Головна · Дисбактеріоз · Класну годину бережемо здоров'я з дитинства. Класний час "Бережи своє здоров'я". Багато є жирної, солодкої та солоної їжі

Класну годину бережемо здоров'я з дитинства. Класний час "Бережи своє здоров'я". Багато є жирної, солодкої та солоної їжі

Мета: Узагальнити валеологічні знання, вміння та навички щодо ведення здорового способу життя. Формувати в учнів розуміння потреби вести здоровий спосіб життя.

Завдання: - Узагальнити валеологічні навички здорового способу життя (харчування, гігієни, профілактики захворювань, основних правил безпечної поведінки);

- Створити умови для виникнення у учнів бажання берегти своє здоров'я;

створити умови для розвитку довготривалої пам'яті, образного мислення, інтелекту, позитивних емоцій, мовлення, образної уваги.

Обладнання для уроку: комп'ютер з проектором, екран.

Хід класної години

1. Підготовча розмова.

Доброго дня! З давніх-давен при зустрічі люди зазвичай говорять це добре слово, бажаючи один одному здоров'я. Прощаючись, кажуть: Доброго здоров'я! - або "Будь здоровий".

А що таке здоров'я? (Відповіді дітей)

Здоров'я – найцінніше, що є у людини, воно дорожче за будь-яке багатство, бо його ніде не купиш.

Народне прислів'я каже: Гроші втратив – нічого не втратив. Час втратив багато втратив. Здоров'я втратив – усе загубив». Хороше здоров'я – це багатство людини, яке накопичується повільно з дитячого віку, але яке можна швидко та легко розгубити. Тому з дитячих років треба дбайливо ставитись до свого здоров'я. А здоров'я людини більшою мірою залежить від неї самої, а для цього ми з вами маємо бути фізично активними: займатися спортом, перебувати на свіжому повітрі, правильно харчуватися.

Вестимемо здоровий спосіб життя і проживемо довго і щасливо.

Хлопці, скажіть, будь ласка, хто з вас хотів би бути здоровим?

Чому ви бажаєте бути здоровими?

А чи може людина впливати на своє здоров'я?

З якого віку потрібно починати піклуватися про своє здоров'я?

Яких умов потрібно дотримуватися, щоб бути здоровим?

Кожен має твердо знати:

Здоров'я треба зберігати.

Потрібно правильно харчуватися,

Потрібно займатися спортом,

Руки мити перед їжею,

Зуби чистити, гартуватися

І завжди дружити з водою.

Будь здоровий, забудь про лінь,

Зуби чисти ти щодня!

Рано вранці не лінуйся,

На зарядку ставай!

Брудні руки загрожують їжею,

Мийте їх із милом перед їжею!

У нас у королівстві є закон:

Вхід неряхам заборонено.

(Вибір класного санітара)

І в цьому допоможе переконатись гра"Це я, це я, це всі мої друзі".

Слухайте мене уважно, а потім або відповідайте:

Це я, це я, це всі мої друзі! -

Або відповідайте: Це не я, це не я, це не мої друзі.

Хто хочу у вас дізнатися,

Любить співати та танцювати?

Хто з вас не ходить похмурий,

Любить спорт та фізкультуру?

Хто з вас, скажіть, братики,

Забуває посміхатися?

Хто з вас такий добрий,

Загоряти йде в калошах?

Хто вміє відпочивати,

Бігати, стрибати та стрибати?

Хто не чухає, не вмито,

І завжди довго спить?

Хто з вас, з малечі,

Ходить брудний до вух?

Молодці, хлопці! Не забувайте, що чистота – запорука здоров'я!

2.

- Хто любить грязнуль? (мікроби)

А чого бояться мікроби? (води)

Коли мікроби безсилі? (Дотримуватися правил особистої гігієни)

Ми бажаємо вам хлопці,
Бути здоровими завжди!
Але досягти результату
Неможливо легко!
Постарайтеся не лінуватися
Щоразу перед їжею,
Перш ніж за стіл сідати
Руки вимийте водою.

Фізкультхвилинка.

Гра « Сонячний зайчик»

Закрийте очі. Уявіть, що сонячний зайчик стрибнув вам на головку погладьте її, а тепер він стрибнув на ніс, на щоки, погладимо їх, плечі, розтираємо і їх, зайчик швидко перестрибнув на ваш животик, погладив його, а тепер розплющте очі і помахайте кистями рук, скажіть "Усього доброго" сонячному зайчику.

3.

До нас прийшов ще один гість.

Входить Ненажера

Ненажера:Я люблю поїсти ситно,

Багато смачно, апетитно.

Їм я все і без розбору,

Тому що я... Ненажера.

Що любить робити цей гість?

- У чому його проблема?

— Чим загрожує ненажерливість?

4.

— Щоб правильно харчуватися, потрібно виконувати умови: поміркованість та різноманітність.

— Що означає поміркованість? (Не переїдати)

- А різноманітність?(Відповіді дітей)

Висновок. Потрібно їсти різноманітну їжу. Жоден продукт не дає всіх поживних речовин, необхідних підтримки хорошого здоров'я. Одні продукти дають організму енергію, щоб рухатися, добре думати, не втомлюватися (мед крупи родзинки, олія). Інші допомагають будувати організм і зробити його сильнішим.

— Назвіть, які це продукти харчування?

А треті – фрукти та овочі – містять багато вітамінів та мінеральних речовин, які допомагають організму, рости та розвиватися.

5.

Сьогодні поговоримо ще про проблеми, які заважають нам бути здоровими. Назвемо їх шкідливими звичками.

Які шкідливі звички заважають людині бути здоровою?

(куріння, алкоголізм, телевідеоманія)

На дошці записані прислів'я: (домашнє завдання)

Здоровий будеш - все здобудеш.

Міцність тілом - багатий і ділом.

Здоров'я дорожче за багатство.

У здоровому тілі здоровий дух.

(Як ти розумієш?)

6 Підбиття підсумків.Рефлексія.

Встаньте ті:

Хто жодного разу не хворів цього навчального року.

— Хто дотримується правильної постави під час уроків.

— Хто не товаришує зі шкідливими звичками.

— Хтось щодня виконує режим дня.

- Хто хоче бути здоровим. Хто намагатиметься вести здоровий спосіб життя?

Вручення медалей «Беремо здоров'я»

Домашнє завдання: Кажуть, що цигарка

Смертоносний пістолета,

Вбиває без вогню

Коня, що запалив.

провести дослідження – спостерігати за членами сім'ї, що палять і не палять.

(порівняти їх здоров'я)

Класна година «Бережи здоров'я»

Ціль:підвести дітей до визначення "здоров'я".

Завдання:здоров'я та його відмінності від хвороби; виробляти прагнення завжди бути здоровими, вміти уникати контактів із хворими дітьми, вміти швидко поправити своє здоров'я – допомогти собі самому; показати значущість корисних навичок для зміцнення здоров'я людини; розвивати в дітей віком потреба у дотриманні правил здорового життя.

Обладнання:

  1. Плакат-девіз: "Я здоров'я збережу, Сам собі я допоможу!"
  2. Прислів'я та приказки, загадки про здоров'я.
  3. Картки для самостійної роботи.

Хід уроку

  1. Організаційниймомент.

- Хлопці, подивіться один на одного, посміхніться, скажіть собі "я люблю вчитися і дізнаватися нове".
– Тихо сіли.

  1. Вступна розмова. Повідомлення теми класної години.

