Головна · Печія та відрижка · Конспект заняття на тему: «Книжка» у другій молодшій групі. Малювання у другій молодшій групі: як пробудити натхнення Малювання книжки малюка у 2 молодшій групі

Конспект заняття на тему: «Книжка» у другій молодшій групі. Малювання у другій молодшій групі: як пробудити натхнення Малювання книжки малюка у 2 молодшій групі

Конспект НОД Художньо-естетичний розвиток (ІЗО). (3-4 роки)

Тема НОД: «Книжки-малюки»

Мета: створення умов для малювання «Книжки-малюки».

Завдання: Формувати вміння формотворчим рухам малювання чотирикутних форм безперервним рухом руки зліва направо зверху донизу. Розвивати уяву. Виховувати інтерес до образотворчої діяльності.

Завантажити:


Попередній перегляд:

ГО Художньо-естетичний розвиток (ІЗО)

Тема НОД: «Книжки-малюки»

Мета: створення умов для малювання «Книжки-малюки».

Завдання: Формувати вміння формотворчим рухам малювання чотирикутних форм безперервним рухом руки зліва направо зверху донизу. Розвивати уяву.Виховувати інтерес до образотворчої діяльності.

Обладнання: ілюстрації до казок, олівці, аркуш паперу, добірка книжок-малят.

ХІД НІД:

1. Мотивація дітей до діяльності

Діти, до нас сьогодні в гості прийшла бабуся – казкарка вона дуже любить дитячі казки! А ви любите казки? У вас є улюблені казки?

Діти, бабуся-казкарка прийшла до вас із непустими руками, а принесла із собою цікаві книжки – малечі!

2. Постановка дітьми мети діяльності.

Ви хочете пограти зі Казкаркою, виготовити книгу своїми руками за улюбленою казкою, а Казкарка вгадає, яку казку ви намалювали всередині книжки – малеча?

3. Спільна робота з дітьми. Малювання «Книжки малюка»

Хлопці, перш ніж приступити до роботи, давайте ще раз розглянемо книжки-малюки, які нам принесла бабуся-казкарка.

Хлопці, скажіть, книжки великі чи малі? А які вони форми? Молодці! Діти, давайте з вами спробуємо намалювати в повітрі маленьку книжку чотирикутної форми. Добре, молодці! Хлопці, а зараз подивіться на дошку, я намалюю чотирикутник.

Діти, подивіться перед вами лежать олівці, для малювання книжки-малечі, краще використовувати яскраві кольори! А зараз візьміть у руки аркуші паперу і зігніть їх навпіл, з'єднуючи куточки! У нас вийшла маленька книжка! А тепер на кожній сторінці вашій книжці намалюємо чотирикутник. Молодці, у вас все чудово виходить!

Хлопці, щоб Казочниця могла вгадати, казку треба на «обкладинці» намалювати головного героя, наприклад колобка!

Я намалюю колобка на пеньку, він буде яскраво-жовтого кольору, як сонечко!

Фізхвилинка

Потягуні-потягушечки

Від шкарпеток до маківки,

Ми потягнемося-потягнемося,

Маленькими не залишимось!

Ось уже ростемо, ростемо, ростемо…

І, до неба дістаємо!

Ну, що відпочили, а зараз продовжуємо малювати наші книжки-малюки!

(Під час малювання педагог перевіряє правильність прийомів роботи, звертаючи увагу дітей на те, що якщо сильно натискати на олівець, то під час малювання можна порвати папір).

Хлопці, покажіть, що вийшло книжки-малечі нашій гості – Казочниці (Казкарка дізнається казку, хвалить дітей)

4. Рефлексія.

Хлопці, бабусі - Казкарці настав час повертатися додому! Ви сьогодні були молодці, А, зараз, віднесемо ваші книжки – малечі до нашого книжкового куточку!


За темою: методичні розробки, презентації та конспекти

Конспект НОД Художньо-естетичний розвиток (Аплікація) (3-4 роки)

Конспект НОД Художньо-естетичний розвиток (Аплікація). (3-4 роки) Тема НОД: «Кульки та кубики» на смузі» Мета: створення умов для виготовлення аплікації.

Робоча програма додаткової освіти «Розумні ручки» з художньо-естетичного розвитку для дітей 3-4 роки Термін реалізації – 1 рік

Витоки творчих здібностей та обдарувань дітей на кінчиках їх пальців. Від пальців, образно кажучи, йдуть найтонші струмки, які живлять джерело творчої думки. Іншими словами: чим бо...

«СТВОРЕННЯ РОЗВИВАЮЧОГО СЕРЕДОВИЩА ПО ХУДОЖНЬО-ЕСТЕТИЧНОМУ РОЗВИТКУ ДЛЯ ДІТЕЙ 3-4 РОКИ»

Одним з найважливіших факторів розвитку особистості дитини є середовище, в якому він живе, грає, займається та відпочиває. Простір, організований для дітей в освіті.

Завдання:

1. Розвиваюча. Дати дітям поняття, як робиться книга.

2. Навчальна. Продовжувати розширювати та уточнювати уявлення дітей про книги, про збереження їх та дбайливе ставлення до них.

3. Виховує:

— Виховувати повагу до тих професій людей, які беруть участь у виготовленні книги.

— Виховувати інтерес та любов до книги як джерела знань.

Демонстраційний матеріал: слайди – книги, дерева, всюдихід, сплав лісу, лісопереробний комбінат, друкарня, книгарня.

Словникова робота: лісоруб, комбінат, тирса, друкарня, художник, сплав, книгарня.

Хід заняття

Вихователь : Сьогодні у нас не просте заняття А чому воно присвячене, ви зараз відгадаєте – я вам загадаю одну загадку:

Не кущ, а з листочками.

Не сорочка, а пошита.

Не людина, а розказує.

Діти (Книга)

Вихователь: Правильно, книжка.

Відкриває слайд "книги".

З'являється Незнайко.

Незнайко: Куди я потрапив?

Вихователь: До нас в гості. Ти Незнайко, ми тебе впізнали. Ти завжди потрапляєш у різні історії, бо мало знаєш, тебе так і звати – Незнайко.

Незнайка: Хлопці, а може, ви мені допоможете дізнатися про все більше?

Діти: Так, допоможемо!

Вихователь : Ну, по-перше, треба багато читати книг

Незнайка: Хлопці, які книги бувають?

Діти Нові, красиві, великі, маленькі, цікаві, казкові, з красивими малюнками, без малюнків.

Вихователь: А ви знаєте, який довгий шлях проходить книга, поки до нас доходить? Скільки праці вкладено, щоби вийшла цікава книга. Книги не одразу стають яскравими. Хлопці, життя будь-якої книги починається у лісі.

Сідай, Незнайко, разом із хлопцями та слухай:

Всі ці книжки народилися у дрімучому лісі. Спочатку була маленька сосенка, потім вона стала сосною, йшли роки, верхівка сосни тяглася до сонця. Але одного разу до лісової хащі прийшли лісоруби і спилили це могутнє дерево. На допомогу лісорубам поспішає трактор, у тайзі його називають лісовим всюдиходом. Лісоруби обрубують гілки, в'яжуть дерева.

Річка – найширша дорога для лісу. Точно величезні рибини пливуть колоди по ній вниз за течією.

Блакитна дорога приведе стволи на лісопереробний комбінат. З них робитимуть папір. Дерева там розпилюють і подрібнюють у тирсу. Далі варять, щоб отримати волокнисту масу, схожу на рідке тісто. Машини розливають і розкочують паперове тісто, потім зі смуг виходить папір, який змотують у величезні паперові рулони. Ці рулони розрізають на листи.

Книжку треба написати. Хто пише книжку?

Діти: Письменники.

Вихователь: Правильно. Письменники мають багато знати, щоби написати цікаву книгу. А щоб книжка була яскравою, потрібно попрацювати ще й художникам.

За старих часів книга писалася від руки – була рідкістю і цінувалася дуже дорого. Тоді люди задумалися: «Адже книгу хотіли прочитати багато хто. Як можна розмножити книгу?

І зараз книжку не переписують від руки, а друкують у друкарні.

