Головна · Хвороби шлунка · План конспект уроку технології здорового харчування. Урок "правильне харчування". ІІ. Введення у тему

План конспект уроку технології здорового харчування. Урок "правильне харчування". ІІ. Введення у тему

"Правильне харчування".

Ульянова Т.П.

вчитель початкових класів вищої категорії

МБОУ ЗОШ №12 м. Лиски Воронезької області

Цілі:

    Дати уявлення про те, які продукти найбільш корисні та необхідні людині щодня; вчити дітей вибирати найкорисніші продукти; познайомити із правилами харчування.

    Розвивати спостережливість, логічне мислення, образне мислення, увагу, пам'ять.

    Виховувати шанобливе ставлення до праці людей, продуктів харчування.

Підготовча робота:

    Конкурс малюнків “Вітамінна комора”. (Наприкінці уроку проводиться підсумок конкурсу).

    Інсценування вірша С.Михалкова “Про дівчинку, яка погано їла”.

Обладнання:Комп'ютер, мультимедійний проектор, інтерактивна дошка, комп'ютерна презентація, грамоти, значки (вітамінів), малюнки учнів.

Хід уроку

I. Організаційний момент.

Дзвенить дзвінок!
Починається урок!
Російська мова? Ні!
І не математика !
Новий предмет:
Нове покоління
Вибирає здоров'я!

ІІ. Введення у тему.

Перед тим, як розпочати наш урок, пропоную послухати вірш С. Михалкова “Про дівчинку, яка погано їла”. А ви постарайтеся здогадатися, чому буде присвячено наш урок.

Отже, про що ми сьогодні говоритимемо? (Відповіді дітей).

ІІІ. Основна частина.

Так, хлопці, сьогодні ми поговоримо про харчування. Тема нашого уроку називається “Розмова про правильне харчування”

(Слайд №1).

Хлопці, відгадайте одну загадку: Що на світі найдорожче? (Здоров'я).

Правильно, здоров'я. Здоров'я – це найдорожче, найдорожчий дар, який отримав людина від природи. А щоб бути здоровим, потрібно вміти правильно харчуватися. Правильне харчування – це одна половина секрету довгого та здорового життя.

(Слайд №2

Чудовий філософ Сократ говорив: “Людина схожа на ту їжу, яку вона їсть”. Це означає: для того, щоб бути здоровим, витривалим, потрібно їсти їжу, яка містить корисні речовини.

Які ці речовини ми дізнаємося пізніше. Спочатку мені скажіть, що ви їсте, відгадавши мої загадки.

1. Розгадування загадок.

(Слайд №3 – після того, як діти називають відгадки, з'являються картинки).

    Вільне хвостом туди – сюди –

І немає її, і немає сліду. (риба)

    Може й розбитися,

Може й зваритися,
Якщо хочеш у птицю
Може перетворитися (яйце)

    Я не вершки, не сирок,

Білий, смачний... (творожок)

    Кругле, рум'яне,

Я росту на гілці:
Люблять мене дорослі
І маленькі дітки (яблуко)

    Я виріс на грядці,

Характер мій бридкий:
Куди не прийду,
Усіх до сліз доведу (цибуля)

    Намиста червоні висять,

З кущів дивляться на нас.
Дуже люблять намисто ці
Діти, птахи та ведмеді (малина)

    Червоний ніс у землю вріс,

А зелений хвіст зовні.
Нам зелений хвіст не потрібен
Потрібен лише червоний ніс (морква)

    Літо ціле намагалася -

Одягалася, одягалася...
А як осінь підійшла,
Нам одяг віддав.
Сотню одягу склали ми в барило (капуста)

2. Розмова про вітаміни.

Чому люди повинні обов'язково вживати ягоди, фрукти, овочі? (В них міститься багато вітамінів).

Правильно. Людський організм – це як велика техніка і його життєдіяльності необхідні біологічно активні речовини. Це – вітаміни.

