Головна · Гастрит · Конспект заняття "весняна жнива" для старшої групи. Як допомогти Красуні Весні прийти на лісову галявину? Вітерець у гілках грає

Конспект заняття "весняна жнива" для старшої групи. Як допомогти Красуні Весні прийти на лісову галявину? Вітерець у гілках грає

Кривошеїна Є. В., Купцова О. В. – вихователі, Акшатіна Н. А. – педагог-психолог, МАДОУ № 99 р. Томськ.

Цілі:

  1. Систематизація та закріплення знань дітей про зміну пір року, закріплення назв весняних місяців; дати уявлення про зміни, що відбуваються ранньою та пізньою весною в природі.
  2. Розвиток навичок елементарної дослідницької діяльності, логічного мислення, фізіологічного дихання. Виховання дбайливого ставлення до природи, гуманних проявів у поведінці та діяльності у природі.
  3. Закріплення навичок колективної роботи.

Хід заняття

Хлопці, відгадайте загадку і ви дізнаєтеся, якій порі року буде присвячено сьогоднішнє заняття.

Приходить із добром,
Віє теплом,
Світлом сонячним червона,
А звуть її... (весна).

Ви радієте весні? Ми довго чекали на весну, значить, яка весна? (Довгоочікувана). Який настрій виникає у вас, коли ви кажете про весну? (Веселе, добре, задерикувате, прекрасне, …). Давайте знайдемо наш настрій і згадаємо, який ще буває настрій.

Дидактична вправа: “Знайди настрій. Покажи настрій”. (З використанням піктограм)

Мовленнєва вправа: “Який? Яка? Яке? ” Можна сказати – весняний настрій? А сонце навесні яке? (Весняне). А калюжі навесні якісь? (Весняні). А небо, яке навесні? (Хмара, струмки, дерева, трава, проталинка, бурулька, дощ, день)

Розкажемо, що буває навесні. Свою відповідь починайте зі слова "навесні"...

Навесні яскраво світить сонце.
Весна тане сніг.
Навесні з'являються проталинки.
Весною з'являються калюжі.

Навесні набухають нирки.
Весною прилітають птахи.
Навесні з'являються бурульки.
Весною біжать струмки.

Навесні прокидаються комахи?
Навесні дикі тварини змінюють колір шубки.
Навесні у звірів з'являються дитинчата.
Навесні з'являються перші квіти: проліски, мати – мачуха.

Весною з'являється трава.
Навесні йде дощ.

(Діти відповідають, вихователь виставляє на мольберті картинки з прикметами у дві “доріжки”: рання, пізня весна)

А яка весна зараз? (Рання)

Рухлива гра: "Весна, весна червона".

Весна, весна червона! (Діти йдуть по колу, взявшись за руки)

Прийди, весна, з радістю,

З радістю, з радістю, (Ідуть в інший бік)

З великою милістю:

З льоном високим, (зупиняються, піднімають руки вгору встають

на шкарпетки, вдих)

З корінням глибоким, (Присідають, опускають руки, видих)

З рясним хлібом. (взявшись за руки, біжать по колу).

Вправа на дихання: “Ах, як пахне! ” (Запропонувати понюхати, як пахнуть навесні: повітря, трава, перші квіти - глибокий вдих, повільний видих; принюхатися - кілька коротких вдихів, довгий видих зі словом "Ах!")

Весна приготувала вам сюрприз.

Відгадайте що це?
Висить за віконцем
Кульок крижаний.
Він повний краплі
І пахне навесні. (Сулька)

Ось скільки бурульок. Візьміть по одній.

Поторкайте бурульку, яка вона? (Холодна, мокра, слизька, гладка, крижана, гостра)

Яка вона формою? На що вона схожа? (На моркву)

Подивіться на неї, яка вона? (Прозора, блискуча, переливається на сонці…)

Якщо бурулька впаде, що станеться? (Вона розіб'ється). Давайте перевіримо. (Роняю). Значить, вона якась? (тендітна). Що ще б'ється під час падіння? (Скло)

Що відбувається з бурулькою у теплі? (Тане)

Візьміть бурульку в руку, що ви бачите? (По бурульці стікають крапельки). Послухайте, як дзвенять краплі. (Підставити піднос)

Коли на вулиці тане відразу багато бурульок – виходить крапель.

Пальчикова гімнастика:

“Кап-кап-кап дзвенить крапель – (Барабанити пальцями по столу, імітуючи гру на піаніно)

Це до нас прийшов квітень”.