Хлопці! Сьогодні ми говоритимемо про найдорожче багатство людини – про здоров'я. Наша держава піклується про здоров'я громадян країни, особливо про здоров'я дітей. Батьки і вчителі дбають про те, щоб ви росли здоровими та щасливими. Але, незважаючи на всі зусилля, ви іноді хворієте.
– Бережити своє здоров'я має кожна людина.

Наше гасло:

Я здоров'я збережу,
Сам собі я поможу! (Напам'ять.)

  1. Основна частина.

- Як ви почуваєтеся, коли ви здорові?
(Гарний настрій; хочеться багато грати, бігати; хочеться читати, писати, щось розповідати.)

- Як ви почуваєтеся, коли хворієте?
(Все болить; хочеться плакати; не хочеться вставати з ліжка; не хочеться їсти, пити.)

– Чому хворіють люди? Як ви думаєте?
(Найчастіше вони заражаються від інших людей.)

– Послухайте вірш Сергія Михалкова “Грип” (Портрет письменника).

Катя сьогодні зі школи прийшла,
З книжками разом хвороба "принесла".
Кашляє, чхає, сльози витирає.
У неї нещасний вигляд - дуже голова болить,
Ніс припух, температура – ​​видно, їй потрібна мікстура
І ковтати її теж боляче – дуже Катя незадоволена.
Треба їй вчити уроки - вона дрімає,
Треба мамі допомагати, а вона не може встати,
Настав час подрузі зателефонувати – важко голосно говорити.
Загалом, стали всі справи – так хвороба підвела.
Незважаючи на протест, їй поставили компрес,
Хоч не хочеться лікуватися - з процедурами Катя мириться,
Треба ту хворобу прогнати, щоб здоровою знову стати:
До школи бігати, пісні співати – треба багато встигнути.

- Як звати дівчинку, яка захворіла? (Катя.)
– Давайте разом прочитаємо цей вірш.

(На партах – конверт із віршем.)

На дошці: Болезнь – хвороба.

– Як мають чинити хворі люди, щоб не заражати інших?
(Викликати лікаря додому. Лежати вдома та лікуватися до повного одужання.)

– За якими ознаками ми визначаємо хвору людину?
(Сльозяться очі, нежить, “горять” щоки, людина відповідає невпопад, млявий, спілкується неохоче.)

- Як ви вчините, якщо помітите таку людину в школі?
(Сказати вчителю.)

– Від чого залежить здоров'я людини?
(Від уміння уникнути контакту з хворою людиною. Від уміння вести здоровий спосіб життя. Від уміння допомогти собі та іншим.)

– А тепер спробуйте дати визначення, що таке здоров'я?
(Це коли нічого не болить. Коли людина весела, радісна, бадьора, енергійна. Коли людина добре їсть.)

На дошці: Ось яке визначення дали вчені на форумі Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я у 1949 році: “Здоров'я – це стан повного психічного, фізичного та соціального благополуччя”.

– Як ви вважаєте, що дуже важливе для збереження вашого здоров'я?
(Виконувати режим дня. Робити вранці зарядку. Є корисну їжу. Зміцнювати імунну систему. Багато рухатися. Мито багато разів на день руки. Чистити двічі на день зуби.)

- Хлопці, треба постійно стежити за своїм здоров'ям і якнайдовше залишатися здоровими, хоча це нелегко!

Наш організм складається із багатьох органів. Коли людина хворіє, у неї болять саме ці органи. Назвіть їх?
(Серце, легені, мозок, очі, вуха, печінка, нирки……..)

  1. Фізкультхвилинка.

Під музику.

Буратіно потягнувся, раз нахилився, два нахилився,
Руки убік розвів –
Ключик, видно, не знайшов.
Щоб ключик нам дістати
Треба на шкарпетки встати.

  1. Закріплення здобутих знань.

Робота з прислів'ями та приказками.

- Хлопці! Здоров'я завжди хвилювало всіх людей. Свій досвід про те, як зберегти здоров'я, вони передавали з покоління в покоління.
- Треба дістати з мішечка листочок з прислів'ям і пояснити його.

Здоровому – все чудово.
Здоров'я ціни немає. Здоров'я не купиш.
Бережи сукню знову, а здоров'я змолоду.
Здоров'я найдорожче, здоров'я дорожче за багатство.
Праця – здоров'я, лінощі – хвороба.

Загадки.

- Оля дивиться на кота,
На картинки, казки.
А для цього потрібні
Нашій Олі … (Вічки)

- Але не випущу його я.
Білою піною піниться,
руки мити не лінується (Мило).

– Що можна побачити
із заплющеними очима? (Сон).

- Ношу їх багато років,
А рахунку їм не знаю (волосся).

- Дощ теплий і густий,
Цей дощ не простий:
Він без хмар, без хмар
Цілий день іти готовий (Душ).

– П'ять братів –
Роками рівні,
Зростанням різні (Пальці).

– У двох матерів
По п'ять синів –
Одне ім'я всім (Руки).

- Не годинник,
А цокає (Серце).

- Давайте уважно подивимося, яке слово було сховано. Правильно, це слово – здоров'я.

Гра "їстівне - неїстівне".

Ціль:з'ясувати, які події людини ставляться до ЗОЖ.

Опис вправи:вчитель вимовляє будь-яку дію. Залежно від того, як воно впливає на здоров'я, діти виконують умовні знаки.

Інструкція:Хлопці я вимовлятиму якусь дію. Ваше завдання, залежно від того, як воно впливає на наше здоров'я, плескати в долоні (якщо зберігати – бавовну, якщо заважати – сидіти спокійно), як у грі “Їстівне – неїстівне”.

Приклади фраз:

Підведення підсумків:ви добре впоралися із завданням. Тепер я бачу, що ви здорові хлопці. А для того, щоб зберегти своє здоров'я, необхідно вести здоровий спосіб життя.

  1. Підсумок та ДЗ.

– Чому здоров'я – найцінніший дар людині?
– Тепер, коли ми знаємо сенс народних мудростей, давайте підіб'ємо підсумок: що означає слово “Здоров'я” і яку людину можна назвати здоровою.

На дошці:

Здоров'яце стан повного фізичного, психічного та соціального добробуту, а не просто відсутність хвороб чи фізичних дефектів.

Здорова людина— це людина не тільки зі здоровим тілом, а й людина, яка має чудовий настрій і гарні стосунки з оточуючими людьми.

– Чому погано хворіти?
– Хто допомагатиме вам у збереженні здоров'я?
– На наступній класній годині ми продовжимо розмову про збереження здоров'я.

ДЗ:картки для самостійної роботи вдома –

Тема «Бережи здоров'я змолоду».

Епіграф «Все має сенс, поки ми здорові»

Мета: в ході творчої, самостійної, індивідуальної та групової роботи актуалізувати та розвинути знання учнів про здоров'я та здоровий спосіб життя; формувати навички самостійного аналізу та оцінки запропонованої інформації; виховувати активну життєву позицію, відповідальне ставлення до здоров'я.

Хід заходу:

Здрастуйте, хлопці! (Слайд 2)

Я говорю вам «здравствуйте», а це означає, що я бажаю вам здоров'я. Чи ви коли-небудь замислювалися про те, чому в привітанні людей закладено побажання один одному здоров'я? Напевно тому, що здоров'я для людини – найголовніша цінність.

Сьогодні у нас класна година присвячена здоров'ю людини. Сьогодні ви не просто глядачі, ми з вами виведемо формулу здоров'я.

Ви любите життя? Що за питання?

Життя – це багатство, дане людині спочатку, і дуже хочеться, щоб воно було прекрасним і щасливим.