Друкарня – книжкова фабрика. Як на будь-якій фабриці, тут багато цехів. В одному цеху готують папір, в іншому фарби і в кожному цеху машини. Тепер книгу роблять за допомогою машин. У друкарську машину подається чистий білий папір, а виходить із текстами та картинками. Далі необхідно скласти листи, правильно підібрати їх, сторінки повинні йти одна за одною. Ще довгий шлях пройде книга, доки не опиниться біля машини, яка робить на неї обкладинку.

Потім книжки потрапляють до книгарні, до бібліотеки.

Ось такий довгий шлях проходить книга, щоб із дерева перетворитися на книгу. Це дуже велика праця людей і ми маємо цю працю берегти, поважати книгу.

Незнайка: Як важко мені слухати. Я навіть втомився, притомився!

Вихователь: Ну, тоді треба зробити веселу перерву.

Фізкультхвилинка

Раз — підвестися, потягтися,

Два - зігнутися, розігнутися

Три — у долоні три бавовни,

Головою три кивки,

На чотири руки ширші,

П'ять - руками помахати

Шість – на місце тихо сісти.

Вихователь: Незнайко, ось подивися яка у нас скриня тут гарна. А як ти гадаєш, що там лежить?

Незнайка: Мабуть, іграшки? А чи можна відгадати, що там лежить, а хлопці мені допоможуть?

Вихователь: Ну, гаразд, тоді почнемо!

Незнайка загадує загадки:

1.Вонa була подружкою гномів

І вам, звичайно, знайома.

Відповідь: Білосніжка

2. Лікує маленьких дітей,

Лікує пташок та звірів,

Крізь свої окуляри дивиться

Добрий лікар ….

Відповідь: Айболіт

3.У батька був хлопчик дивний,

Незвичайний – дерев'яний,

На землі та під водою

Шукає ключик золотий,

Усюди ніс суєт він довгий.

Хто ж це?

Відповідь: Буратіно

4. Носик круглий, п'ятачком,

Їм у землі зручно ритися,

Хвостик маленький гачком,

Замість туфельок — копитця.

Троє їх - і до чого

Брати дружні схожі.

Відгадайте без підказки,

Хто герої цієї казки?

Відповідь: три порося

5. Біля лісу, на узліссі,

Троє їх живе у хатинці.

Там три стільці та три кружки,

Три ліжечка, три подушки.

Вгадайте без підказки,

Хто герої цієї казки?

Відповідь: три ведмеді.

6. У ступі літає,

Дітей викрадає,

У хаті на курячій

Нозі мешкає.

Відповідь: Баба-Яга

7. Так швидко від принца дівчина бігла,

Що туфельку навіть вона втратила.

Відповідь: Попелюшка

Вихователь: Ось подивися, Незнайко, як діти відгадують загадки, бо багато читають книжок та знають багато казок.

Незнайка: А зараз я загадаю такі загадки, що ви нізащо не відгадаєте!

Поспіх був голодний

Проковтнув праску ….

Відповідь: Холодний

Незнайка: А спробуйте цю загадку відгадати:

У Авоськи під подушкою

Лежить солодка…

Відповідь: Ватрушка

Вихователь: Ось бачиш, ми всі твої загадки відгадали, бо діти читають про тебе книжки.

Незнайка: Про мене?? А покажіть мені книжку!

Ура! Про мене теж пишуть у книжках!

Незнайка вибирає книгу "Пригоди Незнайки".

Вихователь: Так, Незнайко, ця книга про тебе, і ми її тобі даруємо.

Незнайка: Дякую, я обіцяю, що багато читатиму. Адже я багато дізнався про книгу і берегтиму її. До побачення, хлопці!

Вихователь: Хлопці, ось ми з вами і довідалися, який довгий шлях проходить книга. Як ми з вами поводитимемося з книгою?

Діти: (Відповіді дітей).

ПРОЕКТ

По створенню «Книжок – малюків»

Для дітей молодшого дошкільного віку

Виконав

Вихователь

МБОУ ДВ № 479

Григор'єва Олена Василівна

м. Челябінськ 2016

Етапи проекту «Книжки-малюки»

I. Підготовчий етап

Мета – визначення завдань, визначення змісту літературного куточка групи.

На початку роботи колектив (діти, вихователі, батьки) молодшої групи МБДОУ ДС №479 визначили тему проекту, підібрали матеріал, вибрали місце для розміщення.

Включає:

¾ підвищення рівня професійної компетентності;

¾ визначення обсягу матеріалу, який буде адресований дітям.

Реалізація:

Діяльність педагога:

¾ Створення буклету «Книжка-малятко»

¾ Введення в проблему, постановка цілей та завдань.

¾ Збір та аналіз інформації з даної проблеми.

¾ Вивчення спеціалізованої літератури.

¾ Вивчення індивідуальних особливостей та потреб дітей.

¾ Проведення консультацій для педагогів та батьків.

Діяльність дітей:

¾ Усвідомлюють та особистісно сприймають проблему.

¾ Приймають завдання проекту.

Діяльність батьків:

¾ Читання художніх творів.

¾ Виставка улюблених книг.

¾ Ремонт книг вдома.

Істотну роль у формуванні у дошкільнят інтересу та любові до художньої літератури відіграє куточок книги. Спеціально виділене та оформлене місце у групі, де дитина може самостійно, за своїм смаком вибрати книгу та спокійно розглянути. Тут дитина бачить книгу не в руках вихователя, а залишається з нею віч-на-віч. Він уважно та зосереджено розглядає ілюстрації, дитина долучається до образотворчого мистецтва, вчиться бачити та розуміти графічні способи передачі літературного змісту. Тільки у куточку книги вихователь має можливість прищепити дітям навички культури спілкування та спілкування з книгою. Любовне, дбайливе ставлення до книги - одна з важливих якостей культури читання, без якого немислимий справжній читач і яке найбільше успішно формується разом, відведеному для читання.

ІІ. Практичний етап (або етап реалізації проекту)

Ціль – знайомство з літературними творами; вміння дітей вільно комбінувати елементи сюжету літературного твору у незвичній та несподіваній ситуації.

¾ Сприяти пізнавальній активності дитини, розвитку творчості, дослідження та експериментування.



¾ Розвиток дрібної та великої моторики, сенсорного сприйняття.

¾ Сприяти соціально – емоційному розвитку, уявлень про навколишній світ.

¾ Сприяти художньо-естетичному розвитку.

Включає:

¾ угруповання матеріалу,

¾ складання плану,

¾ оформлення книжок-малят.

Реалізація:

Діяльність педагога:

1. Перспективне планування спільної та самостійної діяльності.

2. Проведення пізнавальних, художньо-естетичних занять, читання художньої літератури, проведення рольових та дидактичних ігор, використання віршів та потішок у режимних моментах.

Діяльність дітей:

¾ Виконують необхідні завдання та дії.

Діяльність батьків:

¾ Виготовлення книжок-малят разом із дитиною.

Перспективне планування спільної та самостійної діяльності з дітьми та батьками в ході проекту

Завдання Види діяльності Матеріал
Підтримувати стійкий інтерес до знайомих казок, віршів; вчити співпереживати героям твору. Виховувати любов до читання, формувати навички дбайливого поводження з книгами. Розмова з дітьми, про дитячу книгу на занятті з ознайомлення з художньою літературою
Конспект (додаток) Виховувати інтерес до художньої літератури, розвивати здатність до цілісного сприйняття творів різних жанрів, забезпечити засвоєння змісту творів та емоційну чуйність на нього Читання дитячих казок, оповідань, віршів у групі та вдома
Список для читання художніх творів за програмою (додаток) Формувати позитивне ставлення до поезії. Викликати бажання виразно розповідати напам'ять знайомі вірші Розмова з дітьми, про дитячу книгу на занятті з ознайомлення з художньою літературою
НОД із дітьми молодшого дошкільного віку «Знайомство з віршами Агнії Барто з циклу «Іграшки» Розвиток уміння дітей будувати елементарну композицію. Викликати у дітей інтерес до малювання за мотивами казки «Колобок» Розмова з дітьми, про дитячу книгу на занятті з ознайомлення з художньою літературою
НОД з художньо-естетичного розвитку «Малювання героїв улюблених казок» Активізація знань дітей про казки Показ презентації «Загадки з улюблених російських – народних казок»
Презентація дітям отримання позитивного емоційного відгуку від спілкування з книгою; підвищення самооцінки дітей, гордості за свою працю, розвиток мовлення дітей у процесі роботи з виготовлення книги Виготовлення будинку книжок-малень за улюбленими казками
Брошура для батьків на допомогу (додаток) · Підняти інтерес до художньої літератури; розуміння важливості книги у житті людини Поповнення літературного куточка гурту, виставка «Улюблена книжка малюків»
Виставка фотоматеріал Залучення батьків до розвитку у дітей інтересу до книг та читання художньої літератури. Інформація для педагогів «Рекомендації з виховання кохання та інтересу до книги».
Консультація для батьків: «Дитина та книга» Методичний матеріал (додаток) Консультація (додаток) Розмова з дітьми, про дитячу книгу на занятті з ознайомлення з художньою літературою


Методичний супровід

1. Організація предметно-розвивального середовища (літературний куточок), пов'язаного з художньо-естетичним розвитком дітей протягом реалізації проекту.