(Слайд №4).

(З'являються вітаміни з літерами А, В, С, Д, Е).

Вітаміни позначаються літерами латинського алфавіту. Вони надходять у наш організм разом із рослинною та живою їжею. Вони містяться в овочах, фруктах, м'ясних та молочних продуктах, ягодах і т.д. Кожен вітамін в організмі виконує певну функцію. Які функції? Вони розкажуть самі.

Вітаміни А, В, С, Д, Е – так ми називаємось
Бути здоровими всім вам ми намагатимемося.

Вітамін А дуже важливий для зору та впливає на зростання організму. При його нестачі у їжі діти погано ростуть.

Пам'ятай істину просту -
Краще бачить тільки той,
Хто жує моркву сиру
Або морквяний сік п'є.

Вітамін В сприяє добрій роботі серця. Зміцнює організм, дає запас енергії, бере участь у процесах кровотворення.

Дуже важливо зранку,

Їсти за сніданком вівсянку.
Чорний хліб корисний нам,
І не лише вранці.

Вітамін С зміцнює організм, і людина менше піддається простудним захворюванням, тому якщо не хочете захворіти на грип, побільше їжте свіжі фрукти та сирі овочі.

Від застуди та ангіни,
Допомагають апельсини,
Ну а краще з'їсти лимон,
Хоч і дуже кислий.

Вітамін Д сприяє зміцненню тканин всього тіла, зміцнює кісткову систему. Цей вітамін в організмі утворюється і під дією сонця, тому щоб бути здоровим, влітку всім потрібно засмагати.

Риб'ячий жир найбільш корисний,
Хоч неприємний – треба пити.
Він рятує від хвороб.
Без хвороб краще жити!

Вітамін Е – бере участь у процесах зростання та розвитку організму. А ще її називають вітаміном краси. Якщо ви більше будете їсти такі продукти, де багато вітамінів Е, то станете красивими.

(Діти виконують пісню про вітаміни на мотив пісні “Якщо з другом вийшов у дорогу”).

Ми корисні для людей

І потрібні як повітря.
А живемо ми в їжі всій,
Скоріше запам'ятай!

Приспів:

Нас велика родина,
Для людей ми – друзі.
І вам без нас прожити не можна!
Вітамін, вітамін!
Нам здоров'я відкрив,
Швидше потоваришуйте з ним!

Недарма нас назвали
"Алфавіт здоров'я"
Ми допоможемо вам рости,

І навчатись у школі.

Діти, назвіть продукти, в яких є вітаміни А, В, С, Д, Е.

(Діти, дивлячись на слайди називають по черзі продукти).

Фізкультхвилинка – гімнастика для очей.

(Слайд №10)

3. Розмова “З чого складається наша їжа”.

Для нормальної діяльності організму потрібні інші поживні речовини. Для зростання організму насамперед потрібні білки.

(Слайд №11)

Білки – будівельний матеріал організму. Вони становлять майже п'яту частину ваги тіла людини. Найбільше білків міститься у продуктах тваринного походження: м'ясних, рибних та молочних. Містяться білки і в рослинах. Особливо багато їх у квасолі, бобах, сої, гречаній крупі, горіхах. У більшості продуктів, крім білків, є жири.

(Слайд №12)

Жири – основне джерело енергії, тобто вона надають силу нашому організму. Жиров, звичайно, багато в олії. Вершкове та рослинне масло майже повністю складаються з жирів. Але жири є і в молочних продуктах, і в м'ясі, і рибі. Без нього людина не змогла б працювати, вчитися, займатися спортом . Крім того, жири допоможуть організму чинити опір хворобам. Але багато жирної їжі є шкідливим. Всі діти дуже люблять солодощі. У них також є і білки, і жири, але найбільше в них вуглеводів

. (Слайд №13)

Вуглеводи, як і жири, є джерелом енергії для нашого організму. Вуглеводи надають улюбленим ласощам солодкого смаку. Їх багато в овочах, фруктах, ягодах, хлібі, крупі.

