Головна · Запор · Дошкільникам про вів. НОД «Дошкільникам про Велику Вітчизняну війну. Відмовилися зморшки; кажуть

Дошкільникам про вів. НОД «Дошкільникам про Велику Вітчизняну війну. Відмовилися зморшки; кажуть

Сценарій свята, присвяченого Дню Перемоги у Великій Вітчизняній Війні 1941-1945 років. для дітей старшого дошкільного віку «Від героїв минулих часів»

Пояснювальна записка.
Приблизно за місяць до Дня Перемога необхідно познайомити дошкільнят з художніми та музичними творами, присвяченими Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр.
Розповіді та вірші про війну:
- «Шинель» Є. Благініна;
- «На заставі» А. Мітяєв;
- «Маленький розвідник», «Близнюкий вчитель» С. Лєтова;
- «Син артилериста» К. Симонов;
- «Травневе свято» Т. Білозеров;
- «Сестра» Л. Кассиль;
– «День перемоги» С. Міхалков;
- «Бабуся – партизанка» М. Борисова;
- «Навіки запам'ятай» М. Ісаковський
та інші.
Музичні твори:
- «Священна війна» (Музика: А.Александров, слова: В.Лебедєв-Кумач, 1941);
- «День Перемоги» (сл. В. Харітонова, муз. Д. Тухманова);
– «Сьома симфонія» Д. Шостаковича (частина).
Попередня робота:
Заняття у дитячому садку доповнити екскурсією до музею, показом фільмів про Велику Вітчизняну Війну.
Крім цього, дітям дати завдання: на форматі А4 написати невелику розповідь із фотографією родича, яка брав участь у війні 1941-1945 років. Із цього матеріалу зробити загальний стенд. Його використовувати при оформленні залу, де відбуватиметься свято.
На свято дівчаткам пошити ситцеві сукні, хлопчиків нарядити у сорочки захисного кольору та чорні штани. Ці вбрання допоможуть дітям поринути в епоху того часу.
Одразу після свята покласти квіти до пам'ятника Солдата.

СЦЕНАР СВЯТА

9 травня. підготовча група
ЦІЛІ:
знайомство дітей із героїчним минулим нашої країни;
розвиток допитливості, патріотизму, толерантності;
виховання поваги, вдячного ставлення до загиблих героїв.

Обладнання:фонограми, зображення предметів на папері, 4 дощечки («купини»), 2 конверти з повідомленнями, 3 маленькі м'які м'ячики, великий кошик (для влучення м'ячиків), штучні квіти для танцю (нарциси, тюльпани, фіалки), стенд з фотографіями героїв ВВВ , солодкі призи

Хід заходу.

Діти під пісню «Від героїв минулих часів» (муз. Є. Агранович, сл. Р. Хозак, к/ф «Офіцери») заходять до зали.
Дитина.Зеленіють весняні дали,
У травневий вечір салюти гримлять
На честь солдатів, що за Батьківщину впали,
На честь живих, медалі яких горять.
Дитина.Ветерани війни, ветерани,
Вас трохи залишилося в строю.
Пам'ятають вас континенти та країни
За велику доблесть у бою. (Олена Шаламонова "Ветерани")
Ведуча.Велика Вітчизняна війна почалася влітку, 22 червня 1941 року. До цього дня люди мирно жили і нічого не підозрювали про лихо, що загрожує їм.
ПІСНЯ «Літо» сл. І.Бєлякова, муз. Є. Четверикова.
ТАНЕЦЬ «Російська танець» російська народна мелодія, зр. М. Раухвергер.
Після танцю діти зупиняються, слухають стоячи.
Звучить голос Левітана. Оголошення про початок війни.
Дитина.Війна в сорок першому нагрянула,
Фашисти увірвалися на світанок.
І долі вона розривала
П'ять страшних кривавих років.
Дитина.Палали хліба та станиці,

Руйнували міста.
Залишено були кордони.
Голод, розруха, біда… (Нина Каракозова «Ми пам'ятатимемо завжди»)
ПІСНЯ «Пам'ять війни» сл. М. Садовського, муз. Р. Бойка.
Ведуча.Я знаю, війна забрала мільйони
Життя, яким би жити та жити.
А скільки залишилося сиріт знедолених,
Скільки синів довелося пережити?

Скільки безсонних ночей в очікуванні
Дружинам солдатів провести довелося?
Як нам виміряти людське страждання,
Що болем шаленою відгукнулося?

Якби вилікувати було можливо
Серце солдата, в якому вогнем
Ніби уламок болить і турбує
Пам'ять минулих воєнних часів.

У пам'яті це навіки залишається.
Повний розпачу жінки погляд,
До матері син ніколи не повернеться,
Хіба може бути страшніший вирок!

Навіть земля, наче в жалобу одяглася,
Серце від горя на шматки рвалося.
І жити не хотілося, але що тут вдієш,
Їм таку частку нести довелося. (С. Краскова «Я знаю, війна забрала мільйони»)

ПІСНЯ «Мій прадідусь» муз. та сл. Є. Лижовий.

Ведуча.Довгі чотири роки тривала Велика Вітчизняна війна. Усі, як могли, наближали перемогу. На фронті воювали артилеристи, танкісти, моряки, піхота та інші види військ. І всім їм, звичайно, допомагали розвідники. Вони дізнавалися про плани противника та передавали свої відомості до штабу. «У розвідника очей гострий, розум хітер, відмінний слух і мисливський нюх!» – каже російське народне прислів'я. Зараз ми подивимося, які б із вас вийшли розвідники.
ГРА «Будь уважним». На папері зображено різні предмети. Після того, як вихователь прибирає малюнок, діти по черзі називають військові предмети, які були на папері (танк, мапа, пістолет, солдат, підводний човен, гармата).
Ведуча. Молодці! Відомості ми з вами здобули. Потрібно їх якнайшвидше передати до штабу. Дорога наша проходить болотом. Запрошую двох бажаючих взяти участь у нашій грі.
ГРА «пройди болотом і достав донесення». Двом дітям даються конверти. Вони, переставляючи дощечки ("купини"), повинні просуватися вперед. Хто швидше доставить конверти до штабу, той отримує солодкий приз.
Ведуча.Важливу роль війні зіграли бійці - снайпери. Вони ризикували своїм життям, іноді кілька днів вистежували ворога і ліквідували його. Зараз ми з вами побудемо снайперами.
ГРА «Снайпери». Діти по черзі мають потрапити маленькими м'ячиками до кошиків з відстані 3-4 метри. Надається три спроби. Діти, які потрапили в ціль, отримують солодкий приз.
Дитина. Хто сказав, що треба кинути пісні на війні?
Після бою серце просить музики подвійно. (Твардовський)
ПІСНЯ «Катюша» муз. М. Блантера, сл. М. Ісаковського.

Ведуча. Ось тут, на цьому стенді фотографії наших героїв, наших із вами знайомих, рідних та близьких людей. Тих, хто воював, хто ризикував своїм життям заради миру на Землі. (Показ стенду).
Дитина.Щасливий ранок-
Чудовий подарунок!
Вони відобразили
На фронті удари.
З землі, з моря, з неба
Прогнали ворога.
Всім пам'ять про предків
Світла, дорога.

Дитина.Нехай на хвилину
Замовкнуть всі промови.
І на згадку про них
Свічки запалюються. (Т. Лаврова "9 травня")

Ведуча. Оголошується хвилина мовчання.
Усі присутні встають. Вмикається запис. І Кирилів «Хвилина мовчання».
Дитина.«Ніхто не забуто і ніщо не забуто» -
Напис на брилі граніту.

Побліклим листям вітер грає.
І снігом холодним вінки засинає.