2. Створення книжок – дітей на різну тематику.

3. Консультаційний матеріал батьків.

4. Узагальнення та розповсюдження напрацьованого матеріалу на сайтах та блозі МБДОУ.

ІІІ. Узагальнюючий етап

Мета – підбиття підсумків, визначення перспектив.

У ході реалізації спільного проекту «Книжки-малюки» досягнуто певних результатів:

1. Розвиток інтересу до художньої літератури; розуміння важливості книги у житті людини; отримання позитивного емоційного відгуку від спілкування з книгою; підвищення самооцінки дітей, гордості за свою працю, розвиток мовлення дітей у процесі роботи з виготовлення книги.

2. Створено виставку «Книжок-малят» на тему «Улюблена книжка малюків»

3. Поповнення літературного куточка групи.

4. Розроблено консультації для педагогів та батьків.

5. Розвага з дітьми та батьками «Книжка-малятко»

Умови реалізації проекту:

¾ інтерес дітей та батьків, через створення «Книжок-малят»;

¾ матеріальне забезпечення проекту (кольоровий папір, картон, клей, вирізки з журналів тощо);

¾ методичні розробки;

¾ взаємодія з батьками (законними представниками) дітей групи.

Розповсюдження проекту: проект можна використовувати в будь-якій віковій групі дитячого садка (згідно з мовним розвитком ООП ДО), у гуртковій роботі, для дітей у групах короткочасного перебування дітей.

У ході роботи за проектом ми дійшли висновку, що подібні заняття, ігри, продуктивна діяльність поєднують дітей спільними враженнями, переживаннями, емоціями, сприяють формуванню колективних взаємин. Ми дуже сподіваємося, що робота, яка ми проводимо, допоможе дітям полюбити книгу, прищепить дітям бажання читати і самим виготовляти книжки і складати історії.

Що ж «хорошого» у саморобній книзі?

1. Саморобна книга - це продукт творчих зусиль дитини, покликаний виховувати повагу до своєї та чужої творчості.

2. Саморобна книга - це чудовий привід для спілкування дітей та дорослих, створення разом чогось розумного, красивого та корисного.

3. У процесі виготовлення книги розвивається мова дитини, творче мислення та дрібна моторика рук.

У рамках проекту у нашій групі книжковий куточок було поділено на кілька зон: А.Л. Барто; мої улюблені казки; книги для читання у вільний час. Ми з дітьми зробили колективну аплікацію «Мої улюблені іграшки» (за книгою А.Л. Барто «Іграшки») та книжку-малу по цій же книзі. Також на окремому стенді були представлені книжки – малюки, зроблені вдома з батьками, наочний матеріал за дитячими письменниками та художниками – ілюстраторами, методична література для занять, дидактичні ігри.

Робота у книжковому куточку велася систематично: читання художньої літератури, розгляд листівок, ілюстрацій улюблених книжок та казок.
Усі заняття проводились на тему тижня. Внаслідок проведеної роботи діти познайомилися з творчістю дитячих письменників; навчилися ремонтувати книжки; були створені «Книжки-малюки» за прочитаними книгами; діти переглянули лялькову виставу і разом з батьками виготовили книжки-малюки; батьки познайомилися з інформацією щодо виховання любові до читання. Всі отримали насолоду від зустрічі з прекрасним.

Список літератури

1. ООП ДОП

2. Вербенець А. М. Методичний комплект програми «Дитинство». Освітня область «Художня творчість». М.: Творчий центр СФЕРА, 2012.

3. Дергунська В. А. Інтегративна пізнавальна діяльність молодших дошкільнят. М.: Центр педагогічної освіти, 2013.

4. Комарова Т. С. Художня творчість. Система роботи у другій молодшій групі дитячого садка. М.: МОЗАЇКА-СИНТЕЗ, 2012.

5. Ликова І. А. Образотворча діяльність у дитсадку. Молодша група. М.: Творчий центр СФЕРА, 2009.

6. Вгадай, як нас звати: Ігри та вправи щодо розвитку розумових здібностей у дітей дошок. віку: Кн. для вихователів подітий. саду та батьків / Л.М. Венгер, О.М. Дяченко, Р.І. Бардіна, Л.І. Цеханська; Упоряд. Л.А. Венгер, О.М. Дяченка. - 2-ге вид. - М.: Просвітництво, 1994. - 96с.

7. Ушакова О.С. Ознайомлення дошкільнят з літературою та розвиток мови: Методичний посібник. - М.: ТЦ Сфера, 2013. - 288с.

додаток

Конспект розмови

Для дітей молодшого віку

Програмний зміст:

1. Підтримувати стійкий інтерес до знайомих казок, віршів; вчити співпереживати героям твору.

2. Вчити розгадувати загадки. Продовжувати розширювати та активізувати словниковий запас дітей.

3. Пробуджувати інтерес до театрально-ігрової діяльності.

4. Виховувати любов до читання, формувати навички дбайливого поводження з книгами.

Попередня робота:

Розповіді казок. Показ ілюстрацій до казок, розгляд їх у книгах. Розучування віршів А. Барто. Приготування матеріалу для показу казки-драматизації (виготовлення шапочок). Фотографування дітей під час читання книг, ігор у театральному куточку та ін.

Вихователь накидає собі на плечі хустку і «перетворюється» на Бабусю-оповідку:

Сядемо рядком, пограємо ладком

Приготуємо вушка, очі

Починаємо нашу казку…

Ой, а хто це до нас прийшов? (У руках у вихователя з'являється Колобок).

Колобок!

Хлопці, а який Колобок за настроєм?

Він сумний.

Чому? Давайте спитаємо його.

Я котився по доріжці, котився і заблукав.

Що ж робити? Хлопці, а де живе Колобок?

У казці.

А де мешкають казки?

У книжках.

Може ми допоможемо Колобку знайти його казку?

Допоможемо!

Тоді вирушаємо до книжкового царства, казкової держави, а на допомогу собі візьмемо Сонечко.

Фізхвилинка:

Встало вранці Сонечко (потягуємось)

І гуляти вирушило (ходьба на місці)

І на нашій вулиці

Все йому сподобалося (нахили голови вправо-ліворуч)

Побігло Сонечко

Золота доріжка (біг по колу)

І потрапило Сонечко

Прямо до нас у віконце (складаємо руки у «віконце»)

Разом ми вирушимо

З Сонцем у далеку дорогу (ходьба по колу)

Приголубить сонечко

Відразу всіх довкола (погладжуємо один одного по голові)

Діти, подивіться, де ми?

У книжковій державі.

Ку-ка-ре-ку! (вихователь одягає шапочку-гребінець і «перетворюється» на Півня). Здрастуйте, хлопці, навіщо прийшли до нашого казкового царства, книжкової держави?

Знайти казку Колобка, він заблукав.

Справа хороша, але просто так я вас впустити не можу, ви повинні виконати мої завдання, впораєтеся? (Відповіді дітей)

Ви самі казки знаєте? (Діти називають знайомі казки)

А чи вгадаєте ви казки з картинок?