А що таке гарне життя? Щасливе життя?

Слухайте казку. Цікаво, які почуття, думки та питання з'являться у вас після її прослуховування.

КАЗКА: (Слайд 4)

В одній країні колись

Жив один король.

мав він багато злата,

Але був дуже хворий.

Він дуже мало рухався

І дуже багато їв.

І щодня, і щогодини

Все більше він гладшав.

Задишка та мігрені

Змучили його.

Поганий настрій

Типово йому.

Він роздратований, примхливий,

Не знає, чому.

Здоровий спосіб життя

Був не знайомий йому.

Росли в нього дітки.

Придворний ескулап

Мікстурами, пігулками (Слайд 5)

Загодовувати їх радий.

Хворими були дітки

І слухали його.

І повторювали дитинство

Батьки свого.

Чарівник Волеолог

З'явився до палацу.

І тому щасливий

У казки той кінець.

Казка – брехня, та в ній натяк, добрим молодцям урок. Кожна казка має частку правди. І в цій історії відбивається реальне життя.

У нашій країні зараз 145 мільйонів людей, але, за прогнозами фахівців, у 2050 році нас може залишитися близько 102 мільйонів. Одна з причин низька тривалість життя.

У середньому у Росії живуть до 57 років, а жінки – до 72 років.

(Слайд 7) - За останні роки кількість чоловіків, що померли від хвороб серця та серцево-судинних захворювань, збільшилась у 2 рази, кожен третій помирає від онкологічних захворювань, кожен 4 – від хвороб легень.

(Слайд 8) – Ви хочете такого майбутнього?

Як правильно організувати своє життя? Як зробити її щасливою?

Як жити сьогодні, щоби мати шанс побачити завтрашній день? Про це ми з вами й поговоримо.

Але повернемося до початку. Давайте уточнимо, що ж таке здоров'я. Здоров'я – це просто відсутність хвороб, це стан фізичного, психічного, соціального добробуту.

Давайте проведемо вікторину. За неправильну відповідь ви робитимете зарядку.

ВІКТОРИНА. (Слайд 9 – 11)

    П'ять кішок упіймали за 5 хвилин по п'ять мишей. За скільки хвилин п'ять кішок спіймають 225 мишей? (9 хвилин)

2. Дано п'ять мір довжини: метр, лікоть, аршин, ярд. Яка з них найменша? (лікоть)

3. Чому дорівнює добуток усіх цілих чисел? (0)

4. Яке улюблене число в російських казках і казках багатьох інших народів? (3)

5. Яке число наказує? (3)

6. Скільки прямих можна провести за дві точки? (одну)

7. Найбільший материк планети? (Євразія)

8. Якщо два півні закричать щосили, людина прокинеться. Скільки півнів мають закричати, щоб прокинулися 4 особи? (один)

9. Ішла баба до Москви і зустріла трьох мужиків. Кожен із них ніс по мішку, у кожному мішку по коту. Скільки істот прямувало до Москви? (одна)

10. Назвіть найсильнішу ланку легендарного трилера «РІПКА». (миша)

11. О 12 годині ночі йде дощ. Чи можна очікувати, що за 72 години буде сонячна погода? (ні, буде ніч)

12. Один табурет важить 3 кг, а 2 табурети важать 6 кг. Півень стоячи на одній нозі, важить 2 кг. Скільки важить півень, стоячи на двох ногах? (2кг)

Будь ласка, підніміть руці, хто ніколи не хворів? Хто хворів 1 раз, 2 рази?

Подивіться, ми звикли до того, що людині властиво хворіти! Адже це неправильна установка. Давайте змінимо цю установку та запам'ятаємо: (Слайд 12) людині властиво бути здоровим! Вчені вважають, що людина повинна жити 150-200 років, а давні греки вважали, що померти у 70 років, отже, померти у колисці.

Сьогодні медики стверджують, що: (Слайд 13)

Доданки здоров'я

Спосіб життя – 50% Оточення – 20%

Спадковість – 20%

Охорона здоров'я 10%

Отже, наше здоров'я залежить від наших звичок, від наших зусиль щодо його зміцнення.

Якщо ти будеш прагнути(Слайд 14)

Розпорядок виконувати

Будеш краще ти вчитися,

Краще відпочиватимеш.

А ось багато хто з вас не вміє виконувати розпорядок дня, не береже час, даремно витрачає не тільки хвилини, а й цілі години.

Подивіться ці сценки. Можливо, хтось дізнається у цих персонажах себе.

СЦЕНКА «Зараз»

Діючі особи: мама та дочка.

Наталю, вставай!

Вже день, поглянь у вікно!

Ти ж затримуєш нас!

адже ти не спиш давно.

Ну, матуся, ну трішки, ще одну хвилиночку!

Наташа сядь за стіл!

Ну, скільки можна чекати?

Твій чай вже вчетверте

Довелося підігрівати.

Ну, матуся, ну трішки

Ще одну хвилиночку!

Наташа спати час!

Ну, скільки разів просити?

Адже завтра вранці знову

Не зможеш очей розплющити!

Ви, мабуть, здогадалися, що замість слова «зараз» треба говорити «цю хвилину» і одразу виконувати все, про що просять старші.

А щоби навчитися берегти час, потрібно правильно організувати свій режим дня.

СЦЕНКА «Режим»

дійові особи: вчитель та учень Вова.

А ти знаєш, Вово, що таке режим дня?

Звісно! Режим ... Режим - куди хочу, туди скачу!

Режим – це порядок дня. Ось ти, наприклад, виконуєш порядок дня?

Навіть перевиконую!

Як це?

За режимом дня треба гуляти 2 рази, а я гуляю – 4 рази.

Ні, ти не перевиконуєш, а порушуєш! знаєш, яким має бути порядок дня?

Я знаю. Підйом. Заряджання. Умивання. Прибирання ліжка. Сніданок. Прогулянка. Обід – і до школи.

Добре…

А можна ще краще!

Як це?

Ось як! Підйом. Сніданок. Прогулянка. Другий сніданок. Обід. Прогулянка. Чай. Прогулянка. І сон.

Ну немає. За такого режиму виросте з тебе ледар і неуч.

Чи не виросте!

Це чому ж?

Бо ми з бабусею виконуємо весь режим дня!

Як це з бабусею?

А так: половину я, половину бабуся. А разом ми виконуємо весь режим.

Не розумію – як це?

Дуже просто. Підйом виконую я, зарядку – бабуся, умивання – бабуся, прибирання ліжка – бабуся, сніданок – я, прогулянка – я, уроки – ми з бабусею, прогулянка – я, обід – я…

І тобі не соромно? Тепер я розумію, чому ти такий недисциплінований.

Звичайно, хлопчик неправильно розподілив час: прогулянка, обід, прогулянка... суцільний відпочинок...

А де ж працю? Треба запам'ятати, що правильне виконання режиму, чергування праці та відпочинку необхідне. Вони покращують працездатність, привчають до акуратності, дисциплінують людину, зміцнюють її здоров'я.

(Слайд 15) - На думку вчених, щоденні фізичні навантаження уповільнюють старіння організму та додають у середньому 6-9 років життя.

Одного разу вчені поставили експеримент. Однією групі учасників запропонували комплекс фізичних вправ, а іншій - пролежати 20 днів нерухомо. І що вийшло, у тих, хто лежав, з'явилося запаморочення, вони не могли довго ходити, їм було важко дихати, пропав апетит, вони погано спали, знизилася працездатність.