4. Правильне харчування – що це?

Ви дізналися, з чого ж складається наша їжа, які речовини необхідні організму, подивилися, які продукти містять ці речовини. Але, щоб їжа йшла на користь нашому здоров'ю, необхідно дотримуватись певних правил.

(Слайд №14)

1. Перед їжею мої руки з милом.

2. Намагайся дотримуватися режиму харчування (сніданок, обід, полуденок, вечеря).

3. Їж не поспішаючи, невеликими шматочками, ретельно пережовуй їжу із закритим ротом.

4. Під час їжі не розмовляй та не читай.

5. Їж у міру, не переїдай.

6. Утримуйся від дуже жирної, гострої, солоної їжі. Не їж багато солодощів.

7. Намагайся харчуватись різноманітно, організм повинен отримувати все необхідне.

5. Розмова про марні продукти харчування.

Поряд з корисними продуктами, є багато їжі марною і навіть шкідливою для нашого організму.

(Слайд №15)

Багато хто з цих продуктів ви дуже любите і часто купуєте в магазині. Ось, наприклад, усіма вами улюблені газування, кірієшки, чіпси, сухарики. Всі ці продукти містять різноманітні хімічні сполуки, які руйнують наш організм.

У газованій воді багато газів. Якщо струсити пляшку, то бульбашки чіпляються за стінки пляшки. Ось і за стінки нашого шлунка вони чіпляються і роблять йому боляче. Виникає відрижка. Якщо це відбуватиметься часто, то шлунок хворітиме. А ще додають туди різні підсолоджувачі. Часто у дітей буває алергія на багато цих добавок. А ще можна набрати зайву вагу, якщо її пити постійно.

Один із компонентів пепсі або коли – кофеїн. Кофеїн так само шкідливо впливає на роботу внутрішніх органів дитячого організму, що може призвести до розвитку серйозних захворювань. Діти, які вживають газовану воду, набагато гірше сплять.

Шкідливість чіпсів і сухариків полягає в тому, що вони обсмажуються у великій кількості олії. Якщо їх багато будете їсти, то можете набрати зайву вагу. А ще туди додають різні спеції. Вони сильно дратують шлунок.

Багато спецій у супах швидкого приготування. Тому якщо хочете бути здоровим, не їжте ролтон. До шкідливих продуктів можна віднести улюблені багатьма гамбургери та хот – доги. Ця їжа містить багато жирів, які погано засвоюються організмом, крім того, ці продукти найчастіше вживається в сухом'ятку, що дуже шкідливо для здоров'я.

Шкідливими для людського організму є і жувальні гумки. Вони були створені для того, щоб очищати рот і зуби від цукру та бактерій, тому жувати їх потрібно 10-15 хвилин після їжі, а не цілий день і не голодний шлунок. Чим більше жувальна гумка знаходиться у роті, тим більше бактерій у ній збереться. Крім того, вона заважає думати і вчитися: через неї вся кров приливає до шлунка замість голови, яка починає гірше розуміти.

Всі діти, та й багато дорослих люблять солодощі. Ми казали, що це є джерелом вуглеводів. Але у великій кількості солодке дуже шкідливо. Наприклад, якщо будете їсти багато цукерок, то у вас псуватимуться зуби. Тому, якщо хочете зберегти здоров'я, їжте поменше солодкого, чіпсів, гамбургерів, пийте менше газування.

Краще їжте фрукти, овочі, пийте соки та молоко. Навіть якщо ви терпіти не можете молоко, то вже, напевно, не відмовитеся від солодкого сиру або морозива. Все це смачно та корисно для вашого здоров'я.

IV. Узагальнення та закріплення.

    Фольклорна сторінка - “ Відновіть прислів'я

(Слайд №16)

2. Розгадайте кросворди

Смачний кросворд”.