Але, як вогонь, біля підніжжя – гвоздика.
Ніхто не забуто і ніщо не забуто. (А. Шамарін «Ніхто не забутий»)

ПІСНЯ «Вічний вогонь» сл. Д. Чибісова (переклад з української К. Лідіної), муз. А. Пилипенко.

Дитина.У небі святковому гуркоті
Гуркіт чути там і тут.
Подивіться, хлопці,
Починається салют!

Немов яскраві букети-
Червоний жовтий, блакитний
У небесах до Дня Перемоги
Розквітли для нас із тобою! (Ірина Захарова "Салют")

ТАНЕЦЬ «Вальс» С. Стемпевський (з квітами)

Дитина.Нехай навіки зникнуть війни
Щоб діти всієї Землі
Будинки спати могли спокійно,
Танцювати та співати могли,
Щоб сонце посміхалося,
У вікнах світлих відбивалося
І сяяло над Землею
Людям усім
І нам із тобою! (М. Пляцковський «Щоб сонце посміхалося»)

ПІСНЯ «Наша Росія прекрасна!» муз. та сл. З. Роот.

Ведуча.Вітаю всіх зі святом Перемоги!
Включається музика – пісня Сосо Павліашвілі «9 травня».

Діти грають у "війнушку". Хтось наші, хтось фашисти. І завжди наші перемагають. Це природно. Але все ж таки як правильно подати дітям інформацію про справжню війну?

Як, не травмуючи ніжних дитячих душ, розповісти дітям про війну? А, головне, донести до них увесь біль людей та радість перемоги у Великій Вітчизняній.

Ідуть ветерани...

Сучасним дорослим мамам і татам, напевно, все ж таки ближча тема війни, ветеранів, 9 Травня. Адже практично у кожній родині жили безпосередні учасники Великої Вітчизняної війни.

Будучи маленькими, нинішні дорослі слухали достовірні розповіді дідусів і бабусь про життя та тяготи того часу. У садках, школах приділяли патріотичному вихованню багато часу.

Фільми, книги, розповіді справжніх учасників воєнних дій допомагали дітям відчути всю ситуацію. І як часто траплялося, що, граючи у "війнушку", хлопці нізащо не погоджувалися бути фашистами, всі хотіли бути за "наших".

Зараз багато ветеранів пішли від нас безповоротно. Почути з перших вуст розповіді про блокаду та голод вже неможливо. Але історію не можна переписати. Дітям необхідно будь-коли знати і шанувати подвиг своїх предків.

Що за така перемога?

Залежно від віку необхідно подавати інформацію дітям. У нашій країні дуже урочисто святкують День Перемоги. Малята часто ставлять питання про те, що за свято таке, хто кого переміг, чому зі сльозами на очах.

Тому необхідно розповідати дітям про Велику російську Перемогу. У цьому вся допоможуть читання відповідних книг, перегляди фільмів.

Почніть з азів

Все ж таки війна - тема дуже неоднозначна і важка. Відповідно виникає питання про те, як весь біль та жахи, не травмуючи і не лякаючи їх.

Тут необхідно прислухатися до слів дитячих психологів, які радять починати із загальної інформації. Поступово подавати знання дедалі глибші.

Головне – донести думку, що друга світова – найстрашніша і найбільша війна в історії людства, яка ставила за мету поневолити безліч людей, а багатьох просто винищити.

Діти повинні зрозуміти, що Радянська армія та весь радянський народ допомогли впоратися з фашистами, звільнивши не лише російські землі та людей, а й багато держав Європи.

А війна – це погано?

Обмірковуючи, як дітям розповісти про війну, важливо відповісти на обов'язково запитання: "А війна - це погано?" Може скластися враження, що воюючи, можна отримати зиск.

Говорячи дітям про війну, варто наголошувати на тому, що починають її, як правило, люди, які стоять при владі. Але не варто думати, що, наприклад, уся німецька нація погана.

Подаючи інформацію дітям про Велику Вітчизняну війну, слід розповісти, що багатьом жителям Німеччини теж жилося дуже погано. Не всі люди підтримували Гітлера, і за це вони каралися.

Сучасні діти, навіть малюки, часто грають у комп'ютерні "стрілялки". Ось тут часто виникає хибна думка, що війна - це як гра. Не сподобався фінал, почав усе наново. Та й гравці мають кілька життів. Необхідно дати правдиву інформацію дітям про війну, розповісти та показати за допомогою книг, фільмів, скільки людей загинуло, та їх не оживити.

Починаємо розмову

Як рекомендують психологи, не варто показувати всі жахи та кровопролиття.

Як дітям розповісти про війну? Починайте із самого поняття. Що це? Чому люди воюють і що хочуть здобути?

Покажіть у фільмах, як під час війни мешкають звичайні люди, що їм доводиться переживати.

Розповівши про суть, можна приступити до розповіді про Велику Вітчизняну. Дитина має відчувати гордість та повагу за свій народ та свою приналежність до славної нації.

Атрибути перемоги

Як дітям розповісти про війну так, щоб вони змогли зрозуміти, що це стосується та їхніх родин? Напевно в багатьох будинках є медалі, ордени дідусів і бабусь, що дбайливо зберігаються. Багато хто дбайливо зберігає старовинні фотографії, листи та інші речі воєнних років.

Покажіть усе це дитині. Розкажіть, хто зображений на фотографіях, поясніть, за що отримано медалі.

Якщо у вашому місті є музеї військової слави, обов'язково зводьте туди дитину. Досвідчені екскурсоводи розкажуть цікаві розповіді про війну дітям, та й вам теж.

Завітавши до музею, можна наочно показати дитині військове обмундирування, побачити землянки та військову техніку. Так малюк реально може уявити життя та побут солдатів.

Свято зі сльозами

Перед святом 9 Травня багато батьків розпочинають просвітні бесіди та заняття з дітьми. Дітям початкових класів про війну також розповідають у школі.

Дуже добре діяти спільно з учителем. У класі хлопці читають книги, слухають оповідання вчителя, проводять різноманітні заходи.

Вдома також можна проводити тематичні тижні. Обов'язково знайдіть та прочитайте вірші про війну дітям. Можна навіть вивчити деякі найцікавіші.

З малюками робіть вироби, обговорюйте прочитані книги про війну. Дітям необхідно відчути святковий настрій, гордість за перемогу.

Обов'язково підготуйтеся та сходіть на Парад Перемоги. Покладіть разом із малюком квіти до монументів, послухайте пісні про війну. Дітям цікаво буде побачити, як шанують ветеранів, як гордо крокують солдати, яка існує військова техніка для захисту держави.

Дуже добре, якщо у вашому оточенні мешкають ветерани. Разом з дитиною зробіть подарунок у вигляді листівки та подаруйте її. Послухайте розповіді ветерана та запропонуйте свою допомогу у вирішенні побутових проблем.

георгівська стрічка

Напевно, діти, побачивши на вулицях красиві смугасті стрічки, запитають про те, навіщо їх надягають.

Це ще одна нагода розповісти дітям про атрибути свята, для чого їх носять і що вони означають.

Георгіївська стрічка – символ нашої перемоги та символ свята. Вдягаючі її виявляють повагу до пам'яті загиблих і показують, що пам'ятають і шанують ветеранів.

Нещодавно з'явилася чудова традиція, коли на вулицях почали роздавати стрічки. Ця акція була проведена з метою нагадати людям про подвиг воїнів, щоб народ замислився та подбав про ветеранів.

Традиція прижилася. Тепер наші діти теж можуть одягнути георгіївську стрічку та відчути себе частиною великого свята.

Обов'язково розкажіть малюкам, чому георгіївські стрічки такого кольору. Вони видавалися разом із медаллю «За перемогу над Німеччиною».

Помаранчевий та чорний кольори означають вогонь та дим. Це доблесть, відвага та сміливість солдата, який отримав медаль.

