Головна · апендицит · Конспект НОД з пізнавального розвитку у старшій групі «Подорож у весняний ліс. Ось стоїть весняний ліс. Освітня область "Праця"

Конспект НОД з пізнавального розвитку у старшій групі «Подорож у весняний ліс. Ось стоїть весняний ліс. Освітня область "Праця"

«Весняна жнива».

Завдання:Закріпити знання про весняні зміни у природі. Розширити уявлення про особливості сільськогосподарських робіт у весняний період. Виховувати шанобливе ставлення до людей, які займаються сільським господарством. Активізувати словниковий запас (весняна жнива, комбайн, агроном та ін.)

У гості до дітей приходять Незнайко та Знайко. Вони про щось сперечаються.

Вихователь запитує: "Про що ви сперечаєтеся?". Хлопці, давайте дружно привітаємось із нашими гостями.

Незнайка. Дорослі кажуть, що почалася весняна жнива. Чому навесні люди починають страждати? Весною треба радіти сонечку!

Вихователь.Ось у чому справа! Хлопці, а ви знаєте, що таке весняна жнива? Весняна жнива-це напружена робота у весняний період з підготовки посівних робіт. Провесною основною роботою є весняна оранка землі.

Знайко.Я бачив, як трактор працює у полі!

Незнайка.Я також хочу подивитися!

Вихователь.Діти, ми всі разом подивимося, як працюють трактори на полях. І наші гості і ви, хлопці дізнаєтесь, як же проходить весняна жнива.

Перегляд презентації.

Слайд 1. У поля виходять трактори і тягнуть плуги.

Слайд 2. Плуг перевертає земляний пласт.

Слайд 3. Трактор боронить землю залізними зубами борони.

Слайд 4. Коли земля готова до сівби, до трактора чіпляють сівалку.

Слайд 5. Сівалка робить борозенки.

Слайд 6. З сівалки насіння рівномірно падає на землю в борозенки.

Незнайка.Як цікаво! А яке насіння падає в землю?

Вихователь.Так сіють зернові та зернобобові культури. Зернові культури - це рослини, що дають зерно-пшениця, жито, рис, просо, ячмінь і т.д. Зернові культури - це боби, горох, соя та ін.

Агрономи-фахівці сільського господарства-знають, коли та які сільськогосподарські роботи потрібно виконувати. Успіх всього року залежить від того, як пройде весняно-польова компанія. Адже недарма стара селянська мудрість каже: весняний день рік годує. Давайте розглянемо зернятко під лупою.

Вихователь.Що потрібно, щоб зернятко проросло в землі? З такого зернятка спочатку виросте маленький паросток, потім колосок, потім ці колоски зберуть на полі комбайнами та відвезуть на мілкомбінат. Пекарі зроблять тісто та випікають булочки, хліб, калачі. Ви знаєте, чому хліб буває різного кольору? Борошно буває пшеничне - її роблять з пшениці, а житнє - її роблять з жита. З пшеничного борошна випікають білий хліб, булочки, короваї, а з житньо-чорний хліб та житні пряники.

Вихователь показує насіння пшениці та жита. Запитує у дітей, як потрібно ставитися до хліба? Що означає його берегти?

Узагальнює відповіді дітей. Пропонує згадати прислів'я про хліб.

Хліб всьому голова.

Хліб у дорозі не в тягар.

Хліб скрізь гарний і у нас, і за морем.

Хліб та вода-богатирська їжа.

Хто невтомно працює, той без хліба не буває.

Працюй до поту, співаєш хліба на полювання.

Підводить дітей до розумію, що багато людей попрацювали, щоб можна було поїсти смачний хліб.

Перегляд мультфільму "Легкий хліб".

Кривошеїна Є. В., Купцова О. В. – вихователі, Акшатіна Н. А. – педагог-психолог, МАДОУ № 99 р. Томськ.

Цілі:

  1. Систематизація та закріплення знань дітей про зміну пір року, закріплення назв весняних місяців; дати уявлення про зміни, що відбуваються ранньою та пізньою весною в природі.
  2. Розвиток навичок елементарної дослідницької діяльності, логічного мислення, фізіологічного дихання. Виховання дбайливого ставлення до природи, гуманних проявів у поведінці та діяльності у природі.
  3. Закріплення навичок колективної роботи.

Хід заняття

Хлопці, відгадайте загадку і ви дізнаєтеся, якій порі року буде присвячено сьогоднішнє заняття.