(Слайд №17)

1. Свіже, запашне у саду на гілці росте.(Яблуко)

2. Жовтий фрукт, росте на пальмі, улюблені ласощі мавп. (Банан)

3. Ароматний південний фрукт зі їстівною кісточкою, з нього одержують дуже смачні сухофрукти. (Абрикос)

4. Червоненька, солодка, росте на маленьких кущиках у садах. (Полуниця)

5. Вона росте на кущах, буває чорна та червона. (Смородина)

Вітамінний кросворд”.

(Слайд №18)

1. Червона дівчина сидить у в'язниці, а коса на вулиці. (Морківка)

2. Грона стиглі висять, терміново просять їх зірвати. (Виноград)

3. Вродилася я на славу, голова біла, кучерява,
Хто любить щи - мене в них шукай. (Капуста)

4. Знають її навколо, у вінегрет її кладуть. (Буряк)

5. Сидить дід, сто шуб одягнений,
Хто її роздягає, той сльози проливає. (Цибуля)

V. Підсумок конкурсу малюнків “Вітамінна комора”.

Переможці конкурсу малюнків “Вітамінна комора” нагороджуються пам'ятними призами.

VI. Підсумок уроку

Сподобався урок?

Що сподобалось?

Що нового дізналися на уроці?

Про які продукти говорили?

Які продукти корисно їсти?

Дякую за роботу! До нових зустрічей! Будьте здорові!

Викладач:

«Людина є те, що вона їсть».

Правильне, корисне харчування – це споконвічне питання. Ще давні філософи говорили: «Здоровий жебрак щасливіший за хворого, але багатого короля».

Як, коли, скільки і що ми їмо – ​​цікавить, мабуть, кожного з нас. Хлопці сьогодні на урок ми запросили ваших батьків, які купують продукти, допомагають вам організувати харчування. Можливо наші поради ще раз переконають вас та ваших батьків у необхідності та важливості раціонального харчування.

Вдома ви відповідали на запитання анкети «Правильне харчування – основа здоров'я», яке проводилося і батьками, і дітьми

Проаналізуємо результати домашнього завдання та порівняємо. (слайд №4)(Додаток 1)

Порівняємо результати!

Який висновок ви можете зробити за діаграмами?

Викладач:

Що таке раціональне харчування?

Які ж секрети правильного харчування?

Спробуємо відповісти на ці запитання.

Повноцінне раціональне харчування – важлива умова збереження здоров'я, енергії, високої працездатності.

Ми часто вживаємо в їжу те, що смачно, що можна швидко приготувати, не дуже замислюємося про корисність, про доброякісність уживаних продуктів.

Нераціональне синтетичне харчування є однією з головних причин виникнення серцево-судинних захворювань, органів травлення, хвороб, пов'язаних із порушенням обміну речовин.

На жаль, мало хто з нас може похвалитися ідеальним обміном речовин. Відновити обмін речовин можна за допомогою правильного збалансованого живлення.

Звертаю вашу увагу на інформацію у презентації . (слайд №5)

У денному раціоні співвідношення продуктів бажане таке:

60% - овочі, зелень, фрукти.

20%-білкова їжа.

7% - хліб, каші.

7% мед, солодкі сухофрукти. Це правило золотого балансу.

Як ви можете прокоментувати правило золотого балансу?

Викладач:

На превеликий жаль, ви не завжди виконуєте правила харчування. Вважаєте за краще харчуватися всухом'ятку замість того, щоб приготувати просту корисну страву.

А зараз кожна група виконує завдання за карткою №1 (Додаток 2)

Хлопці, які у вас були труднощі зі складання рецепту?

Викладач:

Не секрет, що людство переживає важкі часи – у гонитві за благами цивілізації ми отруїли повітря, забруднили воду, і їжу зробили практично неїстівною. Ми поглинаємо штучні барвники, консерванти, стабілізатори. В результаті порушується обмін речовин, що викликає цілу низку захворювань.