Дорослі просто повинні читати розповіді про війну дітям, давати всю можливу їхнього розуміння інформацію. А, головне, не знайдеться жодної родини, якої не торкнулася Велика Вітчизняна війна. У когось бабуся чи дідусь воювали, хтось працював на благо фронту, хтось пережив блокаду.

Домашні бесіди

Дістаньте старий там, де зображені ваші бабусі, дідусі. Розкажіть хто з них ким доводиться. Розкажіть цікаву розповідь про їхнє життя під час воєнних дій.

Потім прочитайте вірші про війну. Дітям буде корисно почути про те, як і коли фашисти напали на нашу батьківщину. Про те, що це сталося раптово, під ранок та без попередження.

Знайдіть та покажіть картини або фотографії військової техніки тих часів, солдатських шинелів, розгромлених міст та сіл.

Дуже пізнавально відміряти і показати 125 грам хлібця. Це була їжа на цілий день і більше нічого не можна було дістати. І незважаючи на це, доводилося щодня ходити на завод та робити снаряди для фронту, забезпечувати тили. Адже без підтримки не можна було перемогти. Весь народ став на захист Батьківщини.

Потім обов'язково дайте послухати пісні про війну. Старшим дітям можна запропонувати завчити деякі напам'ять. Подивіться військовий фільм. Тільки спершу перегляньте його самі. Не залишайте дитину наодинці з книгою або фільмом. Обов'язково будьте разом і обговоріть побачене чи прочитане.

Не допускайте помилок під час розмови

  1. Не треба розповідати надто багато жахів та показувати кровопролиття.
  2. Не варто дошкільникам розповідати про концтабори, про змучених дітей та голод, коли їли собак та кішок. Через це у малюків можуть спостерігатися кошмари та нервові тики. А ось до шкіл вже необхідно давати подібну інформацію.
  3. Не треба надавати недостовірну інформацію. Звичайно, дошкільнятам головне – знати, що російський народ переміг. А ось старші діти вже повинні розуміти, що не все було так гладко, що росіяни зовсім не були готові до війни і навіть мало не здали Москву.
  4. Не бійтеся виявити велику емоційність, показати, як ця тема може бути неприємною, як ви боїтеся війни. І якщо завжди безстрашний тато раптом зізнається, що він боїться початку війни, то на дітей це справить набагато більше враження, ніж просто розповідь про життя солдатів.

Врахуйте вік дитини

Головне при розмовах та оповіданнях на таку тему, як війна, враховувати вік та психіку дитини. Розповідаючи про таку тему, не оминути й поняття смерті. Тут важливо розуміти, що про це діти готові почути не раніше ніж 5-6 років. Саме в цьому віці малюк вже може і сам розпитувати та ставити запитання на цю тему. Не приховуйте правду, але й не потрібно залякувати дитину.

Подумайте, адже наші діти вже практично не можуть зустріти справжніх ветеранів та почути справжні розповіді. Діти можуть бути знайомі лише з «дітьми війни». Але вони не можуть багато знати через вік і передати весь біль і жахи військових дій.

Так, майже всі родини торкнулася війна. Багато наших предків мужньо воювали з ворогом, перенесли всі муки та тягарі. Це не повинно ніколи більше повторитися. А щоб цього не сталося, діти повинні знати все про той час. Не треба мовчати. Говоріть дітям про війну, про Велику Перемогу, про мужність російського народу.

Бесіди, книги, фільми, рідкісні зустрічі з ветеранами – це все є тією нерозривною ниточкою, яка допомагає пов'язувати нас з минулим. Не розривайте її. Потрібно пам'ятати та шанувати.

Робота індивідуальна або у невеликій групі (5-6 дітей). Краще розділити навчання на три заняття ( 1. "На полях битв" : На передовий; Рішучий бій; Бомбіжка, авіаналіт, блокада; Мед. служба. 2. "Герої лихоліття"Партизани; Діти та війна; Допомога тилу; Нагороди Перемоги. 3. "Грім перемоги, лунай!" Зброя Перемоги; Речі війни; Взяття Берліна; Парад Перемоги.). Через деякий час (2-3 тижні) бажано повторити показ для закріплення освоєного матеріалу та контролю якості його освоєння дітьми.

На полях битв.Вступне заняття присвячене безпосередньо подіям на фронтах. Почніть із вступної бесіди: «У кожної країни, кожного народу є свої свята. Згадайте, будь ласка, які свята є у нас (Новий рік, 8 Березня, День захисника Вітчизни). А яке свято наш народ відзначає 9 травня? (День Перемоги). З давніх-давен правителі різних країн прагнули розширити свої території і підкорити інші народи. Ці правителі починали війни, які забирали життя багатьох людей. Понад 70 років тому на нашу Батьківщину напали фашисти, іноземні загарбники...» Поясніть, чому війна називається Великою Вітчизняною. «Справді, війна захопила величезні території нашої країни, в ній брали участь десятки мільйонів людей, тривала довгі чотири роки, участь у ній зажадала від нашого народу величезної напруги всіх фізичних і духовних сил. Вітчизняною війною вона називається тому, що ця війна – справедлива, спрямована на захист Вітчизни». Перше заняття дасть дітям уявлення про нашестя ворога, про героїчні подвиги нашої армії під час війни. Завершуємо заняття розповіддю про тих, хто рятував поранених, виносив їх з поля бою - військових медиків.

Герої лихоліття.«Не лише на фронті кувалася наша ПЕРЕМОГА! Не лише солдати та офіцери боролися за свободу нашої Батьківщини. На боротьбу з ворогом піднялася вся наша величезна країна. Чоловіки і жінки, люди похилого віку і діти наближали перемогу в нашому тилу і билися в тилу ворога». Розгляньте картки. Розкажіть, що головним девізом тих нелегких років були слова: "Все для фронту, все для перемоги!". Завершіть розмову про нагороди.

Грім перемоги, лунай!Щоб здолати сильного ворога, треба було добре озброїти наші війська. Розкажіть дітям про зброю ПЕРЕМОГИ. Потім розгляньте речі війни. Ці мовчазні учасники та свідки історичних подій також допомагали наблизити Перемогу. Завершіть заняття розповіддю про взяття Берліна та Параду Перемоги.

Обов'язково підсумуйте:«Тепер ви знаєте, що одна з найжорстокіших і кровопролитних воєн в історії Росії називається Великою Вітчизняною війною. Перемога нашої Армії та всього нашого народу – це головна подія в історії Росії XX століття! Злі та жорстокі вороги отримали гідну відсіч. Мужні та хоробрие солдати ніколи не втрачали сили духу, билися до останнього, захищаючи свою Батьківщину, свою хату. Ми перемогли тому, що весь народ нашої країни піднявся на її захист. Пам'ятати війну і тих, хто приніс перемогу – означає боротися за мир. Війну забувати не можна. Коли війну забувають, – казали давні, – починається нова, бо пам'ять – головний ворог війни».

Додаткова робота.Читання художньої літератури: А. Мітячов «Чому Армія всім рідна», М. Джаміль «Дівчатка з Мензелінська», М. Свєтлов «Солдат Радянської армії», А. Ліханов «Боря Царіков», С. Алексєєв «Заради життя на землі», С. Алексєєв «Оповідання про ВВВ», збірки оповідань «Діти – герої ВВВ», «Герої ВВВ», «Оповідання про ВВВ». «Мальчиш-Кібальчиш» О.П. Гайдара, "Син полку" В.П. Катаєва, «Дорогі мої хлопчики» Л.А. Кассіля, «Дівчинка із міста» Л.Ф. Воронкової. Зустрічі та бесіди з ветеранами. Проведення екскурсій місцями бойової слави, відвідування музеїв, пам'ятних меморіалів. Розповіді про членів вашої родини, які брали участь у війні.

