Головна · Діагностика · Конспект заняття з фізичної культури для старшої групи. План-конспект заняття з фізкультури (старша група) на тему: відкрите заняття з фізичної культури у старшій групі "Секрет здоров'я"

Конспект заняття з фізичної культури для старшої групи. План-конспект заняття з фізкультури (старша група) на тему: відкрите заняття з фізичної культури у старшій групі "Секрет здоров'я"

Ірина Строганова
Конспект фізкультурного заняття у старшій групі «Веселі хлопці»

Конспект фізкультурного заняття у старшій групі"Веселі хлопці"

Завдання:

Повторити ходьбу з високим підніманням колін;

Вправи у рівновазі, розвиваючи координацію руху;

Стрибки на двох ногах із просуванням;

Метання предмета в ціль.

1. ВВОДНА ЧАСТИНА

Основна ходьба;

Х. на шкарпетках;

Х. на п'ятах;

Х. з високим підніманням коліна, руки убік;

Х., відновлення дихання;

в одну шеренгу ставай! В обхід по залі кроком руш! 1, 2, 3, 4. піднялися на шкарпетки, руки вгору, тримаємо рівно спинки. Молодці! Переходимо на ходьбу п'ятами, руки на пояс. 1, 2, 3, 4. йдемо рівно, дотримуємося дистанції. Увага! Звичайна ходьба. Послухайте завдання: йдемо залом, високо піднімаючи коліна, руки в сторони. Бігом марш! Молодці Звичайна ходьба. Робимо вдих, піднімаємося на шкарпетки, руки нагору. Видих, руки опускаємо. Закінчили.

2. ОСНОВНА ЧАСТИНА

Комплекс ОРУ. (Вправи без предметів):

1. І. п.: основна стійка. руки на поясі.

1-нахил голови вправо, 2-і. п., 3-поворот голови вліво, 4-и. п. Повторення: 6 раз.

2. І. п.: основна стійка, руки на поясі.

1-руки в сторони; 2 руки вгору, піднятися на шкарпетки; 3-руки в сторони; 4- повернутися до в. п. Повторення: 6 раз

3. І. п.: Стійка ноги на ширині плечей, руки внизу. 1- руки в сторони; 2- нахил до правої (лівої ноги, торкнутися пальцями рук шкарпеток ніг; 3-випрямитися, руки в сторони; 4- і. п.). Повторення: 6 раз

4. І. п.: основна стійка, руки на поясі. 1-2 присісти, руки винести вперед; 3-4 повернутися до в. п. Повторення: 4-5 разів.

5. І. п.: основна стійка, руки вздовж тулуба. 1 праву ногу назад на носок, руки за голову; 2-і. п. Те саме лівий. Повторення:6-7 разів.

6. І. п.: Основна стійка, руки на поясі. 1-стрибком ноги нарізно, руки в сторони; 2 – стрибком ноги разом. Виконується з цього приводу 1-8.

ОСНОВНІ ВИДИ РУХУ:

Х. по гімнастичній лаві, руки убік;

Метання в ціль;

Стрибки з обруча обруч двома ногами;

Прохід по гімнастичній лаві упор на кисті та коліна;

в одну шеренгу ставай! Увага, послухайте завдання. Зараз ви по черзі, в колоні по одному, підходите до лави, і проходьте по ній, тримаючи руки в сторони, для рівноваги, спускаєтеся, доходите до обручів, виконуєте стрибки з обруча обруч двома ногами. Доходячи до кошика, беремо предмет і кидаємо в ціль. Далі ви йдете до гімнастичної лави. Вдруге проходячи лаву, ви проходите її рачки. Виконуємо. Закінчили. Прогулянка по колу.

РУХОВА ГРА «МИ, ВЕСЕЛІ ХЛОПЦІ»

Діти стоять на одному боці майданчика за межею. З іншого боку майданчика також проводиться характеристика. У центрі майданчика знаходиться ведучий. Граючі хором вимовляють:

«Ми веселі хлопці,

Любимо бігати та скакати,

Ну, спробуй нас наздогнати.

Раз, два, три – лови!

Після слів «Лови!»діти перебігають в інший бік майданчика, а ловишка їх ловить. Той, кого пастка встиг зачепити, перш ніж той перетне межу, вважається спійманим, відходить убік і пропускає одну перебіжку. Після двох перебіжок вибирається інший ведучий. Гра повторюється 3-4 рази.

3. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА.

Повільно по колу кроком руш! На рахунок 1-вдих, руки вбік, 2-видих, опустили руки. На цьому наше заняття закінчено. Молодці хлопці, всі дуже уважно слухали мене, і рідко помилялися. До побачення.

Публікації на тему:

Цілі: навчити дітей складати портрет з окремих частин (овал - обличчя, смужки або грудки м'ятого паперу - зачіска); формувати інтерес.

Освітня галузь: «Фізичний розвиток» Конспект підготували: Гришина Ірина Володимирівна, музичний керівник; Горєленкова Ніна.

Конспект фізкультурної розваги для дітей старшого дошкільного віку «Наші дружні хлопці»Цілі: зміцнення здоров'я дітей. Завдання: закріплювати вміння та навички, набуті на фізкультурних заняттях; розвивати силу, витривалість; виховувати.

Конспект фізкультурного заняття у старшій групіМісце проведення: спортивний зал. Обладнання: канати, лавки, бігові доріжки, маленькі м'ячі, обручі, стрічки. Завдання: Закріплювати.

Конспект комбінованого заняття у старшій групі «Веселі пальчики»Мета: Закріпити знання та вміння дітей у галузі образотворчого мистецтва: технічні навички малювання пальцями, розвиток дрібної моторики.

Конспект сюжетного фізкультурного заняття для дітей другої молодшої групи «Жили у бабусі веселі гуси»Конспект сюжетного фізкультурного заняття для дітей другої молодшої групи «Жили у бабусі веселі гуси» Програмний зміст: Вправляти.

Анна Строкова
Конспект відкритого заняття з фізичної культури у старшій групі «Де ховається здоров'я?»

Конспект відкритого заняття з фізичної культури у старшій групі:

«Де ховається здоров'я

Ціль: Формування у дітей усвідомленого ставлення до свого здоров'ю та потреби до здорового способу життя.

Завдання:

Освітні: Розширити знання дітей про фактори, що сприяють зміцненню здоров'я.

Розвиваючі: Розвивати увагу, швидкість реакції, спритність, силу, почуття ритму

Виховні: Виховувати інтерес та любов до заняттям фізичною культурою.

Тип заняття: навчально-тренувальний

Місце проведення: спортивний зал

Методи: наочно - зоровий, ігровий (практичний, словесний.

Прийоми: пояснення, уточнення, оцінка, питання

Допомога: музичний супровід, гімнастична лава, обручі. (5 штук.), м'ячі середнього діаметра, кубики (4 шт., Квітка з кольорового паперу.

ПОПЕРЕДНЯ РОБОТА:

1. Бесіди з дітьми про здоровий спосіб життя.

2. Виконання фіз. вправ у процесі фізкультурних занятьта ранкової гімнастики.

3. Підготовка атрибутів до заняттям.

4. Спільна робота з іншими вихователями.

Хід заняття

Діти проходять під музику до спортивної зали, будуються в одну шеренгу.

Хлопці, давайте один з одним привітаємось! Ось ми з вами і побажали одне одному здоров'я. Так-так, адже слово "Доброго дня"означає - здоров'я бажаю! Сьогодні я хочу розповісти вам стару легенду.

«Давним-давно на горі Олімп жили боги. Стало їм нудно, і вони вирішили створити людину і заселити планету Земля. Стали вирішувати, якою має бути людина.

Один із богів сказав: «Людина має бути сильною». Інший сказав: «Людина має бути розумною». Третій сказав: «Людина має бути здоровим» . Але один бог сказав так: «Якщо все це буде у людини, вона буде подібна до нас». І вирішили вони сховати головне, що тесть у людини – здоров'я. Стали думати – вирішувати – куди його сховати? Одні пропонували сховати здоров'яглибоко у синє море, інші – на високі гори. А один із богів запропонував: « Здоров'ятреба сховати в саму людину».

Так і живе людина з давніх-давен, намагаючись знайти своє здоров'я. Та ось не кожен може знайти і зберегти безцінний дар богів!

Значить, здоров'я-товиявляється, заховано і в мені і в тобі, і в кожному з вас. хлопці, а ви почуваєтеся здоровими? Що значить бути здоровим?

