці самостійно розподіляють необхідні створення аплікації дії.

Підготовка педагога до заняття

Щоб заняття вийшло цікавим та корисним, необхідно заздалегідь продумати, в якому ключі воно проходитиме і які цілі та завдання бажані для досягнення. Насамперед, необхідно підібрати мотивуючий матеріал для підведення хлопців до теми та подальшого занурення у творчий процес.
Варіанти початкового етапу заняття:

  • Бесіда з вихованцями, відповіді питання, історії з власного досвіду. Розвиваються мовленнєві навички, розумові процеси, тренується пам'ять.
  • Казка. Можливо, педагог запропонує вихованцям згадати казки про диких тварин, спробувати стисло переказати одну-дві. Для розвитку досвіду аудіювання вихователь розповідає невелику казку про тварин. Приклад казки про свійських тварин: «У селі»:
    Жили-були два друга Петя та Рома. Петя жив у місті, а Рома жив у селі. І вирішив Петя до Роми в гості до села з'їздити.
    Коли Петя приїхав, Рома вирішив йому господарство показати. Пішли вони на галявину і побачили там корову.
    -Хто це? -здивувався Петя.
    -Це корова. Вона дає смачне та корисне молоко. А з молока роблять і сметану, і сир і навіть смачне морозиво. А ще корова має дуже смачне м'ясо.
    Пішли хлопці далі і побачили конячку.
    -А це хто? - Знову запитує Петя.
    -Це конячка. Вона допомагає перевозити важкі вантажі та дає смачне молоко, яке називається кумис.
    Трохи пройшовши, хлопчики побачили овечок, що щипали траву.
    -А це овечки, - пояснив Рома. - У них дуже тепла шерсть, з якої в'яжуть рукавиці та шкарпетки.
    Прийшли хлопці надвір і побачили курочок.
    -А це що за пташки? - Запитує Петя.
    -Це курочки. Вони зносять яєчка. А ще курячий суп найсмачніший і найкорисніший суп на світі.
    Подивився Петя на всі боки і побачив собачку.
    -А це я знаю. Це собачка. Вона хату охороняє.
    -Правильно, - сказав Рома.
    І хлопці пішли додому. Мама Роми нагодувала Петю смачним курячим супом і напоїла теплим молоком.
    Петі в селі дуже сподобалося.
    (
  • Читання віршів про тварин. Рекомендується використовувати музичний супровід для виконання завдання розвитку естетичного смаку та почуття прекрасного (відтворення аудіозаписів у фоновому режимі або використання проектора для перегляду презентації з аудіосупроводом).
  • Використання наочного матеріалу. Плакати "На фермі", "У лісі", "У зоопарку", книги про тварин з ілюстраціями, перегляд слайдів або карток.

Фотогалерея: приклади наочних мотивуючих матеріалів

Конспект заняття

У конспекті мають бути відображені етапи проведення заняття із зазначенням приблизного часу на кожен, використовувані матеріали та інструменти, які цілі та завдання ставилися і чи були вони досягнуті, обов'язковий аналіз за фактом виконаної роботи (що вдалося, а що ні).

План конспекту:

  1. Цілі і завдання
  2. Інструменти та матеріали
  3. Поетапний хід роботи: оргмомент 3–4 хвилини, обговорення теми та порядку виконання дій 5 хвилин, заготівля елементів 14–15 хвилин, наклеювання деталей на основу 4–5 хвилин, демонстрація робіт, підбиття підсумків 3–4 хвилини
  4. Рефлексія

Приклад конспекту: аплікація із ватних дисків

  1. Ціль: виготовлення аплікації на задану тему. Завдання: вдосконалення дрібної моторики, розвиток фантазії та естетичного смаку, виховання дисциплінованості та акуратності.
  2. Інструменти: ножиці, клей з аплікатором, пензлики та фарби, фломастери. Матеріали: картонна або фетрова основа, диски ватні.
  3. Організаційний момент: вихователь вітає хлопців, повідомляє про мету заняття, називає інструменти та матеріали.
    Обговорення: вихованцям пропонується для перегляду презентація на тему «Домашні та дикі тварини» з відповідями на запитання. Метою розмови є повторення класифікації тварин. Далі озвучує завдання для прикладної діяльності: «Вибрати одну або декілька тварин і самостійно створити його зображення в техніці аплікація із запропонованих матеріалів».
    Заготівля вихованцями елементів (фарбування дисків у потрібний колір, нарізування дисків більш дрібні елементи, складання дисків до створення об'ємного зображення).
    Наклеювання деталей на основу.
    Демонстрація робіт. Підбиття підсумків: вихователь дякує хлопцям за виявлений до теми інтерес та виконану роботу, окремо хвалить найбільш вдалі вироби.
  4. Рефлексія: які труднощі виникли під час заняття, що конспекті потребує доопрацювання, чи досягнуто поставлені мети і завдання.

Схеми та порядок виконання аплікацій

«Кіт»

Обвести на картонній основі шаблон із зображенням кішки;

Намалювати на основі ока, рот, вуса, вуха та лапи тварини;

Нанести пензликом клей на основу, приклеїти крупу відповідно до задуму (потрібного кольору та форми).