ДІТИ І ВІЙНА

Важкі, голодні та холодні воєнні роки нерідко називають військовим лихоліттям – лихими, злими роками. Тяжко дісталися вони всьому нашому народу, але особливо тяжко довелося дітям. Багато хто залишився сиротами - батьки загинули на війні, інші втратили батьків під час бомбардувань, треті втратили не лише рідних, а й чогось будинку, четверті опинилися на окупованій ворогами території, п'яті - у полоні у німців. Діти виявилися віч-на-віч з жорстокою, нещадною силою фашизму. Багато хто з них став нарівні з дорослими пліч-о-пліч на захист своєї Батьківщини.

Запропонуйте дітям подумати, що таке подвиг. Це завжди сміливий, відважний вчинок. А як називають людину, яка здійснила подвиг? (Герой.) Прочитайте розповіді про подвиги дітей, які допомагали дорослим під час Великої Вітчизняної війни. Вони підривали потяги та склади з боєприпасами, працювали санітарами у шпиталях, ходили у розвідку нарівні з дорослими. Розкажіть хоч одну історію на вибір: Зіни Портнової, Лєні Голікова, Валі Котика, Наді Богданової, Марата Казея, Лари Міхєєнко тощо.

Відкрийте дітям ще одну сторінку теми «Діти та війна» - сини полку... Голодних і промерзлих цих хлопчаків привозили до штабних землянок. Командири та солдати годували їх гарячою юшкою і терпляче переконували повернутися додому. Але багатьом з них не було куди повернутися - війна забрала у них будинок, рідних. І суворі командири самі або на настійну вимогу солдатів здавалися, порушуючи інструкції. До мирного життя сини полку, що підросли, поверталися, пройшовши нелегкими дорогами війни. За роки. Великої Вітчизняної війни сотні юних героїв були нагороджені бойовими орденами та медалями.

Запитання для закріплення. Кому було особливо тяжко під час війни? Як називають людину, яка здійснила подвиг? Кого із дітей-героїв ви знаєте? Хто такий син полку?

лихоліття, подвиг, герой, безстрашність, мужність.

НАГОРОДИ ПЕРЕМОГИ

У роки Великої Вітчизняної війни людям, які відзначилися у бою, командування вручало нагороди - ордени та медалі. Ордени і медалі могли бути вручені за те, що боєць, перебуваючи в танку, що загорівся, продовжував виконувати бойове завдання; через те, що в бою вивів з ладу не менше двох танків або трьох літаків супротивника; за те, що солдат першим увірвався на територію супротивника і особистою хоробрістю допоміг успіху спільної справи; захопив у полон ворожого офіцера. Серед нагороджених було багато розвідників, які в нічних походах знищували склади супротивників із військовим майном, ціною власного життя добували цінні відомості, рятуючи тим життя багатьом людям. Над створенням орденів та медалей працювали найкращі художники країни того часу. Вони за допомогою символів показували, за що саме було вручено ту чи іншу медаль власнику.

За подвиги на фронтах Великої Вітчизняної війни 11603 воїна були удостоєні звання Героя Радянського Союзу, 104 з них отримали це звання двічі, а Г. К. Жуков, І. Н. Кожедуб та А. І. Покришкін – тричі. У ході Великої Вітчизняної війни було започатковано 12 орденів, 25 медалей, якими нагороджувалися радянські воїни, учасники партизанського руху, підпільники, трудівники тилу, ополченці. У відповідному довіднику можна знайти їхні назви, дізнатися, які заслуги ними нагороджували військових.

Багато орденів і медалів носять імена відомих полководців: Дмитра Донського, Олександра Невського, Олександра Суворова і так далі. Запропонуйте подумати, чому на честь цих полководців названо нагороди? Розкажіть, що орденами та медалями було нагороджено понад 7 млн. осіб.

Запитання для закріплення. Які нагороди воєнних років ви знаєте? За що командування вручало людям нагороди – ордени та медалі? А які нагороди у ваших старших родичів?

Слова для збагачення дитячого лексикону: нагороди, нагородження, символ, орден, медаль, орденоносець, герой.

БОМБІЖКА, АВІАНАЛЕТ, БЛОКАДА

Фашистські літаки бомбили міста та порти, аеродроми та залізничні станції, бомби сипалися на піонерські табори, дитячі садки, на лікарні та житлові будинки. Від запальних бомб часто виникали пожежі. Мирні жителі чергували на дахах будинків, гасили запальні бомби в ящиках з піском, під час бомбардувань ховалися у льохах, підвалах, метро. Москва, Ленінград та інші міста нашої країни вночі занурювалися у повну темряву. У той час на вікнах обов'язково було світломаскування, яке приховувало світло інколи горілої свічки або гасової лампи, шибки в рамах заклеювали папером навхрест, адже їх могло розбити вибуховою хвилею. Життя людей у ​​ті дні було важким і тривожним. У будинках не було тепла, продукти видавали за картками, бо більшу частину продовольства відправляли на фронт. Говорячи про блокаду Ленінграда, розкажіть, що фашисти блокували під'їзди до міста, щоб туди не можна було доставити їжу, і мешканці міста змушені були голодувати. Розкажіть про Дорогу життя, яка одна поєднувала ленінградців з Великою землею. Взимку Ладозьке озеро замерзло, і ось ним поїхали вантажівки. До Ленінграда вони везли продовольство, медикаменти, боєприпаси для військ. А з міста вивозили знесилених від голоду та холоду людей.

Протиповітряна оборона стримувала удари ворога. Коли в повітрі з'являлися ворожі літаки, наша артилерія вражала супротивника на більшій висоті. Знаряддя, що стріляли вгору по повітряних цілях, називали зенітними. "Зенітки" захищали міста від нальотів ворожих літаків.

Запитання для закріплення. Як мирні жителі рятувалися від фашистських бомбардувань? Що таке блокада? Що таке пайок? Як діяла протиповітряна оборона?

Слова для збагачення дитячого лексикону: авіаналіт, бомбування, бомба, запальний снаряд, світломаскування, бомбосховища, зенітка.

МЕДИЧНА СЛУЖБА

Пораненим на полях битв допомагали санітари, медичні сестри, фельдшери та лікарі. Санітарки виносили солдатів із поля бою, перев'язували, відправляли в госпіталі. Кожен боєць і командир знав, що в бою поряд «сестриця», безстрашна людина, яка не залишить у біді, надасть першу допомогу, відтягне в укриття, сховає від бомбардування. Медсанбат або пересувний військовий госпіталь нерідко розташовувався десь у гайку, куди долинала канонада близького фронту. Під пологом просторого брезентового намету стояли зсунуті в один ряд столи, накриті клейонкою. У таких наметах військові лікарі робили операції: витягували уламки, лікували рани. Особливу групу медиків складав персонал санітарних поїздів. Вони під бомбардуваннями вивозили тяжко поранених у тил країни. У тилових військових шпиталях поранених бійців виходжували медичні сестри, фельдшери та лікарі. Більшість медиків того часу - це жінки, чиїсь матері, сестри, дочки. На їхні плечі лягла основна вага військових буднів, адже майже все чоловіче населення знаходилося на передовій.

Поговоріть, які бувають поранення. Згадайте героїчну історію льотчика О. Маресьєва.

Кожен солдат повинен уміти допомогти своєму бойовому товаришеві, якщо він поранений. Проведіть тренінг-гру «Поранення». Санітарка дівчинка з зеленкою в руці. Два хлопчики-санітари, склавши руки «стульчиком», садять «пораненого» на «стульчик». Доносять його до «медсанчастини», де санітарка маже хворому коліно зеленкою чи йодом. Або поранений лежить на маті, санітари по черзі підбігають до нього і перебинтовують бинтом якусь частину тіла – ногу, руку, голову.