Інструктор: я відкриювам маленький секрет! Наше здоров'яможна порівняти з прекрасною квіткою, у якої багато промінчиків, ці пелюстки живуть у кожній клітинці нашого організму. Зараз ми з вами дізнаємося як називається наша перша пелюстка.

Інструктор: Темним лісом, світлим лугом.

Ми крокуємо один за одним.

Щоб квіточки не пом'яти,

Потрібно ніжки піднімати. Ходьба з високим підніманням коліна.

Прогулянка один за одним, Між дерев ми бігли – біг «змійкою»,

Раптом ми побачили поле! На п'ятах

Якби ви знали – через середину зали,

Як ми швидко крокували. в одну колону звичайним кроком.

Шукаємо ми квіточки

Щоб сплести віночки. Ходьба врозтіч

Ось букет величезний

невдовзі ми зібрали. Ходьба один за одним.

І килим величезний

На лузі зіткали. Побудова в одну шеренгу.

Інструктор: Діти, які ми зараз виконували вправи?

Діти: Біг, різні види ходьби

Інструктор: Правильно Різноманітні види руху - це і є перша пелюстка здоров'я.

Друга пелюстка вашої здоров'я – це масажщо зміцнює ваш організм, захищає від хвороб.

Так, давайте все сядемо,

По зручніше примостимося.

За масаж ви беріться,

Попрошу вас постарайтеся.

Саме – масаж.

розтирання долонь; шиї; плечей; колін; ступнів ніг.

Інструктор: Нам хлопці, настав час рухатися далі

ІІ. Основна частина

Інструктор: Третя пелюстка вашої здоров'я – це фізичні вправи. Давайте подумаємо яку користь приносять фізичні вправи?

Діти: зміцнюють м'язи, загартовують організм

Дарують нам бадьорий, гарний настрій

Проганяють сон.

Інструктор: А ви самі виконуєте фізичні вправи? Де і коли? Діти, давайте покажемо, як ми тренуємо м'язи свого тіла.

Під музику виконуємо вправи із м'ячами.

Перебудова у коло.

Інструктор: Які м'язи стали у вас?

Діти: Міцні, сильні

Інструктор: Без дихання життя немає,

Без дихання тьмяніє світло.

Дихають птахи та квіти,

Дихаємо він, і я, і ти.

Давайте перевіримо, чи це так. Зараз ви постараєтесяглибоко вдихнути та закрити рот і ніс долоньками.

Інструктор: Що ви відчули? Чому не змогли довго бути без повітря?

Інструктор: Правильно! Це кожна клітина вашого організму збунтувалася: «Пришліть, будь ласка, повітря, а то ми гинемо!»давайте виконаємо з вами вправи на дихання.

Вправа на дихання.

1. «Погріємось». Руки розвести в сторони, потім швидкими рухами схрестити їх перед грудьми, ляснути долонями по плечах, вимовити: "у-х-х!"

2. «Заблукав у лісі». Зробити вдих, на видиху прокричати «а-у-у».

Інструктор: Скажіть, будь ласка, чому ми на зарядці виконуємо дихальні вправи?

Діти: Щоб наш організм збагатився киснем

Інструктор: Правильно, хлопці, повітря, багате на кисень, - це чисте, свіже повітря. Так як же називається четверта пелюстка здоров'я?

Діти: Повітря.

Інструктор: п'ята пелюстка – це основні види рухів, які ми зараз з вами виконуватимемо.

Перебудова в одну колону.

1. Ходьба по гімнастичній лаві (висота – 35 см, руки убік)

Інструктор: Ви повинні вміти тримати рівновагу Ваші спинки повинні бути рівні.

2. Перестрибування з обруча в обруч.

Інструктор: З берега на берег нам потрібно перейти

І один одного не підвести

Інструктор: Хлопці, як ви почуваєтеся?

Діти: добре!

Дитина: Ми фізкультурою займалися,

Щоб став залізним організмом

І щоб у здоровомутілі м'язи тверділи.

Інструктор: Зараз, ми з вами пограємося, так, як ми шукаємо здоров'янам потрібно обов'язково пограти в рухливу гру.

Гра "Швидкі ракети"

Інструктор: Хлопці, а ще, щоб знайти здоров'я, нам із вами треба рухатися ритмічно.