Слухайте вірш. (Читання дитиною вірша “Крапель”)

На сонечку зігрілася ялина,
Підтала сосна,
Іде квітень,
Дзвонить крапель,

На вулиці весна.

Назву якого місяця ви почули у вірші?

Які ще весняні місяці знаєте?

Давайте дружно скажемо: "Березень, квітень, травень - їх не забувай".

То що навесні яскраво світить, гріє, припікає?

Давайте покличемо сонечко.

Закличка “Сонечко” (З бавовнами):

Сонечко ясне, нарядись! (хлопки по плечах, схрестивши руки на грудях)

Сонечко червоне, здайся! (бавовна в долоні)

Сукня червона одягни, (бавовна по колінах)

Подаруй нам червоний день! (бавовна над головою).

Гімнастика для очей:

Промінчик вгору, промінчик вниз,
Промінчик дітям посміхнись,
Вправо, вліво подивися,
Навколо сонця обійди.

Що можна зробити? (Відповіді дітей)

Вихователь: Діти, а хто знає прислів'я про весну?

Діти називають прислів'я:

Грак на горі – весна на подвір'ї.
Зима весну лякає, а сама тане.
Весна червона квітами, а осінь пирогами
Попрацюй навесні – ситим будеш узимку.

Лютий сильний хуртовиною, а березень – краплею.
Більше землю удобряй, буде вищим урожай.

Вихователь: Хлопці, а коли стане зовсім тепло, ми з вами висадимо наші квіти на клумбу нашої ділянки. Ці квіти радуватимуть нас із вами все літо, до осені.

Види дитячої діяльності: ігрова, комунікативна, продуктивна, пізнавально-дослідницька, сприйняття художньої літератури

Ціль: Продовжувати розширювати та збагачувати знання дітей про овочі

Завдання: Вчити розрізняти за кольором, формою; розширювати уявлення дітей про сезонні роботи в саду та городі; уточнити уявлення дітей про те, що з чого можна виростити рослину; продовжувати вчити дітей прийомам посіву насіння, підвести дітей до розуміння умов необхідних зростання рослин: сонце, вода, тепло; виховувати інтерес до рослинного світу, бажання працювати;

Попередня робота: спостереження за кімнатними рослинами, розгляд ілюстрацій, загадки про овочі, бесіда «У якому вигляді їдять помідори», дидактична гра «Вершки і коріння».

Матеріал: склянки із землею, розетки із насінням, лійки з водою, дерев'яні палички.

Словникова робота: лунка, розсада, садівник, квітникар, овочівник.

Заплановані результати: з інтересом розгадування загадок про овочі, доброзичливу взаємодію з вихователем та однолітками під час гри, прояв самостійності при роботі.

Хід НІД :

Вступне слово вихователя:

Тане сніжок, ожив лужок,

День прибуває коли це буває?

Діти:навесні.

Вихователь: вірно, це весна. Сьогодні ми з вами поговоримо про весну, про весняні турботи людей. Хлопці, а хто з вас може мені назвати весняні місяці?

Діти: березень, квітень, травень.

Вихователь: правильно це березень, квітень, травень, а як ви думаєте сонце світить яскравіше чи ні?

Діти:так.

Вихователь: правильно, навесні дні стають довшими, сонце гріє яскравіше, тепліше. Сьогодні ми з вами поговоримо про весняні турботи в саду та на городі.

Скажіть, будь ласка, де вирощують фрукти?

Діти: у саду.

Вихователь: як називають людей, які працюють у саду?

Діти: садівник.

Вихователь: а де вирощують овочі?

Діти: на городі, на полях

Вихователь: як називають людей які вирощують овочі?

Діти: овочі.

Вихователь: сьогодні ми з вами будемо маленькими овочівниками підготуємо розсаду, а яку ви дізнаєтеся, відгадавши загадку:

Як на нашій грядці,

виросли загадки.

Соковиті та великі,

ось такі круглі.

Влітку зеленіють,

до осені червоніють.

Діти: помідор.

Правильно, а у травні хлопці висадимо нашу розсаду в ґрунт на городі.