Запитання для закріплення. Хто виносив поранених із поля бою? Хто їх оперував? Що таке медсанбат? Навіщо потрібен був санітарний поїзд?

Слова для збагачення дитячого лексикону: санітар, операція, поранення, уламок, контузія, фельдшер, хірург, військовий лікар, медсанбат, госпіталь, санітарний поїзд, канонада.

РІШУЛЬНИЙ БІЙ

Фашисти вихвалялися, що Новий рік вони зустрінуть у Москві, але радянські війська зуміли зупинити їх наступ. Наші танкісти під червоним прапором на землі били фашистів. І льотчики, із червоними зірками на фюзеляжах літаків, - у небі били фашистів. І моряки, у безкозирках та тільниках, – на морях били фашистів. І артилеристи влучними пострілами били віроломних фашистів.

Найзатятіша і вирішальна битва була на початку зими 1941 року під Москвою. Вороги стояли біля воріт столиці. Вони були впевнені, що повністю оточили Москву та поставили її на коліна. Столиця стала фронтовим містом. Саме тоді командувач нашими військами генерал Р. Жуков розробляв план захисту Москви. Він передбачив усе, щоб німці не змогли прорватися до столиці та захопити її. На підступах до міста мирні жителі копали загороджувальні рови, будували укріплення – готувалися до відсічі ворога. Льотчики Червоної Армії виявляли чудеса мужності: збивали та знищували літаки супротивника. До Москви залишалося 30 кілометрів, коли наша армія, зібравши всі сили, перейшла у наступ і розгромила фашистів. Багато дивізій відзначилися у боях під Москвою. Солдати не злякалися страхітливих «тигрів» і «пантер», вони билися на смерть, билися в палаючих танках, йшли на таран. Ворог зазнав величезних втрат і відступив. Москва вистояла.

І Червоною площею урочистим маршем йшли наші, а не німецькі солдати. Перемога під Москвою стала першою важкою поразкою фашистської армії, яка до того вважалася непереможною.

Запитання для закріплення. Як Москва готувалася до оборони? Хто командував нашими військами?

Слова для збагачення дитячого лексикону: Марш-кидок - похідний (швидкий) рух військ. Атака – стрімкий, наступальний рух військ. Наліт – раптовий напад. Оборона – вид бойових дій. Таран - атака супротивника завданням удару своїм літаком, танком, кораблем.

ПАРТИЗАНИ

Розгляньте картинку. За деревом стоїть людина похилого віку (можна сказати, старий), а поряд з ним молоді люди, всі вони зі зброєю. Вдивіться у їхні очі, подивіться якісь у них напружені погляди. Про що це каже? Вони з партизанського загону, сидять у засідці, уважно дивляться на дорогу, чекають на ворога. Радянські люди, які опинилися на території, окупованій ворогом, а також бійці та командири, що потрапили в оточення, йшли в ліси, створювали партизанські загони та брали боротьбу з німецько-фашистськими окупантами. Вони всіма силами та засобами прагнули допомогти радянським військам, що боролися на фронті. Партизани підривали мости, псували телеграфний та телефонний зв'язок супротивника, підпалювали склади, переслідували та знищували ворогів на кожному кроці. Бойові дії партизанів завдавали величезної шкоди живій силі та техніці противника. У партизанському русі брали участь понад 1 млн. чоловік, партизани вивели з ладу понад 1 млн. солдатів супротивника, підірвали понад 20 тис. ешелонів та 1600 мостів.

Гра "Ешелон під укіс". Грають дві команди. У першої команди "вибухівка", її треба "закласти" під ворожий потяг. Завдання іншої команди виявити вибухівку та розмінувати залізничне полотно. Дорослий спостерігає за протидією та каже дітям, що вони спритні, сміливі, швидкі, уважні.

Конкурс «Достав патрони». Батьки і дитина пересуваються із затиснутою між лобами кулею, повинні добігти до мети і покласти «патрон» у сумку, назад повернутися бігом. Передати естафету іншій парі.

Запитання для закріплення. Хто такі партизани? Як воїни опинялися у тилу ворога? Як вони допомагали нашим військам? Навіщо підривали мости? Що таке диверсія?

Слова для збагачення дитячого лексикону: партизанів, окупація, оточення, диверсія, ешелон, укіс, міст, вибух, зв'язок (телеграфний, телефонний).

РЕЧІ ВІЙНИ

Розгляньте бінокль, солдатський казанок, фляжку, запальничку, планшет тощо. Поговоріть про те, яке застосування ці речі знаходили практично. Розіграйте ситуації, коли фляжка, наприклад, урятувала життя бійцю, а відсутність бінокля чи запальнички завадила виконати важливе завдання. Можливо, у вашому будинку зберігаються старі дрібниці - мовчазні свідки історичних подій: уламок, який у госпіталі витягли з ноги прадіда, військовий квиток чи ремінь. Дайте дитині помилуватися цими скарбами, доторкнутися, розглянути з усіх боків.

Розкажіть про фронтові «трикутники». Листи писали на листочках найчастіше олівцем, бо ні чорнила, ні ручки в окопах не було. Були раніше такі хімічні олівці дуже схожі на прості, але якщо кінчик грифеля хімічного олівця намочити, то він починав писати, як чорнило. Не було в окопах ні столу, ні стільця, ні настільної лампи. Доводилося солдатам писати листи на колінах, на пеньку, при невірному світлі саморобного світильника чи місяця. Не було на війні конвертів та зворотної адреси. У хвилини затишшя написаний лист складали в "солдатський трикутник", писали адресу призначення, а замість зворотної адреси - номер польової пошти. Військовий листоноша збирав листи і відправляв на попутному транспорті в тил. Здобути такий «трикутничок» було великим щастям. А ось листів у конвертах із фронту люди боялися. Запропонуйте подумати чому? (У конвертах приходили похоронки або сповіщення про те, що хтось зник безвісти).

Навчіть дітей складати фронтовий трикутник.

ЗБРОЇ ПЕРЕМОГИ

Щоб здолати сильного ворога, треба було добре озброїти наші війська. Розкажіть про військову техніку та озброєння тих років. Танк Т-34 – найкращий серед танків тих героїчних років. Висока швидкість та чудові бойові характеристики зробили його наймасовішим радянським танком. Він зіграв вирішальну роль перемозі. А бронетранспортери були гарною та надійною опорою для піхоти. Їх доставлялися снаряди на полі бою. Вивозили поранених під безперервним вогнем ворога. Не лише танки та бронетранспортери брали участь у боях. Таким же легендарним стало артилерійське знаряддя, яке солдати ласкаво називали «сорокап'яткою». Ця протитанкова гармата також була наймасовішим знаряддям війни. Укорочені гармати називалися гаубицями, найчастіше їх використовували під час взяття міст, для краху ворожих укріплень. Вони були легшими та далекобійними, їх встановлювали на гусеничні машини, тому вони могли добре маневрувати під час бою. На початку війни радянські конструктори створили бойову ракету - реактивний снаряд для знаменитого міномета «Катюша». "Катюша" стріляла реактивними снарядами по рейкових напрямних, а дальність її стрільби становила 8 км. Розкажіть про військову авіацію. Штурмовик ІЛ-2 атакував з повітря як живу силу, а й різну військову техніку противника. А у бомбардувальника Пе-2 на борі знаходилися 4 кулемети і до 1000 кг бомб. Ці літаки брали участь у битвах всіх фронтах.

Запитання для закріплення. Які види військової техніки ви знаєте? Що таке важка військова техніка? Що таке артилерія? Якими снарядами стріляла "Катюша"? Чим різняться між собою види вогнепальної зброї? (розміром, призначенням, дальністю бою, калібром патрона, видом боєприпасу, що вражає силою).