Ритмічні вправи під музику

Перебудова в одну колону. У ходьбі виконуються дихальні вправи. Потім діти зупиняються.

Інструктор: Послухайте прислів'я: «Хочеш, не хочеш, а їсти треба».

Чому так прислів'я каже? Навіщо людині їжа? Як ви вважаєте?

Інструктор: Діти, а давайте пограємося з вами у словесну гру

У магазинах продають багато різних продуктів, якби мама попросила вас сходити до магазину, чи змогли б ви вибрати корисні продукти. Давайте пограємось у гру та дізнаємося, чи можна вам довіряти домашнє господарство.

Гра "Абсолютно вірно!"

Інструктор: Якщо у вірші я розповім про корисні речі ви відповідаєте «правильно, правильно, абсолютно правильно. Якщо ні, то мовчіть

1 Якщо хочеш струнким бути,

Треба любити солодке.

Їж цукерки, жуй ірис,

Будований стань, як кипарис. (діти мовчать)

2 Щоб правильно харчуватися,

Ви запам'ятаєте пораду:

Їжте фрукти, кашу з олією,

Рибу, мед та вінегрет. (діти відповідають)

3 Не забудь перед обідом

Пиріжком перекусити.

Їж багато, щоб більше

Свій шлунок завантажити. (діти мовчать)

4 Немає корисніших продуктів

Смачні овочі та фрукти.

І Сергію та Ірині –

Усім корисні вітаміни. (діти відповідають)

5 Наша Люба булки їла

І страшенно погладшала.

Хоче в гості до нас прийти,

Та у двері не може проповзти. (діти мовчать)

6 Якщо хочеш бути здоровим,

Правильно харчуйся,

Їж більше вітамінів,

З хворобами не знайся! (діти відповідають)

Інструктор: Отже, як же називається шоста пелюстка здоров'я?

Діти: Корисна їжа.

Заключна частина

Проводиться релаксація на тихому тлі музики:

Інструктор: «Закриємо, діти, очі.

Уявімо, що ми у казці.

Ми, мов квіти на лісовій галявині,

Зігріті сонцем, вмиті навесні.

Ми тягнемося вгору, пелюстки розкриваючи,

І лагідний вітер нас тихо хитає,

І ніжні пісні нам птахи співають,

І соки земні нам сили дають»

А зараз розплющте очі, уважно подивіться один на одного, чому у) сяють очі? Чому у) добра посмішка? Чому ви все весело посміхаєтесь? Який у вас настрій? Гарний настрій – ось ім'я останньої пелюстки. Подивіться, квітка посміхається, радіє за вас, бо ми знайшли, куди боги сховали наше здоров'я. А ви можете берегти його? А як ви це робитимете? Молодці, я впевнена у вас!

А вам сподобалося шукати здоров'я? (Відповіді дітей)

Інструктор: Ну, що ж наше заняття добігло кінця.

Інструктор: давайте попрощаємось з нашими гостями

Під марш діти йдуть у групу.

Заняття з фізичної культури у старшій групі «Моряки»

Рубан Ольга Володимирівна, вихователь, Дитячий садок «Кораблик» п. Сєдове Новоазовський район Донецька область

Опис:заняття з фізичної культури для дітей старшої групи ДОП. Цей матеріал корисний для вихователів, які можуть застосувати його у своїй роботі.

Ціль:вивчати стрибкам у довжину з місця на відстані 80 см, лазити по гімнастичній стіні ритмічно, метання мішечка з піском правою та лівою рукою на дальність; лазіння по-пластунськи, перестрибуючи кубики заввишки 20 см; лазіння в упорі стоячи на колінах, спираючись руками по лавці.

Обладнання:дві мотузки по 8 м, гімнастична стіна, мішечки вагою 200 грам за рахунком дітей, три лавки, 8 кубиків по 20 см заввишки, 3 скакалки, 2 обручі, 2 вудки з рибками.

Хід заняття:

Дзвінок….
- Алло, так, це дитячий садок «Кораблик». А хто це?
- Доктор Айболит.

Діти, до нас поспішає доктор Айболіт, він хоче щось розповісти.
Лікар: - Доброго дня, діти! Мені потрібна ваша допомога, щоби з моря витягнути дельфіна, у нього днями почалася ангіна. А спочатку давайте зробимо зарядку, всі вправи по порядку.