Вірш С.Островського «Будьте здорові»

Ти з червоним сонцем товаришуєш,

Цілком прохолоді радий.

Тобі не страшний дощик,

Не страшний снігопад.

Ти вітру не боїшся,

У грі не втомлюєшся.

І рано спати лягаєш і з сонечком встаєш.

Взимку на лижах ходиш,

Граєш на ковзанці.

А влітку – засмаглий,

Купаєшся у річці.

Ти любиш стрибати, бігати,

Грати тугим м'ячем.

ти виростеш здоровим,

Ти будеш силачом.

Отже, фізичне навантаження необхідне організму. Але вправи приносять велику користь у тому випадку, якщо вони виконуються постійно, систематично: по 1 годині на день 7 разів на тиждень.

Будь-яка фізична активність приносить здоровій людині справжню насолоду. Академік Павлов називав це «м'язовою радістю»

На думку вчених, при фізичних зусиллях виробляється у мозку речовини, які призводять до ейфорії. Для цього годиться біг, ходьба на лижах, будь-які види спорту, танці, все, що завгодно.

Не менш важливим для здоров'я вважається правильне харчування. Щоб правильно харчуватися, потрібно згадати дві умови – помірність та різноманітність. Що означає помірність? Стародавнім людям належать такі слова «Ми їмо для того, щоб жити, а не живемо для того, щоб їсти» Що означає різноманітність?

- Одні продукти дають організму енергію, щоб рухатися, думати, вчитися. Це такі продукти, як мед, гречка, геркулес, олія. Інші допомагають будувати організм і зробити його сильнішим. Це сир, риба, м'ясо, яйця, горіхи. А треті – це овочі та фрукти, що містять багато вітамінів та мінеральних речовин, які допомагають організму рости. Це ягоди, зелень, капуста, морква. Дітям треба з'їдати на день 500 -600 г овочів та фруктів.

"Золоті правила харчування"(Слайд 16)

1. Головне – не переїдайте!

2. Їжте одночасно.

3. Утримуйтесь від жирної їжі.

4. Стережіться гострого та солоного.

5. Солодощів тисячі, а здоров'я одне.

6. Овочі та фрукти – корисні продукти.

Турбота про здоров'я – це ще й правильно розрахувати свої сили та можливості. Наприклад, сон. спати треба не менше 7 годин на добу. Наш настрій, вважають психологи, залежить від часу пробудження. Виявляється, нудьга, зневіра, пригніченість, апатія бояться, як нечиста сила, ранкового світла. Це тим, що у людини виявлено гормони, продукти діяльності яких, потрапляючи у кров, впливають на «центри пригнічення» у мозку. Причому вночі їх кількість збільшується, а вранці – зменшується.

Так що лягайте раніше, вставайте на світанку, і гарний настрій буде легше зберегти до самого вечора, а він, як відомо, і створює психічний і душевний добробут.

Якщо людина гостро переживає своє минуле, боїться за майбутнє, відчуває почуття тривоги і страху, що не проходить, він не зможе зберегти своє здоров'я.

Потрібно пам'ятати, що обставини бувають різні, що може статися все, що завгодно. Може статися щось, що принесе людині смуток, смуток, іноді й горе. Тобто людина може випробувати і негативні емоції, а вони дуже шкідливі для людини. Тому людині просто потрібні позитивні, позитивні емоції.

І на завершення спробуємо скласти основні положення формули здоров'я.

ПОТРІБНО:(Слайд 17)

    Мало є

    Найчастіше їсти рибу, овочі, фрукти

    Пити воду, молоко, соки, чай

    Займатися спортом

    Багато ходити

    Дихати свіжим повітрям

    Спати достатньо

    Виявляти доброзичливість

    Найчастіше посміхатися

    Любити життя

НЕ МОЖНА:(Слайд 18)

    Переїдати

    Багато є жирної, солодкої та солоної їжі

    Вживати алкоголь

    Дивитися годинником телевізор

    Сидіти вдома, нічого не роблячи

    Курити

    Пізно лягати спати та вставати

    Бути дратівливим

    Втрачати почуття гумору

    Сумувати, сердитись, ображатися

(Слайд 19) - Постарайтеся дотримуватись цієї формули здоров'я, і ​​ви на довгі роки збережете молодість і красу.

Висновок напрошується сам собою: «Добро, яке ти робиш від серця, ти робиш завжди собі» Л. Н. Толстой.

Що може і повинна робити сама людина, щоб мати не тільки фізичне, а й психічне здоров'я – БУТИ ДОБРИМ, ДОПОМАГАТИ ДРУГІЙ ІНШОМУ, ГОВОРИТИ ІНШИЙ ДРУГУ КОМПЛЕМЕНТИ.

А на завершення познайомтеся з найкращим рецептом здоров'я та щастя: (Слайд 20)

Візьміть чашу терпіння,

Влийте в неї повне серце кохання,

Додайте 2 жмені щедрості,

Посипати добротою,

Плеснути трохи гумору,

Додати якнайбільше віри,

Перемішати і щедро намазати на шматок відпущеного вам життя,

Пропонувати кожному, кого зустрінете на своєму шляху.

ЗАКІНЧЕННЯ КАЗКИ: (Слайд 21, 22)

Чарівник Волеолог

Сказав: «Геть лікаря!

Вам просто не вистачає

Стрибки м'яч.

Вам треба більше рухатися,

У походи, у ліс ходити.

І менше потрібно часу

У їдальні проводити.

Ви подружитеся з Сонцем,

Зі свіжим Повітрям, Водою.

Відступлять усі хвороби,

Промчать стороною.

Несіть людям Радість,

Добро та серця Світло.

І будете здорові

Ви багато років.

Рефлексія:

Ну, і насамкінець ВІКТОРИНА. Сподіваюся, неправильних відповідей буде менше! (Слайд 23 – 25)

    Чи згодні ви, що зарядка – джерело бадьорості та здоров'я?

    Чи правда, що жувальна гумка зберігає зуби?

    Чи правда, що кактуси оберігають від випромінювання комп'ютера?

    Чи правда, що від куріння щороку гинуть 10 000 людей?

5. Чи правда, що банани піднімають настрій?

6. Чи правильно, що морква уповільнює процес старіння організму?

7. Відмовитися від куріння легко?

8. Чи правда, що нестача сонця викликає депресію?

9. Чи правда, що влітку можна запасатись вітамінами на весь рік?

10. Чи правда, що щодня треба випивати 2 склянки молока?

11. Чи правда, що щодня треба випивати до 2 літрів води?

12. Чи правда, що дитині достатньо спати вночі 8 годин?(Слайд 26)

Класна година на тему «Бережи здоров'я змолоду»

Ціль - Формувати в учнів здоровий спосіб життя.

виховувати потребу у здоровому способі життя;

Хід класної години .

1. Організаційний момент;

2. Вступ.

Ведучий – вчитель:

Багато хто запитує себе: «Як прожити, щоб не старіти?» І собі відповідають: "Так не буває". Кожна людина хоч чимось, та хворіє. Але чому один потрапляє до лікарні двічі за все життя, а другий мало не щомісяця? Вже давно встановлено, що за здоров'ям треба стежити змалку. Давайте проведемо невелике тестування про своє здоров'я, вам пропонується перелік тверджень, кожне з яких вимагає відповіді так чи ні. Ця інформація буде корисна насамперед вам.

Тест "Твоє здоров'я".

1. У мене часто поганий апетит.

2. Після кількох годин роботи у мене починає боліти голова.