Слова для збагачення дитячого лексикону: танк, бронетранспортер, міномет, гаубиця, зенітна зброя, ракета, кулемет, автомат, батарея, залп.

ДОПОМОГА ТИЛУ

Заводи та фабрики країни працювали злагоджено та безперебійно, вдень та вночі, з кожним місяцем збільшуючи випуск військової продукції: гранати, гармати, патрони, міни, шили військове обмундирування. Запропонуйте дітям подумати, а хто залишився вдома, хто все це робив, якщо всі чоловіки пішли на фронт.

Нелегка це була праця! Щоденний, важкий, довгий – без вихідних та часто без сну. Адже при цьому й удома треба було годувати та виховувати маленьких дітей, підтримувати тих старих людей, які вже не могли працювати, писати листи на фронт своїм чоловікам, батькам та синам.

Одразу подорослішали діти, бо треба було допомагати дорослим у всіх справах. Вони працювали на заводах, які робили снаряди для фронту, деталі для машин, казани для похідних кухонь. Замість безтурботного щасливого дитинства з веселими іграми та забавами діти по 10-12 годин на день працювали на верстатах, допомагаючи дорослим виготовляти зброю та речі для перемоги над ворогом. Погано одягнені, опухлі від голоду, що ніколи не висипалися, вони працювали нарівні з дорослими. Нерідко вони не діставали до верстата чи верстата, і їм робили спеціальні підставки із ящиків. У спеку чи лютому морозі (в цеху нерідко був лише дах, але був стін), губи закусивши до крові, не здавались втоми в полон. Добами від верстата не відходили. Такі ось Вані та Сані, Петі та Вовки перемогу в тилу кували: гранати, патрони, гвинтівки. Але не всі діти могли працювати на заводах чи воювати. А чим ще могли допомогти діти під час війни? В'язали теплі речі для фронту: рукавиці, шкарпетки, шили та вишивали кисети для тютюну, допомагали пораненим у шпиталях, виступали з концертами, щоб підтримати їхній бойовий дух, щоб не нудьгували наші захисники за своїми близькими.

Запитання для закріплення. Як діти допомагали дорослим у тилу? Що означають слова "кувати перемогу"?

Слова для збагачення дитячого лексикону: тил, завод, фабрика, цех, верстат, снаряди, патрони, верстат, кисет, турбота, тепло.

НА ПЕРЕДОВИЙ

На світанку 21 червня 1941 року, коли міста та села нашої Батьківщини спали мирним сном, з аеродромів піднялися у повітря німецькі літаки з бомбами. Громом по всій західній межі покотилися гарматні залпи. Повітря наповнилося гуркотом танків та вантажівок. Німецько-фашистська Німеччина віроломно, без оголошення війни, напала на нашу країну. Німці намагалися позбавити наш народ свободи, захопити землі та міста. Вороги розраховували розправитися з нами швидким та стрімким ударом.

Але вони глибоко прорахувалися. Як один, піднялися наші люди на захист своєї Батьківщини та свободи. Щодня ешелони відвозили солдатів на фронт (це лінія розташування військ), на передову (перша смуга боїв). Рідні та близькі проводжали їх зі сльозами на очах. На передовий голод, спеку чи холод, гуркочуть вибухи, свистять кулі... Не знаючи відпочинку, солдати рили окопи (укриття для стрільби та захисту від вогню), тягли на собі важкі гармати, вели прицільний вогонь і вмирали за свою країну Важка та кровопролитна була війна. Але бійці не щадили себе, захищаючи Батьківщину. "Перемога буде за нами!" - Ці слова лунали всюди.

Обговоріть із дітьми, навіщо потрібно було рити окопи та траншеї на передовій. Спробуйте уявити, як було цілими днями та ночами сидіти у сирому окопі, періодично піднімаючись в атаку під щільним вогнем супротивника. Розкажіть, що єдиним захистом від негоди були шинель та плащ-намет. Плащ-намет захищала від дощу, вітру та снігу. Шинель нерідко служила солдатам як одягом, а й ковдрою і рятувала вночі від холоду.

Запитання для закріплення. Коли розпочалася Велика Вітчизняна війна? Хто і навіщо напав на нашу Батьківщину? Що означає слово «віроломне»? Що таке передова?

Слова для збагачення дитячого лексикону. Війна, фронт, ворог, передова, окоп, траншея, куля, вибух, солдат, офіцер, шинель, плащ-намет.

ПАРАД ПЕРЕМОГИ

Довгі роки тривала кривава війна, але ворог був розгромлений, і Німеччина підписала акт про беззастережну капітуляцію (документ, у якому фашисти визнавали себе переможеними). 9 травня 1945 року тисячі людей випили на вулиці столиці. Народ тріумфував і співав, просто на вулицях кружляли пари в переможному вальсі. Люди сміялися, плакали, незнайомі обіймали одне одного. То було свято всього народу зі сльозами на очах! Усі раділи великій перемозі над ворогом та оплакували загиблих. А 24 червня 1945 року у Москві пройшов парад Перемоги. Червоною площею стрункими рядами пройшли воїни-переможці. Вони несли прапори поваленого ворога і кидали на бруківку стародавньої площі. З того часу це свято стало воістину всенародною урочистістю!

На честь цього чудового свята щороку 9 травня у всіх містах Росії відбуваються урочистості. У столиці нашої Батьківщини – Москві на Червоній площі проходить військовий парад. Вулиці розквітають посмішками радості, пишними букетами квітів та яскравими кулями, звучить урочиста музика. У пам'ятних місцях столиці - на Поклонній горі, біля Могили Невідомого Солдата, на площі перед Великим театром збираються ветерани-фронтовики, що сяють орденами та медалями. Вони діляться з нами, своїми вдячними нащадками, розповідями про лиху військову пору, зустрічаються зі своїми бойовими друзями. Ми вдячні їм за те, що вони перемогли у жорстокій сутичці з ворогом, відстояли для нас рідну землю та мирне життя. Будемо гідні своїх дідів та прадідів!

Запитання для закріплення. Коли і де було підписано акт про беззастережну капітуляцію? Коли у Москві пройшов перший парад Перемоги? Чому свято 9 травня називають святом зі сльозами на очах? За що ми маємо бути вдячні ветеранам війни?

Слова для збагачення дитячого лексикону: капітуляція, перемога, переможець, парад, ветерани-фронтовики, Вічний вогонь, пам'ять, подяка.

ВЗЯТТЯ БЕРЛІНА

Закінчилась війна у травні 1945 року. Радянські воїни звільнили від фашистів як нашу країну, а й інші країни Європи. Останні бої були у Берліні – столиці Німеччини. Ішли бої за кожну вулицю, за кожну хату. Але радянські солдати ціною свого життя рятували берлінців від куль та снарядів. І ось нарешті наші солдати взяли рейхстаг (будівлю, де працював німецький уряд) та встановили на його даху червоний прапор. Це означало перемогу нашої країни у Великій Вітчизняній війні.

Запропонуйте подумати, яке слово можна використати замість слова «прапор»? (Прапор) Слово «прапор» з'явилося в Росії за часів Петра Першого. Слово «прапор» набагато старше. Воно урочисте, а полотнище прапора обов'язково велике. Прапор може бути маленьким, а прапор – ні. Під прапором боролися воїни у бою. Траплялося, що люди віддавали свої життя лише за те, щоб урятувати прапор, не дозволити ворогам захопити його. У битві встановлення прапора над ворожим станом означало перемогу.