Гра «Вгадай казку по картинці»

А зараз, мої дітлахи, відгадайте ви загадки!

На узліссі, на лісовій

Видно будиночок розписний

Він не Бєлкін, він не Мішкін

Цей будиночок – будинок Зайчишки.

Ось збудовано новий будинок

Оселилися звірі у ньому

Ставки різьблені

Вікна розписні!

На сметані мішень,

На віконці холодний,

Круглий бік, рум'яний бік

Покотився (колобок)

Біля лісу, на узліссі

Троє їх живе у хатинці

Там три стільці та три кружки,

Три ліжечка, три подушки.

Вгадайте без підказки

Хто герої цієї казки?

Лікує маленьких дітей

Лікує пташок та звірів

Крізь свої окуляри дивиться

Добрий лікар (Айболіт)

А ви знаєте, що у книжковому царстві не лише казки живуть, а й вірші. Ось подивіться, який у мене гарний мішечок. У ньому мешкають іграшки з віршів А. Барто

Гра «Чудовий мішечок»

Діти дістають іграшку і читають про неї вірш (ведмедик, м'ячик, конячка, кораблик та ін.)

Ну, молодці! Вас можна впустити до нашого казкового царства, книжкової держави, проходьте!

Фізхвилинка:

Доріжкою ми підемо

Прямо в казку потрапимо

Через ямку стриб-стриб

Через купину скок-скок

Бух, впали, куди ми потрапили?

Діти, подивіться

На галявині будинок стоїть

Але, а до будинку шлях закритий.

Ми ворота відкриваємо

Усіх вас у гості запрошуємо!

Стіл стоїть на товстій ніжці,

Поруч стільчик біля вікна,

Дві барила під столом.

Ось який ми бачимо будинок.

Хлопці, хто живе у будиночку?

Дідусь і бабця!

Колобок: «Ось мій дім! Ось моя казка! Хлопці, дякую вам! »

Діти, подивіться, який Колобок став за настроєм?

Веселий!

Вихователь розглядає книжку:

Ой, я зрозуміла, чому Колобок заблукав. Книжка, де він жив, порвалася. Що ж робити?

Відремонтувати, підклеїти! (підклеюємо книжку)

Ну от, тепер усе гаразд, Колобок не заблукає, які ми молодці! Але якщо ми з вами перебуваємо у книжковій державі, може, покажемо казку?

Драматизація казки «Колобок»

Хлопці, а ви справді хочете, щоб Лиса з'їла Колобка?

Так давайте її проженемо:

Ніжками затопаємо

Ручками захлопаємо

Хі-хі-хі, ха-ха-ха

Ось яка краса!

Ну а нам з вами настав час повертатися в садок.

Раз, два, три, казка, у садок нас поверни!

Згадаймо, де ми були, що робили? (розмова)

Потім вихователь виставляє фотографії дітей («діти читають», «показують казки» та ін.)

Розгляньмо ці фотографії… Що ви на них робите?

А чи є у вас улюблені книги?

А ви дбайливо ставитеся до книг?

Наприкінці бесіди вихователь дарує дітям їхні фотографії.

додаток

Хід заняття.

Вихователь: - Здрастуйте, хлопці! Сьогодні хочу згадати з вами вірші, які писала для своїх діток Агнія Барто.

Вихователь показує портрет Барто.

Вихователь: Але спочатку я хочу з вами пограти.

Гра «Яка іграшка?»

Гра в розвитку уяви.

Вихователь: - Я показуватиму картинки, а ви повинні придумати, на які іграшки схожа та чи інша картинка. (додаток)

Вихователь: - А зараз я розповім вам вірш про іграшку, з якою дітки дуже не акуратно грали.

Впустили ведмедика на підлогу,

Відірвали ведмедику лапу.

Все одно його не кину -

Тому що він добрий.

Вихователь: - Подивіться ведмедик образився, плаче. Скажемо йому добрі слова. Який ведмедик?

Відповіді дітей – добрий, веселий, красивий, волохатий, м'який і т.д.

Вихователь: - Ось наш ведмедик повеселішав, давайте він з нами слухатиме вірші.

Вихователь: – Тепер послухайте вірш про бичка.

Іде бичок, хитається,

Зітхає на ходу:

Ох, дошка кінчається,

Зараз я впаду!

Вихователь: - Давайте і ми спробуємо пройти дошкою і постараємося не впасти.

Вихователь пропонує пройти лавкою 1-2 рази. Треба намагатися не впасти і під час виконання завдання промовляти слова вірша. На словах «зараз я впаду!» дитина повинна зістрибнути з лави. Вихователь обов'язково допомагає невпевненим діткам.

Вихователь: - Молодці хлопці, ви всі такі спритні. Бичок теж захотів залишитися з нами та послухати вірші. Він обіцяв не галасувати. Наступний вірш буде про дівчинку, яка грала в м'ячик і впустила його в річку. Хто знає, допомагайте мені.

Наша Таня голосно плаче:

Впустила в річку м'ячик.

Тихіше, Танечка не плач:

Не потоне у річці м'яч.

Вихователь пропонує провести експеримент «Тоне – не тоне».

Вихователь: - Як ви вважаєте, чому м'ячик не потонув?

Відповіді дітей.

Вихователь узагальнює відповіді та робить висновок: - У м'ячика всередині повітря, яке не дає йому потонути. Давайте подивимося, які предмети ще не тонуть.

Вихователь: - У мене на столі стоїть велика ємність із водою, сачок, щоб діставати предмети. Тарілочки, в них предмети (дерев'янка, пінопласт, скляна кулька, каміння, папір, металева річ, пластмаса) необхідні для нашого експерименту.

Вихователь проводить експеримент, разом із дітьми відзначає результати. І робить висновок, що: важкі предмети тонуть, легені немає.

Вихователь: - Ось ще вірш про іграшку, яку забула господиня на вулиці.

Зайчика кинула господиня -

Під дощем залишився зайчик.

З лави злізти не міг,

Весь до ниточки промок.

Вихователь: - А скажіть хлопці, коли на вулиці дощ, що ми одягаємо чи беремо з собою надвір?

Діти: - Гумові чоботи, дощовик, парасолька, … .

Вихователь: - молодці, хлопці. І ще один вірш мені дуже подобається. Слухайте.

Спати пора! Заснув бичок,

Ліг у коробку на бочок.

Сонний ведмедик ліг у ліжко,

Тільки слон не хоче спати:

Головою киває слон,

Він слонихі шле уклін.

Вихователь: Подивіться, скільки іграшок до нас прийшло у гості. Вони, напевно, дуже втомилися і хочуть спати. Давайте побудуємо їм ліжечка з кубиків та цеглинок. Я зараз покажу, як це зробити.

Вихователь показує, як збудувати ліжко. Діляє дітей на групи і вони будують на зразок ліжечка для іграшок.

Коли ліжечка побудовані вихователь запитує у дітей про кого найбільше сподобався вірш. Декілька дітей переказують прочитані вірші. Укладають іграшки спати. Заняття плавно переходить у гру.

додаток

Конспект НОД із дітьми молодшої групи з малювання на тему:

«Малювання героїв улюбленої казки»

ПРИКЛАД КНИЖКИ-МАЛЮШКИ «ПОТЕШКИ»

Обладнання:кольоровий картон, клей-олівець, трафарет, простий олівець, атласна стрічка, ножиці, аркуш паперу А4, вірші, потішки згідно з темою, ми маємо культурно-гігієнічні навички, тематичні наклейки, вирізні картинки, фотографії.

Хід роботи:

Беремо листи кольорового паперу А4, складаємо навпіл, малюємо неповне коло, обводимо простим олівцем вирізаємо.

Для книги (залежно від її вмісту) береться будь-яка кількість паперу будь-якого кольору. Всі їх разом обводимо та вирізаємо.

- за допомогою дірокола проробляємо отвір для атласної стрічки

На першій сторінці вирізаємо вільної форми тематичну картинку та приклеюємо її – підписуємо назву книжки. Вийшла обкладинка.

На наступних сторінках приклеюємо картинки на тему, підписуємо або вклеюємо текст на тему.

-«Книжка - мала: «Потішки» готова!