3. Часто виглядаю втомленим і пригніченим, іноді роздратованим і похмурим.

4. Періодично у мене бувають серйозні захворювання, коли я змушений кілька днів залишатися у ліжку.

5. Я майже не займаюсь спортом.

6. Останнім часом я дещо додав у вазі.

7. У мене часто паморочиться в голові.

8. В даний час я курю.

9. У дитинстві переніс кілька серйозних захворювань.

10. У мене поганий сон та неприємні відчуття вранці після пробудження.

За кожну відповідь «так» поставте собі по 1 балу та підрахуйте суму.

Результати.

1-2 бали. Незважаючи на деякі ознаки погіршення здоров'я, ви у добрій формі. У жодному разі не залишайте зусиль щодо збереження свого самопочуття.

3-6 балів. Ваше ставлення до свого здоров'я важко назвати нормальним, вже відчувається, що ви його засмутили досить ґрунтовно.

7-10 балів. Як ви примудрилися довести себе настільки? Дивно, що ви ще можете ходити і працювати. Вам негайно потрібні свої звички, інакше…

Звичайно, ви маєте право не погодитися з цією інтерпретацією результатів, але краще давайте замислимося про свій спосіб життя і виділимо основні правила здорового способу життя.

Ведучий:

Щоб мудро життя прожити,

Знати треба чимало.

Два головні правила запам'ятай для початку:

Ти краще голодуй, ніж будь-що,

І краще будь один, ніж із ким потрапило.

Правила здорового способу життя:

1. Правильне харчування;

2. Сон;

3. Активна діяльність та активний відпочинок;

4. Відмова від шкідливих звичок.

Зупинимося кожному пункті окремо.

1. Правильне харчування-основа здорового образу

Знижується захворюваність учнів, покращується психологічний стан дітей, піднімається настрій, а найголовніше – підвищується працездатність та інтерес до навчальної діяльності.

Підготовлені учні виступають із своїми повідомленнями.

Давайте трохи поговоримо про те, що ми п'ємо?

В будь-якому випадку,важливо знати, що саме в газованих напоях може реально завдати шкоди . По-перше, цевуглеводи . У 0,33 л. Pepsi-Cola містить 8 шматків цукру. Мало, хто став би пити такий солодкий чай чи каву. Всі ці вуглеводи відкладаються в жирові складки та сприяють розвитку діабету. У дієтичні газування для мінімізації калорій додають різні підсолоджувачі. Найнебезпечніший з них – білокаспартам . Він у 200 разів солодший за цукор, викликає алергію, хвороби шлунка, порушення роботи печінки, головний біль, ослаблення пам'яті та зору і навіть напади. Саме підсолоджувачі є головними секретами газованої води – вони не вгамовують спрагу, а навпаки викликають апетит.

Газування містить кислоту, яка роз'їдає зубну емаль та сприяє появі карієсу. Наприклад, в яблучному соку кислоти міститься набагато більше. Різниця тільки в тому, що там вона натуральна, хоч і роз'їдає емаль зубів, але не вимиває кальцій, як це робить.ортофосфатна кислота (Е338). Найчастіше у газировках використовується саме вона.

Також газування містятьвуглекислий газ , який збуджує шлункову секрецію, підвищує кислотність та сприяє метеоризму. Ну і зрозумілокофеїн . Якщо зловживати напоєм можна отримати кофеїнову залежність або інтоксикацію. Її ознаки – занепокоєння, збудження, безсоння, шлункові болі, судоми, тахікардія та ін. У деяких дозах кофеїн може бути смертельним.

Мабуть, найпідступніше у газованій воді – цетара . Алюмінієві банки допомагають розносити небезпечні хвороби заразні. У момент розкриття банки в контакт з її вмістом вступають різні види стафілококів, а також бактерії-збудники сальмонельозу та ентероколіту, рідина розливається по кришці і разом з усіма бактеріями виявляється усередині нас.

Кока-кола успішно замінює побутову хімію.

Історія кока коли стверджує, що в багатьох штатах США дорожня поліція завжди має в патрульній машині 2 галони Коли, щоб змивати кров із шосе після аварії.

Щоб почистити туалет, вилийте банку Коли в мушлі і не змивайте протягом години.

Щоб видалити іржаві плями з хромованого бампера машини, потріть бампер зім'ятим листом алюмінієвої фольги, змоченим у колі колі.

Щоб видалити корозію з батарей в автомобілі, полийте батареї банком Коли, і корозія зникне.

Щоб розкрутити болт, що зржавів, змочіть ганчірку кока колою і обмотайте нею болт на кілька хвилин.

Щоб очистити одяг від забруднення, вилийте банку кока коли на купу брудного одягу, додайте пральний порошок і випрайте в машині як завжди. Кола допоможе позбутися плям. Кока колу також очистить скло в автомобілі від дорожнього пилу.

Про склад кока коли. Активний інгредієнт кока - фосфорна кислота. Її рН дорівнює 2.8. За 4 дні він може розчинити ваші нігті.

Для перевезення концентрату кока вантажівка повинна бути обладнана спеціальними піддонами, призначеними для висококорозійних матеріалів.

Дистриб'ютори кока-коли вже 20 років використовують її для очищення моторів своїх вантажівок.

Єдиний нешкідливий компонент газування - вода. Мертва, нежива, дистильована, щоб її природний смак не порушував смаку напою, щоб лимонад, що виробляється в будь-якій точці земної кулі, відповідав суворому стандарту.
Щоб зменшити шкоду від будь-якого газування, у тому числі і від Pepsi, необхідно дотримуватися простих правил :

1. Пийте її холодною. Руйнування емалі зубів залежить і від температури напою. В Америці газування п'ють більше, ніж у Європі, але його завжди подають із льодом, і пошкоджень зубів у американських дітей менше.

2. Пийте через трубочку, щоб уникнути контакту з банкою.

3. Обмежтеся однією склянкою 1-2 рази на тиждень.

4. Відмовтеся від газування, якщо страждаєте на ожиріння, діабет, гастрит, виразку.

5. Не давайте газування дітям віком до 3 років.

Тепер поговоримо про те, год то ми їмо?

Смакові якості чіпсів та сухариків досягаються за рахунок застосування різних ароматизаторів (правда фірми-виробники чомусь називають їх спеціями). Тому існують всілякі «чіпсові» та «сухарикові» різновиди, що називається, «на любителя».

Існують і чіпси без смаків, тобто. зі своїм натуральним смаком, але за статистикою, більшість наших з вами співвітчизників віддають перевагу чіпсам з добавками: сиром, беконом, грибами, ікрою. Чи варто сьогодні говорити, що насправді жодної ікри немає – її смак та запах надали чіпсам за допомогою ароматизаторів. Найбільше сподівання, що смак і запах отриманий без застосування синтетичних добавок, якщо чіпси пахнуть цибулею чи часником. Хоча все одно шанси невеликі. Найчастіше смак у чіпсів штучний. Те саме повною мірою відноситься і до сухариків. У цьому вам допоможуть переконатися знайомі букви «Е», вказані у складі продукту і чіпсів і сухариків.