Зіграйте у командну гру «Водрузі прапор». Проти кожної команди ставиться гімнастична лава, далі стоїть дуга і лежать три кола картону. За сигналом "Вперед!" направляючий з прапором пробігає гімнастичною лавкою, пролазить під дугою, стрибає з одного кола на інший і повертається до своєї команди, передає прапор наступному учаснику. Останній учасник підбігає до підставки та встановлює у неї прапор. Після цього всі гравці підбігають до свого прапора, стають довкола нього та дружно кричать «Перемога!».

Запитання для закріплення. Коли закінчилася Велика Вітчизняна війна? Що таке рейхстаг? Що означало встановлення прапора на даху рейхстагу?

Слова для збагачення дитячого лексикону: визволення, підписання, прапор, прапор, воїн-переможець.

Див. також:

Надія Сасіна
НОД «Дошкільникам про Велику Вітчизняну війну»

Конспект ОД у старшій групі

« Дошкільникам про Велику Вітчизняну війну»

Ціль: створення умов для формування у дітей уявлення про Великої Вітчизняної війни.

Завдання:

Формувати уявлення про те, яку участь брали жінки та діти у Великої Вітчизняної війни.

Сприяти накопиченню знань про історичні факти та явища.

Розвивати пізнавальний інтерес до історичних подій, уміння слухати та робити висновки.

Виховувати патріотизм у старших дошкільнят, почуття гордості за свій народ, пошану та подяку до ветеранів Великої Вітчизняної війни.

Види діяльності: сприйняття художньої літератури та фольклору, комунікативна, музична, рухова, ігрова, образотворча.

Форми організації: групова, підгрупова, індивідуальна.

Форми реалізації: промовляння прислів'їв, читання віршів, рухлива гра, нетрадиційне малювання (м'ятим папером, перегляд слайдів).

Устаткування: Фотографії, мультимедіа, макет Вічного вогню, гвоздики, плакат, з намальованим букетом, гуаш, папір, бинти, пілотки, кеглі, обручі, макет військової машини.

Попередня робота: Розмови про Великої Вітчизняної війни, про День Перемоги, про ветеранів Розгляд ілюстрацій та фотографій про війні. Розучування прислів'їв та приказок, читання оповідань та віршів. Прослуховування військових пісень. Малювання на тему "День Перемоги". Дидактичні та рухливі ігри на військову тематику. Виготовлення вічного вогню, військової машини, гвоздики.

Хід ОД

Вихователь: За кілька днів наша країна відзначатиме великийсвято – День Перемоги. Коли його відзначають? Що це за свято? (Відповіді дітей)

Вихователь: Ось уже 70 років ми живемо у світі завдяки нашим ветеранам ВВВ А хто такі ветерани? (Відповіді дітей)

Хлопці, хочете на нашій машині помандрує в те далеке минуле і подивитися, як все відбувалося? (Відповіді дітей)Тоді в дорогу (Сідаємо на машину).

Вихователь: 22 червня 1941 року - одна з найсумніших дат в історії Росії, день, який не можна забути. Цього далекого літнього дня люди займалися звичайними справами. І ніхто не підозрював, що і приємний клопіт, і завзяті ігри, і багато життів перекреслить одне страшне слово – війна(пісня «Священна війна» )

Раптом величезні сили рушили на нашу Батьківщину: танки, піхота, літаки, артилерія. Німецькі літаки бомбили міста, аеродроми, залізничні станції, бомби сипалися на лікарні, житлові будинки, дитячі садки, школи.

Найголовнішою битвою стала битва за Сталінград. Ця битва стала переломним моментом у війні. З цього дня наші війська тільки наставали, а фашисти відступали.

Під час війниодним із найкращих полководців був Георгій Костянтинович Жуков. Там, де він командував фронтом, армія завжди перемагала фашистів.

На фронт йшли і чоловіки та жінки (Показ слайдів).

Що робили жінки на війні? (Відповіді дітей)

Уявімо, що ми з вами в тому далекому 1941 році. Дівчатка-медсестри, хлопчики-солдати поранені.

Гра «Перев'яжи пораненого».

Вихователь: Продовжимо шлях (Сідаємо на машину). Радянські війська показували чудеса героїзму та стійкості. Багато міст героїчно відстоювали свою волю, захищали нашу Батьківщину. Після війницим містам присвоєно звання «міст – героїв». Які міста-герої ви знаєте (Волгоград, Москва, Тула, Орел, Смоленськ, Одеса, Севастополь, Новоросійськ, Мурманськ, Київ, Ленінград) війнібуло складено багато прислів'їв та приказок бійцями. Давайте їх згадаємо.

Діти: Російський солдат не знає перешкод

Солдатська справа – воювати хоробро та вміло.

Один за одного стій і виграєш бій.

Набирайся розуму в навчання, хоробрості – у битву.

З рідної землі помри – не сходи!

Де сміливість, там перемога.

Хто тремтить, той і від ворога біжить.

Вихователь: А діти чим могли допомогти своїм батькам? (Відповіді дітей)

Гра «Перенеси снаряди»

Вихователь: Війнатривала довгі чотири роки. Наша доблесна армія не лише прогнала німців з нашої землі, а й звільнила народи інших країн, захоплених гітлерівською Німеччиною. Наші солдати дійшли до Берліна – столиці Німеччини. І там, на найголовнішому будинку, який називався Рейхстагом, був поставлений наш червоний прапор Перемоги. Жах та втрати Великої Вітчизняної війниоб'єднали всіх людей у ​​боротьбі проти фашизму і тому радість перемоги у 1945 році охопила не лише Росію, а й увесь світ. Це було свято всього народу зі сльозами на очах. Усі раділи Перемозі та оплакували загиблих (Показ слайдів).

Вихователь: велика Вітчизняна війнабула найважчою з усіх воєн. У цій страшній війнізагинуло понад 20 мільйонів наших людей, у тому числі й земляки Саратівці. Пам'ять про загиблих героїв навіки збережеться у серці. Усім солдатам, чиї імена залишилися невідомими, по всій країні споруджували пам'ятники. У Москві такий пам'ятник – це Могила Невідомого солдата. Там завжди горить Вічний вогонь (Показ фотографії).

Діти: За країну рідну люди.

Віддавали життя своє,

Ніколи ми не забудемо

Загиблих у доблесному бою.

Гори, свічка, не згасай,

Не дай наринути темряві.

Не дай живим забути всіх тих

Загиблих на війні!

Тихо, хлопці, хвилиною мовчання

Пам'ять героїв вшануємо.

Хто пішов на фронт і не повернувся,

Згадаймо через віки, через роки.

Про тих, хто вже не прийде ніколи,

Згадаймо.

Хвилина мовчання (музика метроном)

Танець «Про ту весну»

Вихователь: Хлопці, про що ми з вами сьогодні говорили? (Відповіді дітей)Ми ніколи не забудемо тих, хто горів у танках, хто кидався з окопів під ураганний вогонь, хто не пошкодував свого життя і все здолав. Не заради нагород та почестей, а для того, щоб ми могли зараз жити, вчитися, працювати та бути щасливими. Хлопці, як люди зберегли пам'ять про цей страшний час у нашому місті Саратові? (Відповіді дітей)

Вихователь: Хлопці, обов'язково сходіть на парад Перемоги Не забудьте привітати ветеранів, подякуйте їм за сьогоднішній світ на Землі. Ви бажаєте зробити подарунок ветеранам? (Відповіді дітей)Я пропоную намалювати букет гвоздик.

Малювання букета гвоздик м'ятим папером (пісня "День Перемоги")

Публікації на тему:

Патріотичне виховання підростаючого покоління – одне з найактуальніших завдань нашого часу. Необхідно відновити цей зв'язок, щоб.

Стінгазета містить розповіді дітей (Холова Мар'яна, Назарови Олексій та Марія, Селіванов Іван, Фоміна Альбіна) про їхніх прадідусів, які брали участь.

З кожним роком віддаляється від нас переможний травень 1945 року. Але цей священний день залишається у пам'яті поколінь як приклад стійкості, мужності.