ЧЕКАЄМО ВАШИХ ТВОРЧИХ РОБОТ!!!

додаток

Конспект

Тема: «Книжка – Малятко»

Ціль:Закріплювати та розвивати стійкий інтерес до книги, виховувати любов до художнього слова.

Завдання:

¾ Розвивати бажання брати участь у спільній колективній діяльності, стимулювати мовленнєву творчість дітей.

¾ Об'єднати дітей та їхніх батьків спільністю переживання, емоційним настроєм.

¾ Звернути увагу батьків на необхідність систематичного читання дітям.

Матеріал:

Скринька з масками героїв казки «Ріпка», з пальчиковими ляльками-героями російської народної казки «Колобок».

Подарунки для дітей – забарвлення.

Хід розваг

Вихователь:

Хлопці, батьки, сьогодні до нас у гості прийшла Книжка-Малишка.

Діти, подивіться, яка вона гарна, і скільки в ній казок!

Книжка-Малишка, ти, мабуть, пограти з нами хочеш?

Вікторина «Вгадай казку»

Ціль: Підтримувати інтерес до знайомих творів.

Молодці хлопці, багато казок знаєте!

Подивіться, Книжка-Малишка до нас не з порожніми руками прийшла

(вихователь показує скриньку).

Подивимося, що у ньому? (Маски героїв казки «Ріпка»)

Хлопці, яку казку ми можемо з вами пограти? «Ріпка»

Інсценування дітьми казки «Ріпка»

Мета: Розвивати артистичні здібності на основі застосування набутих знань, мовних навичок та умінь.

Які ви молодці! Сідайте на стільці.

Книжка-малятко приготувала вам загадки.

Вікторина «Послухай та відгадай»

Мета: Розвивати слухову, зорову пам'ять, формувати уяву – вміння подумки уявити подію та героїв літературних творів.

Хлопці, в скриньці ще щось (пальчикові ляльки)

Ви дізнаєтесь, з якої казки ці ляльки? «Колобок»

Дітки відпочиньте, приготуйте вушка, відкрийте ширше очі, нам батьки зараз покажуть казку «Колобок».

Ляльковий театр «Колобок» (показують батьки)

(Поки хлопці дивляться спектакль, Книжка-Малишка ховається)

Діти, а де наша гостя? Де Книжка-Малишка?

Книжка-Малишка

Відгукнися, ти де?

Давайте хлопці, її шукаємо. Мені здається, з нею сталося лихо! (Діти ходять групою і шукають Книжку-Малишку)

Інсценування дітьми уривка з вірша «Книжка-малятко».

Мета: прищепити навички культури спілкування та поводження з книгою.

Хлопці, сідайте, нам Вова щось сказати хоче.

Вибачте, хлопці,

Я книжку порвав…

Сторінки розірвані,

Корочки немає.

Пробачте мене,

Її більше нема.

Ми вилікуємо книжку!

Неси до нас хвору,

Непридатний хлопчик!

Вихователь та діти склеюють книгу.

Книжка-Малишка: Дякую хлопці, врятували ви мене!

Катя бере Вову за руку, і каже, звертаючись до батьків та дітей

Соромно, Вова, книжки рвати,

Книжки треба шанувати!

Навчають книги нас добру

У кожному бачити красу.

Книга майстер на всі руки

І завжди врятує від нудьги!

Вихователь: Хлопці, які ви розумниці! Подивіться, Книжка-Малишка принесла вам у подарунок – розмальовки. (З скриньки вихователь дістає розмальовки та віддає їх дітям).

Книжка-Малишка дякує дітям. Прощається з ними та йде.

Наша розвага добігла кінця. Дякую, батьки, що прийшли до нас.

додаток

ФОТО АЛЬБОМ

ПРОЕКТ

зі створення «Книжок – малюків»

Майстер клас поетапного малювання казкового персонажа "Колобок" для дітей 3-4 років.


Смирнова Марія Борисівна, вихователь МБДОУ "Дитячий садок № 393, м. Челябінська".

Ціль:навчити дітей поетапно створювати рисунок, доповнений необхідними деталями.

Завдання:
- закріпити знання казки "Колобок", вчити дітей відповідати на запитання щодо змісту казки;
- закріпити вміння дітей малювати контур предмета, розфарбовувати його, не заступаючи за краї;
- закріпити знання основних кольорів, правильно називати їх;
- удосконалювати вміння малювати прямі лінії, округлі предмети;
- познайомити дітей із поетапним малюванням, дати зрозуміти, що перш ніж малювати додаткові деталі, потрібно дочекатися, щоб фарба висохла;
- виховувати акуратність у роботі;
- Викликати емоційний відгук дітей у процесі малювання та на готовий малюнок.


Опис:матеріал призначений для вихователів та батьків дітей раннього та молодшого дошкільного віку, у роботі з образотворчої діяльності.

Діти раннього віку лише починають знайомитися зі світом мистецтва, проводять перші лінії, знайомляться із кольором... До кінця першого навчального року видно суттєві зміни, що відбулися в образотворчій сфері. Діти 3 років вміють малювати лінії, прямі та хвилясті, різної довжини та висоти; малюють предмети круглої форми; роблять успіхи у зафарбовуванні контуру, не заступаючи за краї... Проте, у творчості малюків переважає предметна картинка - діти не вміють повною мірою малювати деталі. Це норма – на одному малюнку сонечко, на іншому – трава, на третьому – будиночок. Наше завдання – допомогти дітям освоїти поетапне малювання, дати необхідні знання та вміння!
З цією метою і створено цей майстер-клас поетапного малювання.

1. Дітям пропонується подивитися на ілюстрації до казки "Колобок", прослухати казку, відповісти на запитання щодо змісту твору.
2. Діти сідають за стіл із підготовленими матеріалами: у кожної дитини білий аркуш паперу формату А4, пензлик, стаканчик з водою, гуаш основних кольорів – червоний, жовтий, синій, зелений; чорний та білий колір.


3. Дітям нагадуються правила роботи з пензлем – тримаємо правильно, обмокуючи у воду прибираємо надлишки, набираємо фарбу тільки на пензлик. І ставить питання: "Як ви думаєте, чому котиться колобок?", після відповіді дітей "По доріжці", дітям пропонується взяти чорну фарбу на пензель і намалювати довгу пряму лінію - доріжку (всі дії супроводжуються показом педагога).


4. Дітям пропонується ілюстрація кола, ставить питання: "Яка ця фігура", педагог допомагає дітям описати фігуру - круглий, без кутів. Діти, на показ педагога малюють велике коло - колобок.


5. Педагог показує дітям ілюстрацію із зображенням колобка, цікавиться, чим ці картинки відрізняються один від одного, після того, як діти відзначили, що колобок жовтий, а коло білий, педагог пропонує розфарбувати колобка, не заступаючи за контури, за зразком.


6. Педагог звертається до дітей: "Хлопці, а яка зараз пора року? Чого не вистачає на нашій картинці?". Нагадує, як правильно малювати прямі короткі лінії, на показі діти малюють траву внизу листа.


7. Педагог звертається до дітей: "Травка зеленіє, але чого ж не вистачає влітку на галявині? Правильно, сонечко! Давайте ж його намалюємо!».


8. "А поряд із сонечком завжди пливуть сині красиві...? Певно, хмари!". Педагог показує дітям як намалювати хмару, на зразок малювання сонечка.


9. «Наші хмари білі, давайте їх розфарбуємо!».


10. "Поки колобок наш сохне, давайте зробимо галявину яскравішою, і намалюємо ще трави з іншого боку доріжки!". Педагог показує дітям, як домалювати траву зверху доріжки.


11. "Погляньте, яка чудова галявина! Але колобок наш не посміхається... Давайте намалюємо йому очі, носик і рот!".


12. "А тепер візьмемо білу фарбу на кінчик пензлика, і капнемо в середину вічко, і наші очі заіскріться! Подивіться, як весело колобок посміхнувся! Хлопці, вам подобається наш колобок? !"