Відомі коди харчових добавок, яким за впливом на організм людини можна дати такі характеристики: (роздрукувати та роздати дітям)

Заборонені - Е103, Е105, Е111, Е121, Е123, Е125, Е126, Е130, Е152.
Небезпечні - Е102, Е110, Е120, Е124, Е127.
Підозрільні - Е104, Е122, Е141, Е150, Е171, Е173, Е180, Е241, Е477.
Ракоутворювальні - Е131, Е210-217, Е240, Е330.
Викликають розлад кишечника - Е221-226.
Шкідливі для шкіри - Е230-232, Е239.
Викликають порушення тиску - Е250, Е251.
Провокують поява висипу - Е311, Е312.
Підвищують холестерин - Е320, Е321.
Викликають розлад шлунка - Е338-341, Е407, Е450, Е461-466

Ви хочете чіпсів і сухариків, приготованих на дешевих гідрогенізованих жирах, прибитих величезною кількістю хімікатів під назвою «харчові добавки» і містять величезні кількості канцерогену-акриламіду?

Ведучий: Ми поговорили з вами про неправильне харчування, а тепер назвемо продукти, які корисно їсти, щоб залишатися здоровим: фрукти, овочі, рибу, бобові тощо.

Двоє учнів по черзі називають назви овочів та їх цінність у харчуванні.

Ι .Салат, кріп, петрушка.

Зелень - гарна профілактика інфаркту, покращує водний баланс, благотворно впливає при недокрів'ї, авітаміноз.

ΙΙ. Селера.

Стародавні греки та римляни не обходилися без нього ні в будні, ні у свята. Високі харчові та цілющі переваги цієї рослини визначають більш ніж сорок смакових, вітамінних та біологічно активних речовин. Дослідження американських учених показали, що коріння цієї рослини – ідеальний засіб зниження артеріального тиску.

Ι. Топінамбур.

У бульбах цієї рослини вітамінів С і В удвічі, а солей заліза втричі більше, ніж у картопляних.

Особливо корисна ця рослина для хворих на діабет, які страждають на недокрів'я, порушення обміну речовин і шлункові захворювання.

ΙΙ. Морква

Вживання цього овоча дуже корисне для зору та для профілактики ракових захворювань.

Ι. Капуста

Цей овоч покращує обмін холестерину та є сильним антиалергеном.

ΙΙ. Буряк

А цей овоч покращує роботу кишківника, знижує артеріальний тиск. Наявність йоду в цьому коренеплоді робить її цінною для профілактики захворювання щитовидної залози та зміцнення імунітету. Забезпечує організм фосфором, калієм, кальцієм, натрієм та хлором.

Ι .Баклажани

Цей овоч малокалорійний, зате в ньому багато фолієвої кислоти, а це означає, що він прискорює виведення з організму холестерину, надлишку води та кухонної солі, посилює здатність інсуліну знижувати рівень цукру та сприяє процесу утворення еритроцитів у крові.

ΙΙ. Яблука

Мають загальнозміцнюючу дію. Хороші для нирок, серцево-судинної системи. Обмін речовин.

Ι. Груші

Підвищують міцність капілярних судин, мають протисклеротичну дію, сприяє виведенню з організму води та кухонної солі.

ΙΙ. Вишня Черешня

Загальнозміцнюючі фрукти, корисні при недокрів'ї.

Ι .Малина

Покращує травлення при атеросклерозі та гіпертонічній хворобі.

ΙΙ. Чорна смородина

Багата загальнозміцнюючим вітаміном С.

2. Сон.

Позитивно впливає організм людини. Чимало суперечок навколо того, скільки ж треба спати людині? Раніше стверджувалося, що дитина – 10-12 годин, підліток – 9-10 годин, дорослий – 8 годин. Зараз багато хто приходить до думки, що це все індивідуально, деяким потрібно більше, деяким менше. Але головне – людина не повинна відчувати втому після сну і бути бадьорою весь день.

Ведучий: . Доповніть прислів'я одним словом.

1. Від гарного сну... Молодієш

2. Сон – найкраще… Ліки

3. Виспишся - … Помолодшаєш

4. Виспався – ніби знову… Народився

Ведучий: Від сну ми завжди переходимо до активної діяльності. Наше здоров'я дуже сильно залежить від того, як ми працюємо і відпочиваємо. Недаремно кажуть: «Здоровому все – здорово». Третя складова здорового способу життя…

3. Активна діяльність та активний відпочинок.

Статистика: сидячий спосіб життя – це одна з провідних 10 причин смерті та інвалідності в усьому світі. Дефіцит фізичної активності – це причина двох мільйонів смертей на рік. Менш ніж 30% молоді веде активний спосіб життя, достатній для того, щоб у майбутньому зберегти своє здоров'я

Ведучий: Хочеться особливо зупинитись на роботі за комп'ютером.

ОСНОВНІ ШКІДЛИВІ ФАКТОРИ, ЩО ДІЮТЬ НА ЛЮДИНИ ЗА КОМП'ЮТЕРОМ:

сидяче становище протягом тривалого часу;

вплив електромагнітного випромінювання монітора;

навантаження суглобів кистей;

стрес у разі втрати інформації.

З повідомленнями виступають учні

Ι учень.

Сидяче становище .
Здавалося б, за комп'ютером людина сидить у розслабленій позі, проте вона є для організму вимушеною та неприємною: напружені шия, м'язи голови, руки та плечі, звідси, а у дітей – сколіоз. У тих, хто багато сидить, між сидінням стільця і ​​тілом утворюється тепловий компрес, що веде до застою крові в тазових органах, як наслідок - і хвороби, лікування яких - процес тривалий і малоприємний. Крім того, малорухливий спосіб життя часто призводить до .

Електромагнітне випромінювання .
Сучасні стали безпечнішими для здоров'я, але ще не повністю. А якщо на Вашому столі дуже старенький монітор, краще тримайтеся від нього подалі.

Вплив на зір .
Очі реєструють найдрібнішу вібрацію тексту або картинки, а тим більше мерехтіння екрана. Перевантаження очей призводить до втрати гостроти. Погано позначаються на зір невдалий підбір кольору, шрифтів, компонування вікон у програмах, що використовуються, неправильне розташування екрану.

ΙΙ учень.

Перевантаження суглобів кистей рук .
Нервові закінчення подушечок пальців хіба що розбиваються від постійних ударів по кнопкам, з'являються оніміння, слабкість, у подушечках бігають мурашки. Це може призвести до пошкодження суглобового та зв'язкового апарату пензля, а надалі можуть стати хронічними.

Стрес при втраті інформації .
Не всі користувачі регулярно роблять своєї інформації. А й не дрімають, і вінчестери найкращих фірм, буває, ламаються, і найдосвідченіший програміст може іноді натиснути не ту кнопку... У результаті траплялися й інфаркти.

Вплив комп'ютера на психіку .
Тема, на наш погляд, дуже дискусійна. Ігроманія, інтернет-залежність – наскільки серйозні ці проблеми? Пропонуємо вашій увазі різні.

Працюйте на комп'ютері та будьте здорові!

Ведучий: Переходимо до одного з головних складових здорового способу життя.

4. Шкідливі звички .

КУРІННЯ

Алкоголізм

НАРКОМАНІЯ

(Виступають учні)

Ι учень.

КУРІННЯ

З історії

Куріння тютюну виникло ще в давнину. Висадившись на берегах Америки, Колумб і його супутники побачили тубільців, які тримали в роті пучки трави.

До Франції тютюн потрапив із Іспанії, його привіз посол Жан Ніко у подарунок королеві Катерині Медічі. Від прізвища "Ніко" походить слово "нікотин".