«Моряки по порядку виходять на зарядку»

1 вправу. «Стрибок через лаву»
Початкове положення – стоячи правим боком до лави
1 – бічний стрибок праворуч
2 – бічний стрибок вліво
Повторити 10 разів.

2 вправу. «Місток»
Початкове положення – сісти на 0,5 метра від лавки, кистями рук триматися за край лави
1 – випрямити руки та ноги, піднятися над лавкою
2 – стати у вихідне положення
Повторити 6 разів.

3 вправу. «Пливемо на животі»
Початкове положення – лягти на підлогу обличчям донизу, руки вперед
1 - розвести руки в сторони, ніби пливемо брасом
2 – руки вперед
Повторити 8 разів

4 вправу. «Старт плавця»
Вихідне положення – основна стійка
1 -2 - напівприсяд, руки відвести назад, тулуб трохи вперед «старт плавця»
3 – випрямитись, змахнути руками вперед, вгору
4 – опустити руки
Повторити 8 разів.

5 вправу. "Стрибки у воду"
Вихідне становище – «старт плавця». Стрибки нагору рухами обох ніг з одночасним помахом рук уперед – нагору
Повторити 12 разів.

6 вправу. «У човни всі сіли та швидко попливли»
Нахили тулуба вперед-назад, сидячи на підлозі, тримаючи руки убік.
1 - нахили вперед, руки вперед
2 – нахили назад, руки назад
Повторити 6 разів

Моряки, все на трап корабля стрибайте! (Стрибки в довжину 70 см)
- На щогли залазитимемо, вітрила підніматимемо. (Лазання по гімнастичній стінці змінним кроком)
- Моряки, увага!
Дельфін пливе, лікарі ми покличемо і дельфіна ми врятуємо!
У море мотузки кидаємо та дельфіну допомагаємо.
(Метання мішечків через спину через плече на дальність)
- На морі шторм. Усі по-пластунськи в каюти поспішайте!
(Діти лягають на підлогу обличчям вниз, зігнувши в колінах праву ногу і випрямивши ліву руку в напрямку руху. Відштовхуючись зігнутою правою ногою і спираючись на витягнуту руку, дитина просувається вперед. Одночасно підтягується ліва і висувається права рука)
- Увага, хлопці, шторм затих. Море спокійне, виходимо на доріжку.

Діти діляться на дві команди, долають доріжку перешкод.
1. Підлізання напівприсядя під шнуром.
2. Лазання по гімнастичній лавці на колінах з упором на руки.
3. Стрибки через 6 кубиків заввишки 20 див.
4. Пробіжка під шнуром.

Гра «Хто швидше вловить рибу»

Лікар: Ну що, хлопці, дельфіну допомогу надано. Нам треба допомогти йому повернутись у море. (Рух рук показують шлях дельфіна до моря)
До побачення, хлопці, до зустрічі!

Підсумок заняття

Мета: Познайомити дітей з фізичними вправами для зміцнення здоров'я за допомогою рухомої та пізнавальної гри-подорож.

Завдання:

  1. Формувати уявлення про здоровий спосіб життя;
  2. Вправляти дітей у ходьбі по колу із виконанням рухів;
  3. Закріпити знання, вміння, навички у стрибках, координації рухів та пролазіння в обруч боком, не зачіпаючи за край обруча;
  4. Розвивати рухову активність дітей;
  5. Виховувати дружні стосунки та інтерес до занять фізичною культурою.

Посібники: м'ячі (Діаметр 10-12 см)за кількістю дітей, 2 обручі, куби, лава, музичний супровід.

Хід заняття:

Вихователь: Кажуть, є чарівна квітка здоров'я. Хто його знайде і понюхає, буде найсильнішим, найвправнішим. А головне найздоровішою людиною. Росте ця квітка в країні «Небоління» . Дістатися до нього нелегко. Як би я хотіла хоч раз понюхати цю чарівну квітку, щоб завжди бути здоровою. А ви хочете?