Які продукти потрібно вживати, щоб забезпечити себе необхідною життєвою енергією? Допоможе вам відповісти (Слайд №6, 7)

Чому вони надають силу організму?

А ось «синтетичні» продукти складуються в організмі в непотрібні шлаки і засмічують його. Це призводить до зниження життєвого тонусу, хвороб та хронічної втоми.

Лікарі-дієтологи виявили п'ятірку найшкідливіших продуктів харчування (Слайд №8)

Звертаю вашу увагу на інформацію у презентації та на завдання у картках № 2

Яка різниця між продуктами натуральними та «шкідливими»?

Пам'ятайте! Наш організм - унікальний витвір природи, і він може самостійно позбавлятися від «шлаків», але для цього необхідна енергія.

Викладач:

Практично кожна людина в умовах екологічної кризи страждає на перепад тиску в організмі. Гіпертонія та гіпотонія далеко не завжди буває тільки у людей похилого віку. Неправильне харчування сприяє засміченню судин людини продуктами розпаду жирів.

Як допомогти організму нам розповість ________________________________________

(Слайд №9)

Звертаю вашу увагу на дані презентації (Слайд №10)

1 крокЇжте клітковину, що міститься в овочах та фруктах. Судини будуть чисті та еластичні. З'їдайте на день 5 яблук, або 3-4 моркви, або 300 г капусти.

Які фрукти ви з'їдаєте за день і скільки?

2 крокЗапасайтеся вітаміном С. У день з'їдайте 3 апельсина, 2 болгарського перцю, журавлинний сік.(на вибір) Це добова норма вітаміну.

Які ще овочі мають вітамін С?

3 крокЩоранку з'їдайте вівсяну кашу. Вона знижує кров'яний тиск.

Що їсте на сніданок. Це корисно вашому організму?

4 крок.Менше солі, більше калію для серця. Найкращі джерела: помідори, курага, родзинки, печена картопля, банани.

Як часто на вашому столі бувають фрукти?

5 крок.Їжте більше риби, бажано морської.

Які блюда з риби корисні?

6 крокВживайте більше кальцію. Він зміцнює стінки судин. Випивайте щодня 1 склянку молока, 200 г сиру.

Які молочні продукти ще багаті на кальцій?

7 крок.Не варто перевищувати норм алкоголю. Алкоголь – потужний фактор розвитку гіпертонії.

Які хвороби спричинені вживанням алкоголю у людини?

8 крок.Чи не палити перед їжею. Чи не палити після їжі.

Курителі ви і як часто на день?

Як висновок, вивчивши інформацію, запишіть кроки, які ви особисто виконуєте

Міцного вам здоров'я!

Викладач:

Переходимо до 5 пункту плану «Корисна десятка»

Лікарі-дієтологи визначили не лише найшкідливіші продукти, а й найкорисніші. Ці продукти всім нам відомі. Пропоную гру, в якій описуватиму властивості цих продуктів, а ви їх відгадуєте і вписуєте в картку №3 «Корисна десятка»

Додаток №6

А зараз хлопці перевіримо ваші відповіді на завдання.

Час спілкування на тему:

"Правильне харчування"

Цілі:

Удосконалювати знання учнів про здорове, правильне харчування, пізнавальний інтерес до навколишнього світу, використовуючи сюжетну лінію;

Сформувати у дітей уявлення про продукти харчування, корисні для здоров'я;

Виховувати дбайливе ставлення до продуктів харчування, почуття товариства та взаємодопомоги.

Хід

1. Постановка проблеми

Хлопці, вам надійшов лист від казкового друга Карлсона. Послухайте:

«Здрастуйте, хлопці! Я пишу вам із лікарні. У мене погіршилося здоров'я, болить голова, в очах зірочки, все тіло мляве. Лікар каже, що мені треба правильно харчуватися. Я склав собі меню на обід: торт з лимонадом, чіпси, варення та кока-колу. Це моя улюблена їжа. Напевно, я скоро здоровий».