Покарання:

У Китаї, поміченого у курінні учня очікує виснажливе покарання – тренування на велотренажері;

В кінціXVIстоліття в Англії за куріння стратили, а голови страчених із трубкою у роті виставляли на площі;

У Туреччині курців садили на кілок;

У царювання Михайла Романова за куріння належала страта. Усіх, у кого знайдено тютюн, «треба катувати й бити на цапом батогом, доки не зізнається, звідки добув…»

У нашому гуманному суспільстві немає таких покарань, але може бути, ці картинки змусять вас задуматися чи варто починати (фотографії: легеня здорової людини, легеня курця)

ΙΙ учень.

Алкоголізм хронічне захворювання, обумовлене систематичним вживанням спиртних напоїв Виявляється фізичною та психічною залежністю від алкоголю, психічною та соціальною деградацією, патологією внутрішніх органів, обміну речовин, центральної та периферичної нервової системи. Нерідко виникають алкогольні психози.

ΙΙΙ учень.

НАРКОМАНІЯ

Офіційна статистика щодо наркоманії дуже тривожна.

Протягом останніх 6 років поширеність наркоманії серед підлітків збільшилась у 10 разів.

Сам термін "наркоманія" пов'язаний з поняттям "наркотик" (від грецьк. narkotikos-присипляючий).

Групу наркотиків у вузькому значенні слова складають звані опіати – речовини, які видобувають із маку: морфін, кодеїн, героїн, метадон.

Говорячи про наркоманію, ми маємо на увазі речовини, що формують психічну залежність від їхнього споживання. Таким чином, в даний час термін "наркотична речовина" (наркотик) застосовується по відношенню до тих отрут або речовин, які здатні викликати ейфоризуючу, снодійну, болезаспокійливу або збуджуючу дію.

Згідно з міжнародним прийнятим визначенням, наркоманія - це порушення психіки, що полягає в сильному бажанні прийняти певну речовину (або речовину з певної групи) на шкоду іншим видам діяльності та наполегливе продовження використання речовини незважаючи на згубні наслідки. Синонімом терміна наркоманія є поняття "залежність"

Вікторина

(Питання вікторини наведено на плакаті).

1. Чому можуть бути небезпечними для здоров'я консервовані продукти? (Можна отруїтися ботуліном)

2. При спалюванні у місті сміття повітря забруднюється отруйними речовинами. Назвіть 4 небезпечні речовини. (Доїксини, канцерогени, радіонукліди, двоокис СО)

3. Декілька прийомів видалення нітратів із овочів. (Вимочування, відварювання, маринування)

4. Тютюновий дим містить багато хімічних сполук, речовин та елементів. Назвіть їхню приблизну кількість. (4000)

5. Серед них у тютюновому димі міститься аміак, ацетон, пропілен, нікотин, піридин та інші речовини. Назвіть речовину, що викликає звикання куріння. (Нікотін)

6. Скільки відсотків шкідливих речовин одержує пасивний курець? (50%)

7. Водопровідну воду перед вживанням краще відстоювати. Чому? (Щоб позбутися хлору, який випаровується через 2 години)

8. Назвіть речовину, яка повністю нейтралізує дію нітратів. (Вітамін С)

9. З повсякденних продуктів харчування, які є найнебезпечнішими для здоров'я? (Сіль та цукор)

10. Назвіть принципи загартовування – три П. (Постійно, послідовно, поступово)

11. Яка приказка вчить нас правильному режиму харчування? (Сніданок з'їж сам, обід розділи з другом, вечерю віддай ворогові)

12. Скільки годин на добу має спати людина? (дитина - 10-12 годин, підліток - 9-10 годин, дорослий - 8 годин)

13. Якими видами спорту слід займатися на формування постави? (Плавання, гімнастика, легка атлетика)

Підведення підсумків.

Ведучий: Бажаю вам:

Ніколи не хворіти;

Правильно харчуватися;

Бути бадьорими;

Вершити добрі справи.

Загалом вести здоровий спосіб життя!

Класна година «Бережи своє здоров'я!»

Вчитель

Сьогодні, хлопці, ми поговоримо про здоров'я людини. А що таке здоров'я?(Відповіді учнів)
- Здоров'я – безцінний дар природи. Воно забезпечує нам можливість вести повноцінне життя у всіх його проявах. Зруйнувати своє здоров'я легко, купити неможливо ні за які гроші. Будучи хворими, ви не зможете втілити у життя свої мрії, ідеї, плани. Тому ми поговоримо сьогодні про те, як зберегти та зберегти своє здоров'я та зміцнити його.

Поясніть сенс прислів'їв, записаних на дошці

    Здоров'я дорожче за гроші!

    Здоровий будеш, всього добудеш!

    Хворий – лікуйся, а здоровий – бережись.

    Бережи сукню з новою, а здоров'я з молодою.

    Здоров'я не купиш, його розум дарує.

    Здоров'я дорожче за багатство.

(Відповіді учнів)

Вчитель

- З чого складається наше здоров'я? Виберіть потрібні поняття із запропонованого списку:

Перегляд фільмів, гігієна, довгий сон, часте вживання морозива та цукерок, режим дня, правильне харчування, катання на каруселях, спорт.

(Гігієна, правильне харчування, режим дня, спорт)

1. Станція "Гігієна"

Гігієна – це заходи та дії для збереження, підтримки здоров'я, чистоти.

Розкрийте зміст прислів'їв:

    Хто акуратний, – той людям приємний.

    Не думай бути ошатним, а думай бути охайним.

Перше, що ми робимо рано-вранці?
- Ідемо вмиватися, чистити зуби.

Вмивався він рано,
Зуби чистив, вуха тер.
Найчистішим і охайним
Був у лісі лісовий бобер!
Чистити зуби нам не ліньки –
Чистимо їх двічі на день.
Чистимо зубки двічі на добу,
Чистимо довго – три хвилини
Щітка чиста, не волохата,
Пастою смачною, ароматною,
Чистимо щіткою вгору та вниз –
Ну, мікроби, стережись!
Щоб зуби не хворіли,
Знають діти, знають звірі:
Кожен має двічі на рік
Показати лікареві свій рот!

Щоб усмішки нашого світла зберегти на багато років, ви повинні дотримуватися пам'ятки:

1. Чистить зуби двічі на день;
2. Їж здорову їжу;
3. Міняй зубну щітку кожні три місяці;
4. Відвідуй стоматолога двічі на рік;
5. Не гризи горіхи, ручки, нігті та тверді предмети.

Місти у чистоті своє тіло, одяг та житло. Корній Іванович Чуковський не дарма казав: «Треба, треба вмиватися вранці та ввечері…»
Звичайно, треба не лише вмиватися. Треба мити руки, чистити зуби, приймати душ, митися з милом і мочалкою, чистити взуття та одяг, провітрювати приміщення, регулярно робити вологе прибирання в квартирі, утримувати в чистоті своє подвір'я, ніколи не кидати на вулицях сміття повз урну… Здоровий спосіб життя починається із чистоти!

(Поки одна дитина роздає всім пам'ятки, підбивається підсумок першій сторінці журналу).

2. Станція «Правильне харчування»

Здорове харчування – одна з основ здорового способу життя.
Яке харчування можна назвати здоровим?
Різноманітне, одноманітне, багате на овочі та фрукти, багате на солодощі, регулярне, час від часу, без поспіху, поспіхом.
Подумай про те, чи правильно ти харчуєшся. Якщо ні, постарайся виправити справу.