Вихователь: помідори почали вирощувати у Перу та Мексиці, після відкриття Америки, помідори, як кімнатні рослини привезли до Європи. Але вже 180 років всі знають, що стиглі, красиві ягоди-так його називали на початку, дуже смачні. Вони багаті на вітаміни «А», «С». Тому наприкінці березня на початку квітня насіння висаджують у спеціальні теплиці-так вони встигають визріти до кінця літа. Томати-однолітні рослини. Для проростання насіння потрібна температура плюс 22, 23 градуси. Томати добре розвиваються в пухкому ґрунті. Ми вже зазначили, що помідорам потрібен теплий клімат, добрий ґрунт, тепло. Хлопці, скажіть, у нас у групі тепло?

Діти:так.

Вихователь: Скажіть, а що ще необхідно, щоб наше насіння зійшло?

Діти: вода.

Вихователь:Так, правильно, всі необхідні умови у нас із вами є: вода, земля, тепле приміщення. Давайте ми з вами хлопці трохи відпочинемо. Рухлива гра з м'ячем "Бує не буває."

Іній влітку – ні

Сніг взимку - так

Мороз влітку – ні

Листопад навесні

Завірюха восени

Заморозки навесні

Дощ улітку

Гроза навесні

Роса взимку

Влітку нирки-

(На фланелеграфі викладається алгоритм послідовності роботи посадки насіння. Усі дії промовляються, потім дитина повторює і діти самостійно виконують роботу.)

Вихователь: хлопці, на ваших столах є все необхідне, давайте підійдемо до столів і самостійно виконаємо роботу. Ми з вами говорили, що насіння висаджується в спеціальні теплиці, а таку тепличку, яка даватиме нашим насінням, ми приготуємо самі, ящик прикриємо плівкою, буде додаткове тепло і волога.

Ось у руці у мене календар спостережень за посадкою томатів, де ми з вами відзначатимемо сходи та зростання нашої розсади. А коли температура повітря на вулиці буде плюс 15, плюс 20 висадимо на вулицю, де протягом літа доглядатимемо їх, а восени зберемо врожай. На цьому наше заняття закінчилося, усі сьогодні добре попрацювали.

Підсумок:

Хлопці, що вам найбільше сподобалося на занятті, чи важко було вам саджати насіння томатів? (Відповіді дітей)

Тема: «Весняна жнива»
Ціль: Розширювати уявлення про особливості сільськогосподарських робіт у весняний період.
Завдання: Виховувати шанобливе ставлення до людей, які займаються сільським господарством. Активізувати словниковий запас (весняна жнива, рілля, агроном, комбайн та ін). Розвивати допитливість. Продовжувати формувати знання праці хлібороба, вчити берегти хліб.
Обладнання: Проектор, ноутбук, презентація весняна жнива, малюнки пшениці та жита, хліб білий та чорний, миска з водою, склянки, ложки.
Оформлення: Виставка хлібних виробів Продукти переробки зерна (манка, макарони, борошно)
Хід: Діти заходять до групи їх зустрічає вихователь, звертає увагу дітей на виставку хлібобулочних виробів.
Вихователь: Хлопці, кажуть, що вже почалася весняна жнива? А ви знаєте, що це таке? (Відповіді дітей)
Вихователь: Весняна жнива – це напружена робота у весняний період з підготовки посівних робіт. Провесною основною роботою була весняна оранка землі. Усі бачили як працює трактор у полі?
Показ презентації.
Слайд 1
Слайд 2. Весняна жнива – це напружена робота у весняний період з підготовки посівних робіт. Провесною основною роботою є оранка землі.
Слайд 3 У поля виходять трактори та тягнуть за собою плуги
Слайд 4 Трактор боронить землю залізними зубами борони
Слайд 5 Коли земля готова до сівби, до трактора чіпляють сівалку. З сівалки насіння рівномірно падає на землю в борозенки
Слайд 6 Так обробляють посіви. Підживлення для кращого зросту
Слайд 7 А також захист від шкідників та хвороб
Слайд 8 Комбайн – складна збиральна машина, що виробляє одночасно обрізання хліба, його обмолот та очищення зерна.
Слайд 9 Агроном – спеціаліст сільського господарства – знає, коли та які сільськогосподарські роботи потрібно проводити. Успіх всього року залежить від того, як пройде весняно-польова кампанія.
Слайд 10 Зернові культури – це рослини, що дають зерно – пшениця, жито, рис,
просо, ячмінь і т.д.