Діти, від чого ж у Карлсона так погіршилося здоров'я? (Бо він не правильно харчувався) Чи правильно склав Карлсон меню? Чому? Що людині корисно, коли вона хвора?

Отже, ви вже здогадалися, якою є тема нашої години спілкування? Правильно, «Правильне харчування»

Щоб здоровим бути,

Врахуйте ви, заздалегідь,

Що всім необхідно

Корисне харчування.

Скажіть, навіщо людині правильно харчуватися?

Ваше здоров'я – найцінніше, що маєте. Багато хвороб лише результат неправильного харчування. Здоров'я можна зберегти, якщо правильно харчуватися. Правильне харчування – це передусім різноманітне харчування. Як ви розумієте, що означає різноманітне харчування?

2. Робота за темою

Ми намагатимемося допомогти Карлсону у виборі продуктів харчування. А допоможе нам ще один казковий друг. Відгадайте хто це?

Всіх на світі він добріший.
Лікує він хворих звірів,
І одного разу бегемота,
Витяг він із болота.
Він відомий, відомий.
Це лікар... (Айболіт.)

Лікар Айболіт допоможе нам розібратися, як правильно харчуватися.

Отже, спершу ми вирушимо в магазин і постараємося вибрати для Карлсона корисні продукти.

Робота у групах

Гра «Йдемо в магазин».

Вибирайте корисні продукти, запишіть їх. (зачитують)

Дуже добре, що ви не обрали чіпси, кока-колу, шоколад. Чіпси, наприклад, взагалі не бажано купувати. Вчені виявили в них цілу низку шкідливих речовин, і навіть речовини, які використовуються при виробництві різних фарб та пластмас. Уявляєте?

Чому ви не вибрали бутерброд?

Швидка їжа висококалорійна, містить багато жирів та мало вітамінів. У швидкій їжі знайшли широке застосування трансжири – ненатуральні ізомери жирних кислот. Їх вживання загрожує неминучим ожирінням, оскільки вони збільшують вагу більше ніж будь-яка інша їжа з тією ж кількістю калорій. Невипадково вчені називають їх «жири-вбивці».

Повідомлення1

Для багатьох улюблена Кока-кола складається на 90% із газованої води, паленого цукру, фосфорної кислоти та кофеїну. Напої типу "Кока-Коли" шкідливі, т.к. в 200 г міститься близько 5 (!) Чайних ложок цукру. Надлишок цукру веде до збільшення ваги, захворювань шкіри та руйнування зубів. Кофеїн, що міститься в Кока-Колі, викликає порушення сну. Тому краще якнайрідше вживати напої типу "Кока-Коли", бажано відмовитися від них зовсім. Адже є дуже багато інших напоїв, на відміну від кіл, не лише смачних, а й корисних!

Що наприклад? Чай, молоко та кисломолочні продукти, соки, компоти...

І, нарешті, солодощі. Що ви можете сказати про них?

Солодощі ми любимо всі, але їсти їх потрібно потроху. Інакше можна одержати багато різних хвороб. Потрібно пам'ятати, що солодощів сто, а здоров'я - одне. Тому треба навчитися відмовляти собі в солодощах та інших смачних продуктах, що шкодять нашому здоров'ю.

Скажіть, а чому ви обрали для Карлсона фрукти та овочі? Правильно, у них багато вітамінів. Я думаю, що ми склали правильне меню для Карлсона і він обов'язково видужає.

А зараз, хлопці, щоб ви були дуже грамотні в питанні правильного харчування, ми поговоримо про вітаміни.

Повідомлення2

Слово «вітамін» вигадав американський учений-біохімік Казимір Функ. Він відкрив, що речовина («амін»), що міститься в оболонці рисового зерна, життєво необхідна. Поєднавши латинське слово vita («життя») з «амін», вийшло слово «вітамін».