Приходить із добром,
Віє теплом,
Світлом сонячним червона,
А звуть її... (весна).

Ви радієте весні? Ми довго чекали на весну, значить, яка весна? (Довгоочікувана). Який настрій виникає у вас, коли ви кажете про весну? (Веселе, добре, задерикувате, прекрасне, …). Давайте знайдемо наш настрій і згадаємо, який ще буває настрій.

Дидактична вправа: “Знайди настрій. Покажи настрій”. (З використанням піктограм)

Мовленнєва вправа: “Який? Яка? Яке? ” Можна сказати – весняний настрій? А сонце навесні яке? (Весняне). А калюжі навесні якісь? (Весняні). А небо, яке навесні? (Хмара, струмки, дерева, трава, проталинка, бурулька, дощ, день)

Розкажемо, що буває навесні. Свою відповідь починайте зі слова "навесні"...

Навесні яскраво світить сонце.
Весна тане сніг.
Навесні з'являються проталинки.
Весною з'являються калюжі.

Навесні набухають нирки.
Весною прилітають птахи.
Навесні з'являються бурульки.
Весною біжать струмки.

Навесні прокидаються комахи?
Навесні дикі тварини змінюють колір шубки.
Навесні у звірів з'являються дитинчата.
Навесні з'являються перші квіти: проліски, мати – мачуха.

Весною з'являється трава.
Навесні йде дощ.

(Діти відповідають, вихователь виставляє на мольберті картинки з прикметами у дві “доріжки”: рання, пізня весна)

А яка весна зараз? (Рання)

Рухлива гра: "Весна, весна червона".

Весна, весна червона! (Діти йдуть по колу, взявшись за руки)

Прийди, весна, з радістю,

З радістю, з радістю, (Ідуть в інший бік)

З великою милістю:

З льоном високим, (зупиняються, піднімають руки вгору встають

на шкарпетки, вдих)

З корінням глибоким, (Присідають, опускають руки, видих)

З рясним хлібом. (взявшись за руки, біжать по колу).

Вправа на дихання: “Ах, як пахне! ” (Запропонувати понюхати, як пахнуть навесні: повітря, трава, перші квіти - глибокий вдих, повільний видих; принюхатися - кілька коротких вдихів, довгий видих зі словом "Ах!")

Весна приготувала вам сюрприз.

Відгадайте що це?
Висить за віконцем
Кульок крижаний.
Він повний краплі
І пахне навесні. (Сулька)

Ось скільки бурульок. Візьміть по одній.

Поторкайте бурульку, яка вона? (Холодна, мокра, слизька, гладка, крижана, гостра)

Яка вона формою? На що вона схожа? (На моркву)

Подивіться на неї, яка вона? (Прозора, блискуча, переливається на сонці…)

Якщо бурулька впаде, що станеться? (Вона розіб'ється). Давайте перевіримо. (Роняю). Значить, вона якась? (тендітна). Що ще б'ється під час падіння? (Скло)

Що відбувається з бурулькою у теплі? (Тане)

Візьміть бурульку в руку, що ви бачите? (По бурульці стікають крапельки). Послухайте, як дзвенять краплі. (Підставити піднос)

Коли на вулиці тане відразу багато бурульок – виходить крапель.

Пальчикова гімнастика:

“Кап-кап-кап дзвенить крапель – (Барабанити пальцями по столу, імітуючи гру на піаніно)

Це до нас прийшов квітень”.

Слухайте вірш. (Читання дитиною вірша “Крапель”)

На сонечку зігрілася ялина,
Підтала сосна,
Іде квітень,
Дзвонить крапель,

На вулиці весна.

Назву якого місяця ви почули у вірші?

Які ще весняні місяці знаєте?

Давайте дружно скажемо: "Березень, квітень, травень - їх не забувай".

То що навесні яскраво світить, гріє, припікає?

Давайте покличемо сонечко.

Закличка “Сонечко” (З бавовнами):

Сонечко ясне, нарядись! (хлопки по плечах, схрестивши руки на грудях)

Сонечко червоне, здайся! (бавовна в долоні)

Сукня червона одягни, (бавовна по колінах)

Подаруй нам червоний день! (бавовна над головою).

Гімнастика для очей:

Промінчик вгору, промінчик вниз,
Промінчик дітям посміхнись,
Вправо, вліво подивися,
Навколо сонця обійди.

Що можна зробити? (Відповіді дітей)

Вихователь: Діти, а хто знає прислів'я про весну?