Сценка: «Правильне харчування»

Входить Ілля і охає:

Доброго дня, Іллюша!
- Вітання!
- Що сумуєш, ти, дай відповідь?
- Я об'їдався цукерок!
А ще було печиво,
Торт та безліч варення:
Дуже смачним був обід.
А тепер я дуже поганий.
Ох, навіщо я їв пиріг?
– Де ж ти сьогодні був?
– Семен обідати запросив.
Відмовити йому не зміг
Ох! Навіщо я їв пиріг?
– Хіба можна стільки їсти?
На дієту треба сісти!
– Щоб сісти, потрібне ліжко!
А до хати не дістати.
– Хто б за парту влізти допоміг…
Ох! Навіщо я їв пиріг?
Іллюша! Ти не бурчи!
Краще про їжу мовчи!
Сам у всьому ти винен:
Їв та їв ти все поспіль!
- Я чоловік у кольорі років,
Ну, а вам і справи нема!
Все, настав останній подих.
Ох! Навіщо я їв пиріг?

Іллюша, давай я допоможу тобі дійти до парти, а то ти зовсім поганий! А ось хлопці дадуть нам кілька порад щодо правильного харчування:

Хлопці, міра потрібна в їжі,
Щоб не трапитися несподіваній біді,
Потрібно харчуватися у призначену годину
Вдень потроху, але кілька разів.
Цей закон дотримуйтесь завжди,
І стане корисною ваша їжа!

Треба ще про калорії знати,
Щоби за день їх не перебрати!
У харчуванні теж важливий режим,
Тоді від хвороб ми втечемо!
Плюшки, цукерки, печиво, торти
У невеликих кількостях дітям потрібні.
Запам'ятай, Ілля, проста наша порада:
Здоров'я одне, а другого – ні!

Підбиваємо підсумок.

3. Станція "Режим дня"

Діти, давайте обговоримо, який має бути режим у школярів.

(Відповіді учнів)

Вірші про правильне харчування:
Щоб прогнати тугу і лінощі,
Підніматися щодня
Потрібно рівно о сьомій годині.
Відчинивши вікна засуву,
Зробити легку зарядку
І прибрати своє ліжечко!
Душ прийняти,
І сніданок з'їсти.
А потім за парту сісти!
Але запам'ятайте, хлопці,
Дуже важливо це знати,
Ідучи до школи, на дорозі
Ви не надумайте грати!
Остерігайтеся ви машин,
Їх підступних чорних шин.
На заняттях сиди
І все тихо слухай.
За учителем стеж,
Нагостривши вуха.
Після школи відпочивай,
Але тільки не валяйся.
Вдома мамі допомагай,
Гуляй, загартуйся!
Пообідавши, можеш сісти
Виконувати завдання.
Все гаразд, якщо є
Воля та старання.
Дотримуємося ми завжди
Розпорядок суворого дня.
У годину лягаємо,
У годину покладена встаємо.
Нам хвороби байдуже!

Поєднуй працю та відпочинок.

Навчання у школі, виконання домашніх завдань – серйозна праця. Буває, що учень зайнятий не менше за дорослого. Щоб зберегти здоров'я, треба обов'язково чергувати працю з відпочинком. У сучасного школяра зазвичай багато можливостей для відпочинку та розваг, серед них телевізор, відео, комп'ютерні ігри. Але деякі хлопці вранці, ще до школи, включають телевізор, після школи годинами просиджують біля комп'ютера. Це шкідливо, особливо для нервової системи та зору. ТБ, відео, комп'ютерні ігри гарні в міру. Не захоплюйтесь ними надто. Включайте до свого порядку дня прогулянки, ігри на свіжому повітрі, читання книг.

То яким же має бути правильний режим дня?

1. Заряджання;
2. Умивання;
3. Сніданок;
4. Шкільні уроки;
5. Обід;
6. Прогулянка;
7. Домашнє завдання;
8. Прогулянка;
9. Ігри за інтересами, читання книг;
10. Душ;
11. Сон.

Фізкультхвилинка У мене спина пряма,

Я нахилів не боюся:

(Нахил уперед.)

Випрямляюся, прогинаюсь,

(Нахил назад, випростатися.) Повертаюся.

(Повороти тулуба.)

Раз два. три. чотири.

Три. чотири рази. два.

Я ходжу з поставою гордою.

(Повороти тулуба.)

Прямо голову тримаю,

(Нахил уперед і випрямитись.)

Нікуди я не поспішаю.

(Ходьба на місці, руки за спину.)

Раз. два. три. чотири,

(Повороти тулуба.)

Три. чотири, раз, два.

(Ходьба на місці, руки за спину.)

Я можу і вклонитися.

(Уклін і випростатися.)

І сісти, і нахилитися,

(Присід, нахил уперед.)

Повернися туди – сюди!

(Повороти тулуба праворуч-ліворуч.) Ох, пряменька спина!

(Нахил уперед і випрямитись.)

Один два три чотири

(Повороти тулуба.)

Три, чотири, раз, два.

4. Станція "Спортивна"

Більше рухайся! Малорухливий спосіб життя шкодить здоров'ю, тому намагайся більше рухатися. Вранці роби зарядку. Найчастіше грай у рухливі ігри, особливо у свіжому повітрі. Займайся фізичною працею, фізкультурою. Якщо є можливість, відвідуй басейн. Лижі, плавання, спортивні ігри надійно служать здоров'ю дітей та дорослих у всьому світі. А тренери допоможуть вам опанувати якийсь вид спорту і стати сильними, підтягнутими, спритними.

А мені тренер не потрібний!
А навіщо? Знати, розуміти
Як пересувати ноги?
Фізкультурою я займусь:
Сорок разів я підтягнусь!

Ти брехня і зазнайка!
Ми у спортзалі щодня
І визнаємо відверто,
Що тебе у турніку
Не бачили ми поки що.
І взимку у хокей грали,
Але тебе не помічали.
Тож нас не проведеш!
Ти все брешеш! Брешеш! Брешеш!
Та не брешу я, а мрію.
У хмарах я все літаю.
На землі час би жити.
З фізкультурою дружити!

Це жартівливі вірші. У нашому класі всі люблять фізкультуру та спорт. Насправді Яша займається плаванням. Рух це життя! Ми за спорт!
– Отже, ми озвучили все основне, що допоможе нам зберегти та зміцнити здоров'я, стати такими, як ми задумали на початку нашого уроку:

гарними
сильними
спритними
рум'яними
стрункими
міцними
підтягнутими

Але в мене є ще одне маленьке завдання:

Кросворд: «Здоров'я».

1. Вранці раніше піднімайся,
Стригай, бігай, віджимайся.
Для здоров'я, для порядку
Людям усім потрібна...(зарядка)

2. Дощ теплий і густий,
Це дощик не простий:
Він без хмар, без хмар
Цілий день іти готовий.(Душ)

3. Чи хочеш ти побити рекорд?
Так тобі допоможе…(спорт) .

4. Він з тобою та зі мною
Ішов лісовими стежками.
Друг похідний за спиною
На ременях із застібками.(Рюкзак).

5. Перетворяться скоро на пазурі
Непідстрижені…(нігті).

6. Ясним ранком вздовж дороги
На траві блищить роса.
Дорогою їдуть ноги
І біжать два колеса.
У загадки є відповідь –
Це мій…(велосипед) .

7. Є, хлопці, у мене
Два срібні коні.
Їжджу відразу на обох -
Що за коні в мене?(Ковзани).

8. Щоб великим спортсменом стати,
Потрібно багато знати.
І допоможе тут спритність
І звичайно,…(тренування)

Яке слово вийшло у виділених клітинах? Здоров'я.
– Кожна людина має дбати про своє здоров'я. Адже ніхто не дбає про тебе краще, ніж ти сам. Я бажаю вам здоров'я!