Вихователь: Тоді не будемо гаяти часу-в дорогу! (Звучить музика)

I частина: Діти йдуть по залі, виконуючи рухи:

  1. Ходьба на шкарпетках.
  2. Ходьба на п'ятах, тримати руки за головою
  3. Ходьба в напівприсяді проведення руки на поясі.
  4. Ходьба змійкою

Діти стоять в одній шерензі.

Вихователь показує таблички з покажчиками:

«Наліво підеш - у сонне царство потрапиш»

«Прямо підеш – здоров'я знайдеш»

«Направо підеш - гору солодощів знайдеш»

Вихователь: Яку дорогу ви оберете?

Діти: Прямо!

Вихователь: А може, ляжете спати чи цукерок поїдете?

Діти: Ні.

Вихователь: Тоді вперед.

Діти проходять та беруть м'ячі

II частина: Діти будуються у три колони.

Загальнорозвиваючі вправи з м'ячем

  1. І п.: основна стійка, м'яч у правій руці. 1-2-руки в сторони, вгору, перекласти м'яч у ліву руку; 3-4-опустить руки вниз, повернуться у вихідне положення. Те ж лівою рукою (5-7 разів).
  2. І. п.: ноги на ширину ступні, м'яч у правій руці. 1-2 підняти в праву зігнуту ногу, перекласти під нею м'яч у ліву руку; 3-4-повернутись у вихідне положення. Так само перекласти м'яч у праву руку (6 раз).
  3. І. п.: ноги на ширині ступні, м'яч у правій руці. 1-сісти, руки вперед, перекласти м'яч у ліву руку; 2повернутися у вихідне положення (5-6раз)
  4. І. п.: сидячи, ноги разом прямі, м'яч лежить на стопах ніг, руки в упорі ззаду, 1-2 підняти прямі ноги вгору, скотити м'яч, зловити; 3-4повернутися у вихідне положення. Виконується в середньому темпі (5-6 разів)
  5. І. п.: основна стійка, м'яч у правій руці. Стрибки на правій та лівій нозі з поворотом вправо та вліво на рахунок вихователя 1-8 (3-5раз)

Вихователь: Молодці хлопці, ви впоралися з усіма завданнями, перегляньте ми прийшли в країну «Небоління» ми маємо подолати останнє випробування, але я думаю, ми з вами зможемо подолати всі перешкоди.

Основні види рухів:

  1. Лазання боком, не торкаючись руками підлоги, поспіль через два обручі, поставлені на відстані 1м один від одного. 2 рази
  2. Стрибки змійка між кубиками, з просуванням вперед, руки на поясі. 2 рази.
  3. Підтягування по гімнастичній лаві.

Вихователь: Молодці, всі перешкоди подолано, я пропоную пограти в гру «Вітамінки» Зал (організм людини). У дітей кола різних кольорів. Під час хвороби вам мама дає вітаміни різних кольорів, щоб зміцнити ваш організм, тобто вбити мікроби всередині вас. Ці вітаміни (кола)розміщених по залі. А я буду бактерій. Звучить музика. Ви вітаміни, знаходите свої кольори під час музики, перестає музика, мікроб хоче вас заразити мікробами. Ми дізнаємося, хто ж спритний, швидкий, уважний.

Вихователь: Хлопці, ви відчуваєте чимось запахло, це квітка «здоров'я» розпустився. Та не один, тут ціла галявина чудових квітів. (Показує квіти, зроблені з-під контейнерів кіндер-сюрпризів, які вкладені шматочки часнику).

Понюхайте їх! (Діти беруть квіти, нюхають). Чим пахнуть квіти здоров'я?

Діти: Часником.

Вихователь: Запах часнику відлякує бактерії та віруси і жоден мікроб до вас близько не підійде.

Підсумок діяльності:

Ось таку незвичайну подорож ми з вами сьогодні здійснили. Чим корисна квітка «здоров'я» (відлякує бактерії та віруси, допомагає при застуді)

Правильно хлопці, не забувайте про цю рослину. Ви сьогодні молодці, добре займалися.

Діти, кому сподобалося подорожувати, пройдіть в рожевий обруч, а якщо вам щось не сподобалося, пройдіть в обручі зеленого кольору.

Дякую! А тепер побудуйтеся в колону по одному, ми повертаємось у Дитячий садок. (Діти під музику крокують залом).

Наша подорож закінчена. Всім дякую.