Вихователь: Хлопці, сьогодні ми з вами поговоримо про хліб. А хто може сказати, з чого печуть хліб? (Відповіді дітей).
— Головний продукт – це мука. Хліб буває чорний та білий (показує).
— Як виходить такий різний на вигляд хліб? (Відповіді дітей з різного борошна)
— Правильно, його випікають із різного борошна.
— Білий хліб із пшеничного, чорний – із житнього. Звідки ж беруться пшеничне та житнє борошно? (Відповіді дітей)
— Цілком вірно, з пшениці та жита. (Виховник показує дітям картинки колосків жита та пшениці)
Читає прислів'я: «Хочеш їсти калачі не сиди на печі» - так каже російське прислів'я. Ви здогадалися, про що йдеться?
- Правильно, хочеш калачів - працюй!
Навесні, зораючи поля, хлібороби – запам'ятайте це слово – засівають їх пшеницею та житом.
А ви колись чули казку, в якій оселилася Лінь? Бажаєте послухати?
— Жили були Сонце, Земля та Праця. Земля живила кожну травинку, Сонечко пестило, а Праця оберігала. Але звідки не візьмися ... з'явилася Лінь і каже: Ох, люблю я ледарювати, ох люблю! Найбільше не люблю працю. Побачила Лінь Праця: (в руках якого зерно) і каже: Яке ти маленьке, а скільки в тобі добра. Лінь накинулася на Працю і спробувала відібрати зерно: «Все одно я стану володаркою землі». Праця спокійно їй відповіла: Владикою світу стане праця! Лінь ніяк не заспокоювалася: Давай, покличемо людину. Нехай він вирішить, чи йому обливатись потім, чи нічого не робити, лежачи в тіні. Добре, відповів Праця. Будь по твоєму. І каже «хліборобу»: — Ось тобі жменя зерна. Зумієш виростити добрий урожай – принесеш усім радість. — Дякую, тобі батюшка праця, відповів хлібороб, я тебе не підведу. Лінь: А коли не виростиш, коли захочеться тобі подрімати, та поніжитися, вже тоді ми з тобою друзями станемо. Ось хлібороб сіє зерна і на кожний помах його руки піднімаються сходи, а Лінь уже тут як тут: — Ну, треба ж! Праця вгору бере! Ех, була не була! Покличу я морозу, хай заморозить сходи! Гей, ви морози люті сюди, сюди! Прилетіли морози та почали заморожувати сходи.
Вихователь: Хлопці, біда може статися. Потрібно допомогти сходам. Морози не вгамовуються, хочуть помірятися силою! Вони нам зараз загадають загадки, якщо ви відгадаєте, то допоможете хліборобу зберегти сходи, а не відгадаєте - Морози їх назавжди заморозять. Допоможемо?
Загадки:
Ти не клюй мене друже, Голосистий півник,
В землю теплу увійду, До сонця колоском зійду,
У ньому таких тоді, як я, Буде ціла сім'я (Зерно)
Маленький, горбатенький Все поле обіжів
Додому прибіг усю зиму пролежав. (Серп)
На сонечку сидить І вусами ворушить,
Розітри його в долоні Золотим зерном набитий. (Колос)
Як у полі на кургані, Стоять дівчата із сережками. (Овес)
Вихователь: Хлопці, ви відгадали всі загадки та перемогли Морозов, і на щастя вони відлетіли.
А казка продовжується:
Розсердилася Лінь: «Ох, і нероби ці морози. Ну, та в мене ще вітри-сухові про запас є. Вітри! Вітри-суховії! Відгукніться, з'явитесь!» Тут звідки не візьмись, з'явилися вітри-сухові, дмуть навколо сходів. Хлібороб: Ну суші! Ну, губи! Нашим сходам потрібна волога! У воді їхній порятунок. Там далеко озеро, але дістатися до нього і принести воду для всіх сходів у мене одного не вийде.
Вихователь: Хлопці, а ми зможемо допомогти хліборобові? Як?

Гра «Не пролий воду».
На середині зали миска із водою. Це – озеро. Треба ложкою зачерпнути воду і швидко перенести її в склянку, що стоїть біля сходів, теж роблять сухові, тільки вони носять воду у зворотний бік. У чиїй склянці виявиться більше води, той і переміг.