Діти називають прислів'я:

Грак на горі – весна на подвір'ї.
Зима весну лякає, а сама тане.
Весна червона квітами, а осінь пирогами
Попрацюй навесні – ситим будеш узимку.

Лютий сильний хуртовиною, а березень – краплею.
Більше землю удобряй, буде вищим урожай.

Вихователь: Хлопці, а коли стане зовсім тепло, ми з вами висадимо наші квіти на клумбу нашої ділянки. Ці квіти радуватимуть нас із вами все літо, до осені.

НОД по ГО « Пізнавальний розвиток» Дитина та навколишній світ. з дітьми старшої групи

Тема «Весняна жнива»

Форма організації : подорож.

Ціль : Розширити уявлення про особливості сільськогосподарських робіт у весняний період.

Завдання:

Продовжуватирозширювати уявлення дітей про особливості сільськогосподарських робіт у весняний період.

Розвивати допитливість, ініціативу. Активізувати словниковий запас (весняна жнива, комбайн, агроном та ін.)

Виховувати шанобливе ставлення до людей, які займаються сільським господарством.

Обладнання:проектор, ноутбук, презентація «Весняна жнива»

Дії педагога

(методи та прийоми)

Матеріали та обладнання

Мотивація дітей до діяльності

У гості до дітей приходять Незнайко та Знайко. Вони про щось сперечаються.

Вихователь «Про що ви сперечаєтеся?». Хлопці, давайте хлопці дружно привітаємось із нашими гостями.

Незнайка. Дорослі кажуть, що почалася весняна жнива. Чому навесні люди починають страждати? Весною треба радіти сонечку!

Вихователь. Ось у чому справа! Хлопці, а ви знаєте, що таке весняна жнива? Весняна жнива-це напружена робота у весняний період з підготовки посівних робіт. Провесною основною роботою є весняна оранка землі.

Я бачив, як трактор працює в полі!

Я теж хочу подивитися!

Проставлення цілі дітьми

Як ми можемо допомогти Незнайці?

Спільна робота з дітьми щодо знаходження засобів діяльності

- Хлопці, ми всі разом подивимося, як працюють трактори на полях. І наші гості і ви, хлопці дізнаєтесь, як же проходить весняна жнива.

Перегляд презентації.

Самостійна робота дітей з апробації способів діяльності

Незнайка. Як цікаво! А яке насіння падає в землю?

Вихователь. Так сіють зернові та зернобобові культури. Зернові культури - це рослини, що дають зерно-пшениця, жито, рис, просо, ячмінь і т.д. Зернові культури - це боби, горох, соя та ін.

Агрономи-фахівці сільського господарства-знають, коли та які сільськогосподарські роботи потрібно виконувати. Успіх всього року залежить від того, як пройде весняно-польова компанія. Адже недарма стара селянська мудрість каже: весняний день рік годує. Давайте розглянемо зернятко під лупою.

Вихователь. Що потрібно, щоб зернятко проросло в землі? З такого зернятка спочатку виросте маленький паросток, потім колосок, потім ці колоски зберуть на полі комбайнами та відвезуть на мілкомбінат. Пекарі зроблять тісто та випікають булочки, хліб, калачі. Ви знаєте, чому хліб буває різного кольору? Борошно буває пшеничне - її роблять з пшениці, а житнє - її роблять з жита. З пшеничного борошна випікають білий хліб, булочки, короваї, а з житньо-чорний хліб та житні пряники.

Вихователь показує насіння пшениці та жита. Запитує у дітей, як потрібно ставитися до хліба? Що означає його берегти?

Послухайте прислів'я про хліб.

Хліб всьому голова.

Хліб у дорозі не в тягар.

Хліб скрізь гарний і у нас, і за морем.

Хліб та вода-богатирська їжа.

Хто невтомно працює, той без хліба не буває.

Працюй до поту, співаєш хліба на полювання.

Підводить дітей до розумію, що багато людей попрацювали, щоб можна було поїсти смачний хліб.

Підбиття підсумку

Перегляд мультфільму "Легкий хліб".

Подорож Весною для старшої вікової групи дитячого садка.

Автор: Петрова Ольга Василівна – вихователь 1 категорії міста Тольятті АНО ДО «Планета дитинства «Лада» дитячого садка №171 «Крепиш».
Призначення:Даний матеріал призначений для використання вихователями дитячих садків у старшій віковій групі. Мною представлена ​​безпосередньо освітня діяльність з пізнавального розвитку «Подорож весною».
Освітня область:Пізнавальний розвиток.