Скільки б не минуло часу від дня Перемоги, події сорокових років двадцятого століття, як і раніше, свіжі в пам'яті народу, і не останню роль.

Конспект НОД «Перемога, Перемога, Перемога!» - присвячений 70-річчю Великої Вітчизняної війни. Вічна слава героям, які загинули на війні.Мета: Активізація роботи з ознайомлення дітей старшого дошкільного віку з історією та подвигом народу у Великій Вітчизняній війні.

Юлія Великанова
Проект «Дітям про війну» до 70-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні

Я хочу, щоб знали діти

Про Велику війну,

Коли їхні прадіди та діди

Захищали свою країну.

Якби не те покоління,

Що вражало себе не шкодуючи,

То не було б Росії,

А може, тебе та мене.

Актуальність проекту:

Патріотичне виховання підростаючого покоління - одне з найактуальніших завдань нашого часу. Виховання патріотичних почуттів необхідно починати з дошкільного віку, оскільки саме цьому етапі формується особистість дитини. Не можна бути патріотом, не відчуваючи особистого зв'язку з Батьківщиною, не знаючи, як любили, берегли та захищали її наші предки, наші батьки та діди. Патріотичне почуття не виникає саме собою. Це результат тривалого, цілеспрямованого виховного на людини, починаючи з дитинства. Створення проекту спрямоване на роботу з виховання у дошкільнят почуття гордості за свій народ, поваги до його звершень та гідних сторінок історії. Цей проект передбачає залучення дітей та батьків до участі та відзначення 70-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років.

Мета проекту:морально – патріотичне виховання дітей у вигляді ознайомлення з історичними подіями нашої країни.

Виховувати патріотичні почуття, емоційно-позитивне ставлення до воїнів-захисників, бажання бути такими ж сміливими, відважними та шляхетними;

Ознайомити дітей із історією Великої Великої Вітчизняної війни, з розповідями про подвиги російських солдатів;

Розкрити значення перемоги у ВВВ, миру для всіх людей, що живуть на землі;

Підвести до сприйняття художніх творів про війну;

уточнити знання дітей про свято Дня Перемоги;

Тип проекту:

Груповий (учасники – діти, батьки, творча група ДОП);

Короткостроковий: березень-травень 2015 року.

Вид проекту:

Соціально-пізнавальний;

Творчий.

Вік дітей у яких розрахований проект: старша і підготовча до школи група (5-7лет).

Очікувані результати:

Розуміння важливості свята – Дня Перемоги у житті російської людини;

Збереження інтересу до історії своєї країни, до Великої Вітчизняної війни, усвідомлений прояв поваги до заслуг та подвигів учасників

Великої Вітчизняної війни;

Залучення батьків до педагогічного процесу ДНЗ, зміцнення усвідомлення батьками важливості патріотичного виховання дошкільнят;

Проведення майстер-класу для педагогів та батьків з виготовлення сувенірів для ветеранів;

Оформлення виставки малюнків, присвячених 70-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні;

створення альбому з фотографіями спільно з батьками вихованців «Наші прадіди - герої»;

проведення свята «День Перемоги»;

Створення фільмів, присвячених 70-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

Продукт проектної діяльності:

Малюнки, присвячені 70-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні;

Сувеніри ветеранам Великої Великої Вітчизняної війни;

Складання картотеки художньо-публіцистичної літератури, конспектів занять, бесід, свят, дозвілля на тему проекту;

Презентації у форматі Microsoft PowerPoint «Дітям про війну»; "Вічна слава героям"; «Вклонимося великим тим рокам…»;

Альбом «Наші прадіди – герої»;

Свято «День Перемоги»;

Фільми, присвячені 70-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

План реалізації проекту

Підготовчий

Створення творчої групи щодо розробки плану заходів березень 2015р. завідувач ДНЗ, старший вихователь

Розробка положення про творчу групу щодо реалізації проекту та організація її діяльності березень 2015р. старший вихователь

Розробка плану заходів щодо підготовки до 70-річчя Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні березень 2015р. старший вихователь, творча група

Підбір та вивчення навчально-методичного комплекту з тематики Проекту (методична та художня література, ілюстрації, репродукції, листівки та ін.) березень 2015р. старший вихователь, творча група,

педагоги ДОП

Запуск проекту «Дітям про війну» березень-квітень

2015р. старший вихователь, творча група

Робота з дітьми

Пізнавальні бесіди «Про Велику Вітчизняну війну», «Чому війна називається Великою Вітчизняною?»;

«День Перемоги», «Діти та війна»; «Головне свято – День Перемоги!» та ін. Квітень 2015р.

Розгляд ілюстрацій, картин на тему. квітень 2015р.

Читання художньої літератури квітень 2015р.

Проведення занять, присвячених ВВВ квітень-травень

Перегляд презентацій «Дітям про війну»; "Вічна слава героям"; «Вклонимося великим тим рокам…», «Пам'ятники Великої Вітчизняної війни м. Новокузнецька» квітень

Вирішення педагогічних проблем: «Сходи у розвідку», «Допоможи пораненому». квітень

Музика: слухання та спів музичних творів О. Філіппенка «Вічний вогонь»,

М. Старокадомський "Марш Перемоги", "Моя Росія" муз. Г. Струве; пісні воєнних років. квітень 2015р.

Розучування поезій про війну. квітень-травень 2015р.

Розповіді дітей про війну травень 2015р.

Робота з батьками

Консультації «Роль сім'ї у вихованні патріотичних почуттів у дошкільнят»; «Як розповісти дитині про Велику Вітчизняну війну?» квітень 2015р.

Майстер-клас «Виготовлення сувенірів у подарунок ветеранам війни». квітень 2015р.

Участь батьків у конкурсі малюнків. травень 2015р.

Участь батьків у створенні фільмів, присвячених 70-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні. березень-травень 2015р.

Створення альбому «Наші прадіди – герої» березень-травень 2015р.

Робота з освітянами

Збір методичного матеріалу про Велику Вітчизняну війну. березень квітень

Розробка конспектів НОД, заходів. березень-травень 2015р.

Майстер-клас «Виготовлення сувенірів у подарунок ветеранам війни». березень-квітень 2015р.

Участь у створенні фільму, присвяченого 70-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні. березень 2015р.

Оформлення тематичної виставки у книжковому куточку березень-травень 2015р.

Заключний етап

Виставка малюнків, присвяченої 70-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні травень 2015р.

Свято «День Перемоги» травень 2015р.

Показ фільмів, присвячених 70-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні. березень-травень 2015р.

Публікації на тему:

«Щасливе дитинство» проект, присвячений 70-річчю від дня Перемоги у Великій Вітчизняній ВійніВид проекту: короткостроковий, груповий, разом із сім'єю, для дітей 4-5 років. Актуальність: Дошкільний вік – це найважливіший період розвитку.

Груповий проект до 70-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні «Пам'яті полеглих»Шановні колеги, пропоную Вашій увазі запланований груповий проект до 70-річчя перемоги у Великій Вітчизняній війні "Пам'яті полеглим".

АКТУАЛЬНІСТЬ ПРОБЛЕМИ Діти, починаючи з дошкільного віку, страждають на дефіцит знань про рідний край, країну, особливості рідних традицій.

Проект до 70-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні «Жива пам'ять Росії»Муніципальний бюджетний дошкільний навчальний заклад центр розвитку дитини - дитячий садок №10 м. Вязьми Смоленської області.

Проект для дошкільнят 6–7 років до 70-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні «Вклонимося великим тим рокам» 1. АКТУАЛЬНІСТЬ ПРОЕКТУ У 2015 році виповнюється знаменна дата – 70-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Патріотичне виховання.