Вітаміни – це речовини, необхідні організму людини. Вони містяться у продуктах харчування. (Дітям 6-7 років треба з'їдати на день 500-600 г овочів та фруктів, у яких міститься велика кількість вітамінів). Без вітамінів людина хворіє. Відомо понад 25 видів вітамінів. Сьогодні деякі з них у нас у гостях. Давайте послухаємо, що нам розкажуть Вітаміни.

Виходить вітамін А

Вітамін А

Розкажу вам, не танучи,

Який корисний я, друзі!

Я в моркві, винограді,

В олії, перці та салаті,

З'їж мене - і підростеш,

Ти будеш у всьому хороший!

Пам'ятай істину просту,

Краще бачить тільки той,

Хто жує моркву сиру,

Або п'є кавуновий сік!

Мене звуть вітаміном зросту. Ще допомагаю вашим очам зберігати зір. Знайти мене можна в молоці, моркві, зеленій цибулі.

Якщо хочете добрерости, добре бачити і мати міцні зуби, то вам потрібен вітамін А.

- Давайте відгадаємо в яких фруктах та овочах є вітамін А. (загадки на слайді)

Виходить вітамін В

Вітамін В

Риба, хліб, яйце та сир,

Банан, курка, кефір,

Дріжджі, курага, горіхи,

Ось вам секрет успіху!

І в гороху теж я,

Багато користі від мене!

Дуже важливо зранку,

З'їсти по сніданок вівсянку!

Чорний хліб корисний нам,

І не лише вранці.

Вітамін В – покращує органи зору, знімає втому з очей.

Якщо ви хочете бути сильними, мати хороший апетит і не засмучуватися через дрібниці,

то вам потрібен я – вітамін В.

- Подивіться, в яких продуктах міститься вітамін В. (загадки на слайді)

Виходить вітамін С

Вітамін С

Суницю ти зірвеш,

У ягідці мене знайдеш.

Я в смородині, капусті,

У яблуку живу і в цибулі,

Я у квасолі та картоплі,

У помідорі та горошку.

Від застуди та ангіни

Допомагають апельсини!

Ну, а краще з'їсти лимон,

Хоч і дуже кислий.

Мене називають вітаміном здоров'я. Я ховаюсь у часнику, капусті, цибулі, у всіх овочах, фруктах, ягодах. Чи в саду на городі ви мене завжди знайдете. А хто влітку в ліс піде, той нас у кошику принесе. Якщо ви хочете рідше застуджуватись, бути бадьорими

І швидше одужуватипри хворобі, то вам просто необхіднийвітамін С.

Загадки. (На слайді)

Виходить вітамін Д

Вітамін Д

Я – корисний вітамін,

Вам, друзі, потрібний.

Хто морську рибу їсть,

Той сильний, як Геркулес!

Якщо риб'ячий жир полюбиш,

Силач тоді ти будеш.

Є в сметані та в яйці,

У маслі, сирі, молоці!

Якщо ви хочете бути міцними, спритними, сильними, щоб у вас були міцні зуби та кістки, тоді вам потрібен Я – вітамін «Д». Мене називають вітаміном сонця, тому що засмагаючи на сонці, ми теж отримуємо вітамін Д. Без вітаміну Д зуби людини стають м'якими та тендітними. Мене можна знайти у молоці, рибі, сирі.

Загадки. (На слайді)

Вітамін Д

Ніколи не сумуйте,
І посмішка на обличчі,
І завжди приймайте
Вітаміни А, В, Д та С.

Молодці, вітаміни! Овочі та фрукти містять всі необхідні вітаміни, які покращують наш зір пам'ять, зміцнюють кістки, зуби, допомагають нашому організму боротися з хворобами і, звичайно, піднімають настрій. Тому вони такі корисні.

А зараз вам завдання.

Робота у групах.