Ціль:узагальнити знання та уявлення дітей про весняні зміни у природі.

Завдання:
Вправляти дітей в умінні встановлювати різні причинно- слідчі відносини та зв'язку у використанні елементарної пошукової діяльності, в умінні приймати та ставити самостійні пізнавальні завдання.
Розвивати вміння дітей складно розповідати про явища, що спостерігаються, пояснювати їх.
Продовжувати вчити дітей слухати одне одного, доповнювати та уточнювати відповіді товаришів, висловлювати свою думку, доводити правоту.

Матеріал:

Ката-схема руху за маршрутом

Кросворд

Репродукції картин різних періодів весни.
Музика Шаїнського – «Блакитний вагон».
Металофон, 2 склянки з водою, свистульки, дзвіночки, папір, барабан.
Музика Ф. Шопена – «Весняний вальс».
Квиток на проїзд (символічний знак за правильну відповідь). Вихователь:Увага! Увага! Охочі вирушити у захоплюючу подорож просимо зібратися біля паровозика з Ромашкова.
Сьогодні паровозик із Ромашкова запрошує нас помандрувати весною.
Ось карта-схема, як ви вважаєте, що це позначено на ній?
Діти:Зупинки, станції.
Вихователь:Ми слідуватимемо за наміченим маршрутом. На проїзд я пропоную вам придбати квитки. Квитки видаються тому, хто згадає прислів'я чи приказки про весну.
Діти:(Називають прислів'я або приказку і отримують квиток)
Весняний дощ вирощує, осінній гноить.
Весна та осінь - на день погоди вісім.
Навесні трьох погожих днів поспіль не буває.
Навесні заорю затягнеш - ніжки простягнеш.
Весна червона квітами, а осінь — пирогами.
Весняний дощ зайвим не буває.
Весною добу мочить, а годину сушить.
Весною зверху пече, а знизу морозить.
Хто весною попрацює, той восени повеселиться.
Матінка весна всім червона.
Після найлютішої зими все одно прийде весна.
Прийшов марток - одягай сім порток.
Вихователь:Проходьте, займайте свої місця згідно з квитками.
(діти сідають, звучить музика Шаїнського «Блакитний вагон»)
Вихователь:Перша зупинка (читають назву) «Весняна». Хлопці, а що сталося, якби весна не змінила зиму?
Діти:День не додався б, не стала б коротшою за ніч.
Сонечко не світило б так яскраво.
Ми б не побачили, як тане сніг, біжать струмки.
Чи не з'явилися б проталіни.
Не прилетіли б перелітні птахи зі спекотних країн і ми б не почули їхнього співу.
Ніхто б не побачив, як розпускаються перші листочки на деревах та чагарниках. Як з'являється трава-мурашка.
Ми б не побачили комах, що прокинулися.
Вихователь:Я згодна з вами, що весна приносить із собою багато різного дива. А чи може пахнути весна? Чим вона пахне?
Діти:Свіжа трава пахне огірком.
Квітучі дерева – мед.
Ароматом квітів та трав пахне весна.
Вихователь: Я думаю ви добре знаєте первоцвіти і пропоную вам відгадати кросворд:

1. З-під снігу розквітає,
Раніше за всіх весну зустрічає. (Пролісок)
2. З-під снігу з'явилися,
Сонцю, вітру здивувалися,
Ніби хмара з небес
Синій пофарбувавши ліс? (Проліски/Підлісок)
3. Білі горошки на зеленій ніжці? (Конвалія)
4. Хто живе навесні з жовтою головою,
Сонечко пригріє – голова біліє? (Кульбаба)
5. Джміль квітці дуже радий, ах, медовий аромат,
І квітки красиві-рожеві, сині. (Медуниця)
6. Як гусята розбіглися жовті квіточки,
Усміхнулися дітлахам жовті грудочки. (гусяча цибуля)
7. Я відома не квітами, а незвичайними листами,
То твердими, холодними, то м'якими та теплими. (Мати й мачуха)
Вихователь:
"Фіалки, конвалії для нас
Веселий ліс навесні припас.
Але ми їх рвати не будемо.
Нехай дарують радість людям!" (В. Берестов)
Молодці відгадали весь кросворд. Ми продовжуємо нашу подорож та наступну станцію «Музична». Ми багато разів слухали, як лунає весна. Спробуйте зобразити за допомогою цих інструментів весняну музику. (На столі стоять металофон, 2 склянки з водою, свистульки, дзвіночки, папір, барабан).
(Діти імітують звуки весни)
Вихователь:Я рада, що ви вмієте відчувати запахи та слухати звуки весни.
А що цікавого відбувається навесні із рослинами?
Діти:Усі рослини починають рости.
Вихователь:Давайте уявимо, що ми насіння з якого починає рости паросток. (Під музику Ф. Шопена «Весняний вальс» діти імітують зростання рослини, розпускання квітки.)
Вихователь: Яка гарна, зелена, радіюча очей у нас вийшла галявина. А чим займаються люди навесні?
Діти:Садять квіти, дерева, овочі.
Вихователь:Для чого це їм?
Діти:Овочі, квіти для краси.
Вихователь: Весною виростає багато рослин і трав, і кожен з них дуже важливий для природи. Особливо багато трав у лісі. Ми часто туди ходимо, граємо, збираємо квіти, але у лісі з нами можуть статися неприємності. А ось і станція "Лісова". Уявіть собі, що ви в лісі подряпали коліно. Ваші події?
Діти:Можна ранку обробити соком чистотілу, так як він містить йод або прикласти лист подорожника, так як він має протизапальну дію.
Вихователь:А ось і остання станція «Художня» Подивіться, скільки тут чудових краєвидів. Розгляньте їх уважно і оберіть лише ті, які присвячені весні, а вішаючи їх на мольберт, потрібно пояснити свій вибір.


(Діти обирають картини та пояснюють, чому вони вирішили, що ця картина про весну)
Вихователь:Ось і підійшла наша подорож до кінця. Що найбільше вам сподобалося, запам'яталося у нашій подорожі? (вислуховуються висловлювання дітей) А тепер я пропоную вам зайняти свої місця та повернутися до нашого дитячого садка.

Дякую за увагу!
Творчих успіхів!


Щоб подивитися презентацію з картинками, оформленням та слайдами, скачайте її файл і відкрийте PowerPointна комп'ютері.
Текстовий вміст слайдів презентації:
МБДОУ дитячий садок № 8 «Ялинка» Уренського Муніципального району Нижегородської областіПрезентація по ознайомленню з природою «Весняна страда» Підготувала: вихователь старшої групи Мальцева Фіруза Миколаївна ТЕМА: «ВЕСЕННЯ СТРАДА» Програмне зміст. сільськогосподарських робіт у весняний період. Виховувати поважне ставлення до людей, які займаються сільським господарством. Активізувати словниковий запас (весняна жнива, комбайн, агроном та ін). Короткий опис слайдів. Слайд 4. Оргмомент. Читання вірша.Слайд 5. За лісами, за луками Лунає в полі грім: Це трактори плугами Орають легкий чорнозем.Трактор везе за собою плуг - розпушувач землі. Він перевертає верхній шар ґрунту. Слайд 6. А це борона. Вона з гострими зубами, тому називається зубна. Борона розбиває великі груди землі на дрібні. Бороною боронять землю. Слайд 7, 8, 9. Коли земля готова до посіву, до трактора чіпляють сівалку. Сівалка робить борозенки. З сівалки насіння рівномірно падає на землю в борозенки. Слайд 10-15. У такий спосіб сіють зернові та зернобобові культури. Зернові культури – це рослини, що дають зерно – пшениця, жито, рис, просо, ячмінь та інші. Слайд 11. Пшениця (манна крупа). Слайд 12. Жито. Слайд 13. Мал. Слайд 14. Просо. Слайд 15. Ячмінь (крупа перлова та ячна). Слайд 16. Зернобобові культури – це боби, горох та інші. Успіх всього року залежить від того, як пройде весняно-польова кампанія. Адже недарма стара селянська мудрість каже: ВЕСЕНИЙ ДЕНЬ РІК ГОДІТЬ. Що потрібно, щоб зернятко проросло в землі? (З такого зернятка спочатку виросте маленький паросток, потім колосок, потім ці колоски зберуть на полі комбайнами і відвезуть на мілкомбінат. Пекарі зроблять тісто і випікуть булочки, хліб, калачі. Ви знаєте, чому хліб буває різного кольору? (Борошно буває пшеничне – її) роблять із пшениці, і житня – її роблять із жита Слайд 17. З пшеничного борошна випікають білий хліб, булочки, короваї. .-- Хліб усьому голова.-- Хліб та вода - богатирська їжа. Хто невтомно працює, той без хліба не буває.