Робоча програма організованої освітньої діяльності
освітня область «Художньо-естетичний розвиток»
«Образотворча діяльність (малювання)»
(2 молодша група)
На основі зразкової загальноосвітньої програми дошкільної освіти
«Від народження до школи» за ред. Н. Є. Веракси, Т.С. Комарової, М. А. Васильєвої
Упорядник: Бєлова Е.В.
вихователь 1 кв. категорії
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА.
Робоча програма з освітньої галузі «Художньо-естетичний розвиток. Малювання »
розроблена для дітей другої молодшої групи № 9 МВДОУ «Дитячий садок «Оленка» відповідно до ФГОС. У другій молодшій трупі заняття з «Художньо-естетичного розвитку» Малювання проводиться один раз на тиждень. 37 занять на рік. Тривалість – не більше 14 хвилин.
Базовою програмою вивчення розділу є програма ВІД НАРОДЖЕННЯ ДО ШКОЛИ. Основна загальноосвітня програма дошкільної освіти/За ред. П. Є. Веракси, Т. С. Комарової, М. А. Васильєвої. – К.: МОЗАЇКА-СИНТЕЗ, 2014.
Образотворча діяльність. Основні цілі та завдання.
Розвивати естетичне сприйняття; звертати увагу дітей на красу навколишніх предметів (іграшки), об'єктів природи (рослини, тварини), викликати почуття радості.
Формувати інтерес до занять образотворчою діяльністю. Вчити в малюванні, зображати прості предмети та явища, передаючи їх образну виразність.
Включати у процес обстеження предмета руху обох рук на предмет, охоплення його руками. Викликати позитивний емоційний відгук на красу природи, витвори мистецтва (книжкові ілюстрації, вироби народних промислів, предмети побуту, одяг). Вчити створювати як індивідуальні, і колективні композиції у малюнках.
Зміст освітньої галузі «Художньо-естетичний розвиток» передбачає розвиток передумов ціннісно-смислового сприйняття та розуміння творів мистецтва (словесного, музичного, образотворчого), світу природи: становлення естетичного ставлення до навколишнього світу; формування елементарних уявлень про види мистецтва; сприйняття музики, художньої літератури, фольклору; стимулювання співпереживання персонажам художніх творів; реалізацію самостійної творчої діяльності дітей (образотворчої, конструктивно-модельної, музичної та ін.). Направлено на досягнення цілей формування інтересу до естетичної сторони навколишньої дійсності, задоволення потреб дітей у самовираженні через вирішення наступних завдань:
розвиток продуктивної діяльності дітей (малювання)
розвиток дитячої творчості;
залучення до образотворчого мистецтва.
Малювання. Пропонувати дітям передавати в малюнках красу навколишніх предметів і природи (блакитне небо з білими хмарами; різнокольорові листя, що кружляються на вітрі і падають на землю; сніжинки тощо). Продовжувати вчити правильно тримати олівець, фломастер, кисть, не напружуючи м'язів і сильно стискаючи пальці; домагатися вільного руху руки з олівцем та пензлем під час малювання. Вчити набирати фарбу на пензель: акуратно вмочувати її всім ворсом у баночку з фарбою, знімати зайву фарбу об край баночки легким дотиком ворсу, добре промивати кисть, перш ніж набрати фарбу іншого кольору. Привчати осушувати промиту кисть об м'яку ганчірочку чи паперову серветку. Закріплювати знання назв кольорів (червоний, синій, зелений, жовтий, білий, чорний), познайомити з відтінками (рожевий. Блакитний, сірий). Звертати увагу дітей на підбір кольору, що відповідає предмету, що зображується. Залучати дітей до декоративної діяльності: вчити прикрашати димківськими візерунками силуети іграшок, вирізаних вихователем (пташка, козлик, кінь та ін.) та різних предметів (блюдечко, рукавички). Вчити ритмічному нанесенню ліній, штрихів, плям, мазків (опадають з дерев листочки, йде дощ, «сніг, сніг паморочиться, біла вся вулиця», «дощ, дощ, кап, кап, кап...»). Вчити зображати прості предмети , малювати прямі лінії (короткі, довгі) у різних напрямках, перехрещувати їх (смужки, стрічки, доріжки, паркан, картата хусточка та ін.). Підводити дітей до зображення предметів різної форми (округла, прямокутна) та предметів, що складаються з комбінацій різних форм та ліній (неваляшка, сніговик, курча, візок, вагончик та ін.). Формувати вміння створювати нескладні сюжетні композиції, повторюючи зображення одного предмета (ялинки на нашій ділянці, неваляшки гуляють) або зображуючи різноманітні предмети, комах тощо (в траві повзають жучки та черв'ячки; колобок котиться по доріжці та ін.). Вчити розташовувати зображення по всьому аркушу.
№ Дата Тема тижня Основні напрямки роботи Тема та форми, засоби, методи та прийоми організації освітньої діяльності Освітня частина змісту освіти Зміст, що формується учасниками освітнього процесу Інтеграція з іншими освітніми областями
Безпосередня освітня діяльність Освітня діяльність у режимні моменти Спільна діяльність педагога з дітьми Самостійна діяльність дітей 02.09.2015 Тиждень знань Малювання
«Знайомство з олівцем та папером» Вчити дітей малювати олівцями, правильно тримати олівець, вести їм по паперу, не натискаючи занадто сильно на папір і не стискаючи його сильно в пальцях. Звертати увагу дітей на сліди, що залишаються олівцем на папері; пропонувати провести пальчиками за намальованими лініями та конфігураціями. Вчити бачити схожість штрихів із предметами. Розвивати бажання малювати. Художньо-естетичний розвиток, мовленнєвий розвиток, пізнавальний розвиток.
09.09.2015 До побачення, літо Малювання
«Йде дощ» Вчити дітей передавати у малюнку враження від довкілля, бачити малюнку образ явища. Закріплювати вміння малювати короткі штрихи та лінії, правильно тримати олівець. Розвивати бажання малювати. Спостереження під час прогулянок, розгляд ілюстрацій, худ. слово. Художньо-естетичний розвиток, мовленнєвий розвиток, пізнавальний розвиток.
16. 09.2015 Мій улюблений дитячий садок Малювання
«Прив'яжемо до куль кольорові нитки» Вчити дітей правильно тримати олівець; малювати прямі лінії зверху вниз вести лінії невідривно, разом. Розвивати естетичне сприйняття. Вчити бачити у лініях образ предмета. Дід. ігри, розгляд ілюстрацій Художньо-естетичний розвиток, мовленнєвий розвиток, пізнавальний розвиток.
23. 09.2015 Що нам літо подарувало Малювання
«Гарні драбинки» Вчити дітей малювати лінії зверху донизу; проводити їх прямо, не зупиняючись. Вчити набирати фарбу на пензель, вмочувати її всім ворсом у фарбу; знімати зайву краплю, торкаючись ворсом до краю баночки; промивати кисть у воді, осушувати її легким дотиком до ганчірочки, щоб набрати фарбу іншого кольору. Продовжувати знайомити із квітами. Розвивати естетичне сприйняття. Розгляд драбин на фізкультурному майданчику Художньо-естетичний розвиток, мовленнєвий розвиток, пізнавальний розвиток.
30.09.2015 Кладова природа Малювання
«Різнокольоровий килим із листя» Розвивати естетичне сприйняття, формувати образні уявлення. Вчити дітей правильно тримати кисть, опускати її у фарбу всім ворсом, знімати зайву краплю об край баночки. Вчити зображати листочки способом прикладання ворсу пензля до паперу. Розгляд ілюстрацій, спостереження під час прогулянок, читання поезій про осінь Художньо-естетичний розвиток, мовленнєвий розвиток, пізнавальний розвиток.
7.10.2015 Наші молодші друзі Малювання
«Кольорові клубочки» Вчити дітей малювати злиті лінії круговими рухами, не відриваючи олівця (фломастер) від паперу; правильно тримати олівець; у процесі малювання використовувати олівці різних кольорів. Звертати увагу дітей на красу різнокольорових зображень. Художньо-естетичний розвиток, мовленнєвий розвиток, пізнавальний розвиток.