Юлія Калашнікова
Конспект заняття з фізкультури у старшій групі

Муніципальний дошкільний навчальний заклад

«Дитячий садок загальнорозвиваючого виду № 27 п. Розумне Білгородського району»

Конспектвідкритого перегляду НОД з фізичного розвитку в старшій групі.

Підготувала:

інструктор з фізичної культури

Калашнікова Ю. В.

Програмний зміст.

Освітня:

Повторити ходьбу із зміною темпу руху; розвивати координацію рухів та окомір при метанні в ціль; вправляти у рівновазі.

Виховна:

Виховувати цілеспрямованість, наполегливість та почуття товариства під час проведення колективних ігор. Формувати бажання вести здоровий спосіб життя, бажання надалі займатися спортом.

Розвиваюча:

Розвивати основні фізичні якості: спритність, швидкість, вміння орієнтуватися у просторі залу.

Устаткування: Маленькі м'ячі (за кількістю дітей, 3 кошики, 2 великі дуги, набивні м'ячі, обручі).

Хід заняття.

1 частина.

Побудова в одну шеренгу. Вітання.

Бесіда «Наш улюблений дитячий садок»

Перебудова у колону по одному. Ходьба у колоні по одному.

На рідкісні удари в бубон – ходьба у повільному темпі, широко вільним кроком. - На часті удари в бубон - ходьба швидким кроком, коротким, що насіння, перехід на звичайну ходьбу. Проводиться у чергуванні.

Біг врозтіч.

Перебудова у три колони у русі.

2 частина.

Загальнорозвиваючі вправи з малим м'ячем.

1. І. п.: стійка ноги на ширині ступні, м'яч в обох руках унизу. Підняти м'яч вгору, піднімаючись на шкарпетки, потягнутися, опустити м'яч, повернутися до в. п. (5-6 разів).

2. І. п.: стійка ноги на ширині ступні, м'яч біля грудей. Присісти, м'яч внести вперед, піднятися, повернутися до в. п. (5-6 разів).

3. І. п.: стійка ноги на ширині ступні, м'яч у правій руці. Кругові рухи руки вперед і назад. Теж в іншій рукою (5-6 разів).

4. І. п.: стійка ноги на ширині ступні, м'яч в обох руках біля грудей. Нахилитися вперед і дістати м'ячем підлогу, повернутися до в. п. (4-5 разів).

5. І. п.: стійка ноги злегка розставлені, м'яч у руках. Стрибки на двох ногах в обидва боки (3-4 рази).

Основні види рухів.

1. Метання м'яча в горизонтальну мету правою та лівою рукою з відстані 2 м. (4-5 разів).

2. Лазання - підлазіння під дугу прямо і боком в угрупованні, не торкаючись руками підлоги (3-4 рази).

3. Рівнавага - ходьба з переступом через набивні м'ячі, руки на пояс, голову і спину тримати прямо (2-3 рази).

Дається завдання: кожна колона утворює коло з відривом 2 м. від кошика. По команді метають м'ячі в ціль правою та лівою рукою. Вправа виконується фронтальним способом. Діти перебудовуються у дві колони, навпроти кожної дуги та 5-6 набивних м'ячів. (На відстані двох кроків дитини один від одного). Завдання виконується двома колонами і послідовно спочатку у підлізанні, потім у рівновазі потоковим способом.

4. Гра «Бездомний заєць». З-поміж граючих вибирається мисливець і бездомний заєць. Інші граючі – зайці креслять собі кружечки – «свій будиночок». Бездомний заєць тікає, а мисливець його наздоганяє. Заєць може врятуватися від мисливця, забігши до будь-якого гуртка; тоді заєць, що стояв у кружальці – ставати бездомним зайцем. Якщо мисливець упіймає, то міняються ролями.

3 – частина.

Гра малої рухливості. «Вигадники».

Ведучий - витівник, який встає в центр кола, утвореного дітьми. Взявшись за руки, діти йдуть по колу вправо вліво, вимовляючи:

Рівним колом один за одним

Ми йдемо за кроком крок.

Стій на місці! Дружно разом

Зробимо так…

Діти зупиняються, опускають руки; витівник показує якийсь рух, і всі гравці повинні його повторити. Гра проводиться з іншим ведучим (3-4 рази).

Ходьба у колоні по одному.