Сходи дякують вам хлопці. «Дякую, хлопці напоїли нас».
Тут ліньки не витримала: Горе мені горе! Іду я від вас! Фу! Яка неприємна казка! І тут мені не вдалося оселитись!
Вихователь: Так, хлопці не одразу стали зерна хлібом, тим, що на столі люди довго і завзято попрацювали на землі.
Вихователь: А які ви знаєте прислів'я про хліб?
Хліб всьому голова
Хліб скрізь добрий – і в нас, і за морем.
Хліб та вода – богатирська їжа.
Хто невтомно працює, той без хліба не буває.
Працюй до поту, співаєш хліба на полювання.
Вихователь: А тепер я пропоную подивитись презентацію про те, як роблять хліб
Слайд 1.
Слайд 2. Зернові культури
Слайд 3. Зерно потрапляє на завод у борошномельні установки. Тут зерно перетворюється на борошно.
Слайд 4. Потім борошно фасують у мішки та відправляють на хлібопекарні.
Слайд 5. На хлібопекарні з хліба роблять тісто, з додаванням різних інгредієнтів. З пшеничного борошна випікають білий хліб, булочки, короваї. З житнього борошна випікають чорний хліб та житні пряники.
Слайд 6. Тісто розкочують, формують та випікають у спеціальних печах.
Слайд 7. Хліб фасується та вирушає до магазину.
Підсумок:
Вихователь: Багато народу трудиться, щоб у нас на столі завжди був хліб. Хто уважно слухав казку, скажіть, що ще потрібне для того, щоб виріс хліб? (Сонце, вітер та вода). Ось як багато для цього потрібно. Хліб берегли «на його честь складали гімни» їм зустрічали дорогих гостей. Про хліб написано багато книжок. А ви знаєте якусь казку про хліб? (колобок) Давайте зробимо висновок, як треба ставитися до хліба?
Рефлексія: Хлопці, що вам найбільше сподобалося на нашому занятті? Що впізнали нового? (Відповіді дітей). Сьогодні ви провели велику роботу, показали свої знання, ви були чудовими слухачами та чудовими помічниками. Мені було приємно працювати з вами.

Освітні завдання:

1.Сприяти поглибленню та узагальнення знань дітей про диких тварин, птахів, дерев, риб.

2. Розширювати уявлення про ліс та його мешканців.

3. Продовжувати знайомити з характерними рисами весни.

4. Ознайомити з властивостями льоду та води.

5. Продовжувати вчити розуміти та використовувати слова, що позначають співвідношення предметів за розміром.

Розвиваючі завдання:

1.Развівать в дітей віком пізнавальний інтерес до життя лісу та її жителям.

2. Розвивати пам'ять, зв'язне мовлення, вміння аналізувати.

Виховні завдання:

1. Виховувати інтерес дітей до життя лісу, вміння вести себе у лісі.

2. Виховувати любов, дбайливе ставлення до природи.

3. Виявляти турботу та увагу до всього живого.

4. Формувати доброзичливість.

Попередня робота:

1.Розгляд ілюстрацій із зображенням диких тварин, дерев, птахів.

2. Розгляд альбому «Пори року».

3. Бесіди про весну.

4. Читання віршів про весну.

5. Загадування загадок про птахів, тварин.

6. Читання казок про тварин.

7. Дидактичні ігри «Дикі тварини», «Птахи».

Обладнання:

1. Доріжка (із шнурів).

2. Річка (блакитне полотно).

3. Гілка берези.

4. Лісова лабораторія (2 столи, покриті полотном).

5. Підноси.

6. Серветки із тканини.

7. Магнітофон.

8. Червоний картон.

Хід:

Вихователь:Хлопці, хочете вирушити у весняний ліс?

Діти:Так, хочемо.

Вихователь:Скажіть мені, яка зараз пора року?

Діти: Весна.

Вихователь:А як ви здогадалися, що саме весна?

Діти:Надворі тепло, сніг тане, сонце світить і гріє, на деревах набухають бруньки, люди зняли теплі і одягли легкі куртки.

Вихователь:Молодці, хлопці. Щоб потрапити до лісу, нам потрібно пройти стежкою. (Показує імпровізовану доріжку). Яка вона?

Діти:Широка (Діти парами проходять дорогою).

Вихователь:Ось ми й пройшли стежкою. Куди вона нас привела?

Діти:До ріки.

Вихователь:Правильно ми підійшли до річки. Навесні лід на річці тонкий і тендітний, він починає танути та ламатися. А хто це під льодом?

Діти:Риба.

Вихователь:Навесні льодає і перетворюється на воду, риба починає плавати. Як ви думаєте, рибі холодно під льодом?

Діти:Холодно.

Вихователь:Якщо риба плаває, їй не холодно. Тепер підемо далі

Щоб потрапити до лісу, нам треба перейти через річку цим красивим мостом. Який він?

Діти:Вузький.