14.10.2015 Тиждень обережного переходу Малювання
«Кільця» Вчити дітей правильно тримати олівець, передавати в малюнку округлу форму. Відпрацьовувати колоподібний рух руки. Вчити використовувати у процесі малювання олівці різних кольорів. Розвивати сприйняття кольору. Закріплювати знання кольорів. Викликати почуття радості від споглядання різнокольорових малюнків. Ігри дітей у групі з предметами круглої форми Ігри з мильними бульбашками Художньо-естетичний розвиток, мовленнєвий розвиток, пізнавальний розвиток.
21.10.2015 Царство лісу Малювання
"Роздувайся міхур ..." Вчити дітей передавати в малюнку образи рухливої ​​гри. Закріплювати вміння малювати предмети круглої форми різної величини. Формувати вміння малювати фарбами, правильно тримати кисть. Закріплювати знання кольорів. Розвивати образні уявлення, уяву. Д/і «Радуйся міхур», Художньо-естетичний розвиток, мовленнєвий розвиток, пізнавальний розвиток.
28.10.2015 Золота осінь Малювання
«Малювання за задумом» Вчити дітей самостійно замислювати зміст малюнка. Закріплювати раніше засвоєні вміння та навички у малюванні фарбами. Виховувати бажання розглядати малюнки та радіти їм. Розвивати кольорове сприйняття, творчість. Читання віршів про іграшки, розгляд ілюстрацій. Художньо-естетичний розвиток, мовленнєвий розвиток, пізнавальний розвиток.
11.11.2015 Моє місто Ядрін Малювання
«Гарні повітряні кулі (м'ячі)» Вчити малювати предмети круглої форми. Вчити правильно тримати олівець, під час малювання використовувати олівці різних кольорів. Розвивати інтерес до малювання. Викликати позитивне емоційне ставлення до створених зображень. Розгляд ілюстрацій, ігри з кулями та м'ячами. Художньо-естетичний розвиток, мовленнєвий розвиток, пізнавальний розвиток.
18.11.2015 Моя Батьківщина - Росія Малювання
«Різнокольорові колеса» Вчити малювати предмети круглої форми злитими невідривними рухами кисті. Закріплювати вміння промивати пензель, промочувати ворс промитого пензля об ганчірочку (серветку). Розвивати сприйняття кольору. Закріплювати знання кольорів. Вчити дітей розглядати готові роботи виділяти рівні гарні кільця. Ігри з кільцями, обручами, коліщатками Художньо-естетичний розвиток, мовленнєвий розвиток, пізнавальний розвиток.
25.11.2015 Маминий тиждень Малювання
"Намалюй щось кругле" Вправляти в малюванні предметів круглої форми. Закріплювати вміння користуватися фарбами, правильно тримати кисть. Навчати промивати кисть перед тим, як набрати іншу фарбу, і після закінчення роботи. Вчити радіти своїм малюнкам, називати зображені предмети та явища. Розвивати самостійність, творчість. Розгляд ілюстрацій у книгах, спостереження на прогулянці. Художньо-естетичний розвиток, мовленнєвий розвиток, пізнавальний розвиток.
02.12.2015 Народні календарні ігри Малювання
«Намалюй, що хочеш гарне» Викликати бажання малювати. Розвивати вміння самостійно замислювати зміст малюнка, здійснювати свій задум. Вправляти в малюванні олівцями. Вчити радіти своїм малюнкам та малюнкам товаришів; називати намальовані предмети та явища. Виховувати самостійність, розвивати творчість. Розгляд ілюстрацій, с/р гри, читання віршів про іграшки, тварин і т.д. Художньо-естетичний розвиток, мовленнєвий розвиток, пізнавальний розвиток.
09.12.2015 Народна іграшка Малювання
«Снігові грудочки, великі та маленькі» Закріплювати вміння малювати предмети круглої форми. Вчити правильним прийомам фарбування фарбами (не виходячи за контур, проводити лінії пензлем зверху вниз або зліва направо). Вчити повторювати зображення, заповнюючи вільний простір аркуша. Ігри дітей зі снігом, розглядаючи ілюстрації. Художньо-естетичний розвиток, мовленнєвий розвиток, пізнавальний розвиток.
16.12.2015 Тиждень етики у дитячому садку Малювання
«Дерева на ділянці» Вчити дітей створювати у малюванні образ дерева; малювати предмети, які з прямих вертикальних і похилих ліній, розташовувати зображення з усього аркуша паперу, малювати крупно, на весь аркуш. Продовжувати вчити малювати фарбами. Спостереження на прогулянку, розгляд різних дерев. Художньо-естетичний розвиток, мовленнєвий розвиток, пізнавальний розвиток.
23.12.2015 Новорічна пора розваг Малювання
«Ялинка» Вчити дітей передавати в малюванні образ ялинки; малювати предмети, які з ліній (вертикальних, горизонтальних чи похилих). Продовжувати вчити користуватися фарбами та пензлем. Розгляд ілюстрацій, читання віршів про новорічне свято Художньо-естетичний розвиток, мовленнєвий розвиток, пізнавальний розвиток.
30.12.2015 Новорічна пора розваг Малювання
«Знайомство з димківськими іграшками. Малювання узорів» Ознайомити з народними димківськими іграшками. Викликати радість від розглядання яскравої розкішної іграшки. Звернути увагу дітей на візерунки, що прикрашають іграшки. Вчити виділяти та називати окремі елементи візерунка, їх колір. Розгляд альбомів з народного мистецтва Художньо-естетичний розвиток, мовленнєвий розвиток, пізнавальний розвиток.
13.01.2016 У здоровому тілі – здоровий дух! Малювання
«Новорічна ялинка з вогниками та кульками» Вчити дітей передавати в малюнку образ ошатної ялинки; малювати ялинку крупно, на весь лист; прикрашати її, використовуючи прийоми примакування, малювання круглих форм та ліній. Розвивати естетичне сприйняття, формувати образні уявлення. Ознайомити з рожевими та блакитними квітами. Викликати почуття радості від гарних малюнків. Ігри з іграшками Розгляд ілюстрацій, участь у святі, Д/і. Художньо-естетичний розвиток, мовленнєвий розвиток, пізнавальний розвиток.
20.01.2016 Зимові забави Малювання
«Прикрасимо рукавичку-будиночок» Вчити малювати за мотивами казки «Рукавичка», створювати казковий образ. Розвивати уяву, творчість. Формувати вміння прикрашати предмет. Закріплювати вміння використовувати у процесі малювання фарби різних кольорів; чисто промивати кисть і осушувати її серветкою, перш ніж взяти іншу фарбу. Читання худ. літератури, розгляд прикраси одягу, димківські іграшки. Художньо-естетичний розвиток, мовленнєвий розвиток, пізнавальний розвиток.
27.01.2016 Хочу все знати Малювання
«Прикрасимо димківську качечку» Продовжувати знайомити дітей із димківською іграшкою. Вчити виділяти елементи розпису, наносити їх на вирізану з паперу качечку. Викликати радість від результату, що вийшов; від яскравості, краси димківського розпису. Розгляд ілюстрацій та димківських іграшок. Художньо-естетичний розвиток, мовленнєвий розвиток, пізнавальний розвиток.
03.02.2016 Людина на ім'я «Я» Малювання
«Малювання за задумом» Вчити дітей замислювати зміст малюнка, використовувати засвоєні прийоми малювання. Вчити заповнювати зображення весь лист. Викликати бажання розглядати малюнки, обговорювати їх радіти яскравим зображенням, їх різноманітності. Художньо-естетичний розвиток, мовленнєвий розвиток, пізнавальний розвиток.
10.02.2016 Наші добрі справи Малювання
Викликати у дітей бажання створювати в малюнку образи забавних сніговиків. Вправляти у малюванні предметів круглої форми. Продовжувати вчити передавати малюнку будову предмета, що з кількох частин; закріплювати навичку зафарбовування круглої форми злитими лініями зверху вниз або зліва направо всім ворсом кисті. Розгляд ілюстрацій, Д/І «Збери сніговика» Художньо-естетичний розвиток, мовленнєвий розвиток, пізнавальний розвиток.