«Пудель»

Обвести шаблон із зображенням пуделя, вирізати по контуру (папір білого кольору);

Приклеїти вирізаний елемент на основу, відповідно до задуму приклеїти ватяні кульки на зображення собаки;

Домалювати фломастерами необхідні деталі (мордочку, пазурі).

«Теля»

Обвести та вирізати з фетру різних кольорів за шаблоном елементи;

Наклеїти на основу деталі шляхом накладання.

«Цуценя»

Намалювати і вирізати кола різного діаметра з паперу всіляких кольорів відповідно до задуму;

Приклеїти модулі на основу, згинаючи за задумом.

"В лісі"

Розфарбувати основу для заготівлі;

Приклеїти деталі із природного матеріалу.

«Ведмедики на полюсі»

Приклеїти на кольорову основу елементи для створення фотографій (м'ятий папір, вата);

Намалювати та вирізати за контуром зображення ведмедів;

Приклеїти на фонове зображення нові деталі;

Домалювати фломастерами задумане.

Наклеїти на основу листя відповідно до задуму (техніка накладання та конструювання).

«Овечка»

Створити елементи у техніці квіллінг (виконується групою);

Наклеїти елементи на основу.

«Рибки в акваріумі»

Кожен вихованець робить рибку у техніці орігамі;

Відео: як зробити кота з пряжі

У підготовчій групі дитячого садка, як і раніше, важливо займатися створенням аплікацій. Цей вид паперотворчості грає велику роль у всебічному розвитку дитини. Дошкільнята старшого віку працюють із різноманітними матеріалами, використовують різні техніки. Необхідно частіше проводити заняття з аплікації у груповій формі: так хлопці вчаться взаємодіяти один з одним, розподіляти обов'язки, спілкуватися на одному рівні. Не перериваючи творчий процес вихованці розвивають мовні вміння і фантазують. Сюжетна аплікація має ігрову форму, але служить виконання кількох педагогічних завдань - навчальної, розвиваючої, естетичної.

Цілі:

  • Розширювати і закріплювати знання дітей про домашніх тварин, про їх зовнішній вигляд, їжу, місце проживання, користь людині.
  • Розвивати пам'ять, увагу, дрібну моторику рук.
  • Навчити дітей робити аплікація з кіл, закріпити знання роботи із шаблонами, клеєм.
  • Вчити дітей працювати спільно, дружно. Виховувати радість від сприйняття результату спільної роботи.

Матеріали:

Музична м'яка іграшка - собака, схема частин тіла собаки, готові силуети для наклеювання на альбомному аркуші, готові круги з кольорового паперу різних розмірів, клей, пензлі, клейонки, серветки.

Попередня робота:спостереження, бесіди про свійських тварин, дидактичні, рухливі ігри, альбом домашні тварини, читання художньої літератури.

Хід заняття

1. Організаційний момент.

Педагог сидить перед дітьми, в руках у нього мішечок:

Педагог: Діти, подивіться якийсь цікавий мішечок, та він ворушиться! Хто ж у ньому сховався? (Дивиться). Він не хоче виходити з мішка, поки ви не відгадаєте про нього загадку.

Мешкає у дворі

В особистому будинку – будки,

І на всіх, кого не знає,

То гарчить вона, то гавкає.

Педагог дістає із мішечка іграшку собаки. Діти разом із педагогом розглядають іграшку.

2. Розмова

(Показ частин тіла, використовуючи схему)

— Що це собака?

Що на голові?

Вуха, очі, ніс, рот (паща).

Де у собаки лапи? (Діти показують)

Де у собаки хвіст? (Діти показують)

Який песик на дотик? Поторкайте її.

М'яка пухнаста.

Це вовна її м'яка. А якого кольору шерсть?

Якого розміру собака, великий чи маленький?

Маленька.

А де живе собака?

Собака живе у господаря. Має будку.

А навіщо людині потрібна собака?

Собака охороняє будинок.

Давайте послухаємо, як вона кричить. (Педагог натискає кнопку собака гавкає)

Як кричить собака?

Гав! Гав!

3. Фізкультхвилинка

Бігало по двору цуценя, (повільний біг на місці)

Бачить - пирога шматочок, (Нахил вперед, руки в сторони)

Під ганок заліз і з'їв, (Присісти, руки до рота)

Розвалився, засопів. (Руки в сторони, голову на бік)

4. Показ педагога

Пояснення та демонстрація послідовного виконання роботи.

Педагог: Зараз ми з вами зробимо аплікацію собаки та будки для неї.

Для цього нам знадобляться кола з кольорового паперу різного кольору та розміру.

Подивіться на зразок.

Зараз я показуватиму як клеїти собаку і будку для неї, а ви по черзі викладайте деталі на альбомному листі.

А тепер приклеюйте деталі так само.

5. Самостійна робота

Під час самостійної роботи дітей педагог стежить за правильним розташуванням деталей на аркуші.

6. Підсумок роботи

Педагог: Діти візьміть свої роботи і підійдіть до дошки.

(Виставка дитячих робіт).

Ви були молодці, хлопці, старалися, собачки вийшли різні – у когось радісна, у когось спокійна, у різних позах. Усім дуже дякую.