Вихователь:Молодці. Щоб не впасти в річку, візьмемося однією рукою за перила і перейдемо мостом на інший бік. (Діти один за одним йдуть мостом)

Діти, ми з вами підійшли до лісу. Подивіться, як гарний весняний ліс.

Березень на п'яти настає,

Проганяючи зиму геть.

Вдень сніжок трошки тане.

Підморожує ніч.

Ясним днем ​​бурульки плачуть

Сонце плавить їм боки,

Вночі темної сльози ховають.

Передвісення туга.

(Н.Радивіліна)

Хлопці, а яких тварин, які живуть у лісі, ви знаєте?

Діти:Ведмідь, заєць, лисиця, білка, вовк.

Вихователь:А як називаються тварини, які мешкають у лісі?

Діти:- Дикі.

Вихователь: — А яких птахів, що живуть у лісі навесні, ви знаєте?

Діти: - Синиця, дятел, сова.

(лунає дзвін краплі і входить Весна)

Весна: Привіт, хлопці!

Ви мене впізнали?

Діти:Вітаю!

Весна:

Вихователь:

Хлопці будуть вести себе тихо. Весна-червона, а ми з хлопцями прийшли до лісу не з порожніми руками. Ми принесли шпаківні. Їх зробили діти зі своїми татами та мамами для шпаків.

Діти дарують Весні шпаківні.

Весна:

Молодці, дякую вам, хлопці. Які гарні шпаківні ви зробили з татами та мамами. Я повішу шпаківні на дерева і в них оселяться шпаки. А я хочу розповісти вам про правила поведінки у лісі.

Якщо в ліс прийшов гуляти,

Свіжим повітрям дихати,

Бігай, стрибай і грай,

Тільки, цур, не забувай,

Що в лісі не можна шуміти,

Навіть дуже голосно співати.

Злякаються звірятка,

Втечуть з лісового узлісся.

Гілки дуба не ламай,

Ніколи не забувай.

Тут не треба всіх ловити,

Топати, плескати, палицею бити.

Ти в лісі - лише гість.

Тут господар – дуб та лось.

Їхній спокій узбережи,

Вони ж нам не вороги!

Вихователь:

Дякую тобі, Весно, ми з хлопцями обов'язково запам'ятаємо ці правила.

Вихователь:

Подивіться, скільки довкола вас дерев. Цей ліс називається змішаним, бо тут зростають разом різні дерева. Які дерева бувають?

Діти:Низькі та високі.

Вихователь: Чи знаєте ви назви дерев?

Діти:Знаємо.

Вихователь: Як називається це дерево?

Діти:Береза.

Вихователь: Що у берези?

Діти:Стовбур і гілки, а незабаром з'являться листочки.

Вихователь: А що це за дерево?

Діти:Ялинка.

Що є у ялинки?

Діти:Стовбур, гілки, хвоя.

Вихователь: Молодці, все правильно. За це я запрошую вас до лісової лабораторії.

(Перед дітьми стоять два підноси, зі снігом та з льодом)

Подивіться і помацайте сніг. Який він?

Діти:- Холодний, мокрий, білий.

Вихователь: Правильно. А зараз під грудку снігу і під шматок льоду я покладу аркуш червоного паперу. Що ви побачили через снігову грудку?

Діти:Нічого.

Вихователь: Отже, сніг не прозорий. Що ви побачили через шматок льоду?

Діти:Червоний папір.

Вихователь: Правильно. Значить крига прозора. Ось ми з вами і дізналися про властивості льоду та снігу. Лід прозорий, а сніг – ні.

Дякую тобі, Весно. Ми дізналися багато нового та цікавого. Тільки дітки наші трохи замерзли. Пора нам додому повертатися.

Весна:

Щоб ви не замерзли, я допоможу вам швидко повернутися до дитячого садка. Вітер, вітер, допоможи моїм друзям якнайшвидше додому повернутися! До швидкої зустрічі, діти!

Діти:До побачення, Весно!

(Весна йде, діти сідають на стільці)

Вихователь:

Як добре знову опинитися у дитячому садку. А тепер давайте згадаємо. Куди ми ходили?

Діти:В ліс.

Вихователь: Де ми йшли?

Діти:Ішли широкою дорогою і вузьким містком.

Вихователь: Хто нам зустрівся у лісі?

Діти:Весна.

Вихователь: Що ми дізналися про сніг та льоду?

Діти:Лід прозорий, а сніг – непрозорий.

Вихователь: Молодці! А зараз можете пограти зі своїми улюбленими іграшками.