17.02.2016 Наші тата сильні – наші тати сміливі. Малювання
«Світить сонечко» Вчити дітей передавати малюнку образ сонечка, поєднувати округлу форму із прямими і вигнутими лініями. Закріплювати вміння віджимати зайву фарбу об край розетки (баночки). Вчити доповнювати малюнок зображеннями, які відповідають темі. Розвивати самостійність, творчість. Розгляд ілюстрацій, спостереження на прогулянці. Художньо-естетичний розвиток, мовленнєвий розвиток, пізнавальний розвиток.
24.02.2016 Безпека Малювання
«Літаки летять» Закріплювати вміння малювати предмети, які з кількох частин; проводити прямі лінії у різних напрямках. Вчити передавати малюнку образ предмета. Розвивати естетичне сприйняття. Рухливі ігри; розгляд у книгах, листівках, іграшкових літаків. Художньо-естетичний розвиток, мовленнєвий розвиток, пізнавальний розвиток.
02.03.2016 Мами всякі потрібні, мами всякі важливі. Малювання
«Дерева в снегу» Вчити дітей передавати малюнку картину зими. Вправляти у малюванні дерев. Вчити розташовувати на аркуші кілька дерев. Закріплювати вміння промивати кисть. Розвивати естетичне сприйняття. Спостереження на прогулянках, розгляд ілюстрацій. Художньо-естетичний розвиток, мовленнєвий розвиток, пізнавальний розвиток.
09.03.2016 Тане лід, зима пройшла, а весна до ґанку прийшла. Малювання
«Гарні прапорці на ниточці» Вчити дітей малювати предмети прямокутної форми окремими вертикальними та горизонтальними лініями. Ознайомити із прямокутною формою. Відпрацьовувати прийоми малювання та зафарбовування малюнків кольоровими олівцями. Розгляд ілюстрацій. Художньо-естетичний розвиток, мовленнєвий розвиток, пізнавальний розвиток.
16.03.2016 Наш дім - Земля Малювання
«Намалюйте, хто хоче красиве» Розвивати естетичне сприйняття. Вчити бачити та виділяти красиві предмети, явища. Закріплювати вміння дітей малювати різними матеріалами, обираючи їх за власним бажанням. Розгляд ілюстрацій, с/р гри. Художньо-естетичний розвиток, мовленнєвий розвиток, пізнавальний розвиток.
23.03.2016 У світі прекрасного
«Книжки-малеча» Вчити формотворчим рухам малювання чотирикутних форм безперервним рухом руки зліва направо, зверху донизу і т. д. (починати рух можна з будь-якого боку). Уточнити прийом зафарбовування рухом руки зверху донизу або зліва направо. Розвивати уяву, творчі здібності дітей. Розгляд книжок Мовленнєвий розвиток, художньо-естетичний розвиток, пізнавальний розвиток
30.03.2016 Книжкина тиждень Малювання
«Намалюй щось прямокутної форми» Вчити самостійно замислювати зміст малюнка, застосовувати навички зображення різних предметів прямокутної форми. Вчити відбирати для малюнка олівці потрібних кольорів. Вправляти в малюванні та зафарбовуванні предметів прямокутної форми. Розвивати почуття кольору, уяву. Д/І про предмети прямокутної форми. Художньо-естетичний розвиток, мовленнєвий розвиток, пізнавальний розвиток.
06.04.2016 У здоровому тілі – здоровий дух. Малювання
Вправляти дітей у малюванні знайомих предметів квадратної форми невідривним рухом. Закріплювати вміння акуратно зафарбовувати зображення в одному напрямку – зверху вниз, не заходячи за контур4 розташовувати зображення по всьому аркушу паперу. Розгляд хустинок. Художньо-естетичний розвиток, мовленнєвий розвиток, пізнавальний розвиток.
13.04.2016 Таємниці космосу. Малювання
«Шпаківня» Вчити дітей малювати предмет, що складається з прямокутної форми, кола, прямого даху; правильно передавати відносну величину елементів предмета. Закріплювати прийоми фарбування. Розгляд ілюстрацій, шпаківні, спостереження ан прогулянці. Художньо-естетичний розвиток, мовленнєвий розвиток, пізнавальний розвиток.
20.04.2016 Усі роботи хороші. Малювання
«Красивий килимок» Вправляти дітей у малюванні ліній різного характеру (прямих, похилих, хвилястих та інших.). вчити перетинати лінії; прикрашати квадратний аркуш паперу різнокольоровими лініями, проведеними у різних напрямках. Викликати позитивний емоційний відгук загальний результат. Розгляд різних декоративних виробів Ознайомити з чуваським народним візерунком Художньо-естетичний розвиток, мовленнєвий розвиток, пізнавальний розвиток.
27.04.2016 Моя республіка – Чувашія. Малювання
«Гарний візок» Продовжувати формувати вміння зображати предмет, що складається з кількох частин прямокутної та круглої форми. Вправляти в малюванні та зафарбовуванні фарбами. Заохочувати вміння вибирати фарбу на свій смак; доповнювати малюнок деталями, що підходять за змістом до головного зображення. Розвивати ініціативу, уяву. Розглядання картинок, спостереження за транспортом, ігри в ігровому куточку. Художньо-естетичний розвиток, мовленнєвий розвиток, пізнавальний розвиток.
04.05.2016 Свято – зі сльозами на очах. Малювання
«Малювання за задумом» Продовжувати розвивати бажання та вміння самостійно визначати зміст малюнка. Закріплювати прийоми малювання фарбами. Розвивати відчуття кольору, естетичне сприйняття. Ігри та спостереження на прогулянці, бесіди про побачене. Художньо-естетичний розвиток, мовленнєвий розвиток, пізнавальний розвиток.
11.05.2016 Першоцвіти Малювання
"Картинка про свято" Продовжувати розвивати вміння на основі отриманих вражень визначати зміст свого малюнка. Виховувати самостійність, бажання малювати те, що сподобалося. Вправляти у малюванні фарбами. Виховувати позитивне емоційне ставлення до гарних зображень. Розвивати бажання розповідати про свої малюнки. Участь дітей у святковому ранку Художньо-естетичний розвиток, мовленнєвий розвиток, пізнавальний розвиток.
18.05.2016 Сімейний хоровод. Малювання
«Кульбаби в траві» Викликати у дітей бажання передавати в малюнку красу квітучого луки, форму квітів. Відпрацьовувати прийоми малювання фарбами. Закріплювати вміння акуратно промивати кисть, осушувати її об ганчірочку. Вчити радіти своїм малюнкам. Розвивати естетичне сприйняття, творчу уяву. Спостереження на прогулянці, розгляд ілюстрацій, розучування вірша «Кульбаба» Є. Сєрової, Д/і «Знайди таку ж квітку». Художньо-естетичний розвиток, мовленнєвий розвиток, пізнавальний розвиток.
25.05.2016 Скоро літо! Малювання
"Малювання фарбами за задумом" Розвивати самостійність у виборі теми. Вчити дітей вносити в малюнок елементи творчості, відбирати для свого малюнка потрібні фарби, користуватися в роботі отриманими вміннями та навичками. С/р гри, розгляд ілюстрацій. Художньо-естетичний розвиток, мовленнєвий розвиток, пізнавальний розвиток.
Література:
Григор'єва Г.Г. Образотворча діяльність дошкільнят. Навчальний посібник для студентів середніх педагогічних
навчальних закладів. - М.: Академія, 1997.
Комарова Т.С. Дитяча художня творчість. -М.: Мозаїка-Синтез,2010.
Комарова Т.С. Образотворча діяльність у дитячому садку. - М.: Мозаїка-Синтез, 2006.
Комарова Т.С. Навчання дошкільнят техніки малювання. - М.: Педагогічне суспільство Росії, 2005.
Комарова Т.С., Савенков А.І. Колективна творчість дошкільнят. -М.: Педагогічне суспільство Росії, 2006.
Зразкова загальноосвітня програма дошкільної освіти «ВІД НАРОДЖЕННЯ ДО ШКОЛИ»/Під. ред. Н.Є.Веракси, Т.С. Комарової, М.А. Васильєва. - 3-тє вид., Випр. та дод. - М.: Мозаїка-Синтез, 2014.
Сакуліна Н.П. Малювання у дошкільному дитинстві. - М., 1965.
Солом'єннікова О.А. Радість творчості. - М.: Мозаїка-Синтез, 2006.