Завдання 2 «Приготуй обід»

1 група. У вас на столі харчові продукти: лимон, яблуко, м'ясо, макарони, капуста, буряк, морква, картопля, цибуля, хліб. Вам необхідно вибрати продукти харчування для варіння борщу.

2 група . У вас на столі продукти харчування: молоко, олія, гречана крупа, капуста, цукор, помідор. Вам необхідно вибрати продукти харчування для варіння каші.

3 група. У вас на столі харчові продукти: картопля, рис, вода, яблука, цукор. Вам необхідно вибрати продукти харчування для варіння компоту.

Молодці!

Хлопці, а що найчастіше ми їмо на сніданок?

Звісно, ​​це каша. А чому саме кашу радять їсти на сніданок?

Повідомлення3.

Каша - найбільш підходяща страва для сніданку. Каша – споконвічно російська страва. Вони варилися на честь будь-якої знаменної події. Кращої страви, ніж каша, для сніданку не знайти. Вона містить найбільшу кількість поживних речовин та вітамінів, що легко засвоюється організмом. Каша дуже поживна, тому ми довго залишаємося ситими, а так само легко засвоюється організмом. І звичайно заряджає наш організм силою та енергією на весь день. Каша вариться із круп. Крупа-це зерно, яке буває різних видів.

Які каші ви знаєте? А що потрібне для приготування каші?

З нього так багато різних

Смачні роблять речі!

І завжди, з пелюшок, одразу

Усіх їх годують малюків.

Нам дає його корова,

І, звісно, ​​ти легко

Вгадаєш це слово:

Це слово … (молоко)

Як ви вважаєте, молоко корисне для здоров'я?

Повідомлення4.

Молоко є дуже корисним продуктом. Його подарувала нам сама природа. Ще у давнину цілителі всім своїм хворим говорили пити молоко. Вони вважали, що молоко має цілющі властивості. Пили молоко діти, дорослі, хворі та здорові люди. Давні трактати про здоров'я, які дійшли до нас, говорять про те, що молоко найкращий засіб для лікування багатьох хвороб. Діти в ті часи пили молоко для кращого духовного та фізичного розвитку, а дорослі – для зміцнення духу та тіла. Люди, які звикли пити молоко у дитинстві, навряд чи відмовляться від нього надалі. Молоко можна пити навіть людям, які страждають на алергію. Пити молоко потрібно при стресах. У молоці містяться практично всі вітаміни, які потрібні нашому організму.

Так, хлопці, молоко обов'язково має бути у вашому раціоні. А які продукти одержують із молока?

Спробуйте відгадати загадки:

Він жовтим і солоним вийшов,

Його страшенно люблять миші,

І в ньому буває багато дірок.

Хто він? Звичайно, це … (сир)

Бутербродів без нього

Просто не буває.

У каші різні його

Часто додають.

Маститься легко воно,

І, звичайно, зрозуміло,

Ім'я є йому одне,

Це ім'я: … (масло)

Він пухкий, білий,

На смак буває ніжний,

З ним роблять пиріг,

Звати його … (сир)

У дивовижному продукті

Є і молоко, і фрукти

У ньому бувають потроху.

Хто він? Звичайно, … (йогурт)

Робота у групах

Завдання 3

"Корисно-шкідливо".

Перед вами ситуації. Ви маєте вибрати, що корисно, а що шкідливо.

1. Ти купив яблука і зібрався їх їсти, не вимивши.

2. Ти вирушив у подорож, не поснідавши.

3. Ти купив абрикоси, вимив їх, а потім з'їв.

4. Ти виростив зелену цибулю і вигадав овочевий вітамінний салат.

5. Замість обіду з'їв бутерброд та запив газованою водою.

6. Після обіду ти відпочив у парку на лавці, читаючи книгу.

7. На обід ти вибрав овочевий салат, борщ, рибу з гарніром, компот.

8. На вечерю ти вирішив з'їсти кілька бутербродів та булочку.

9. На обід ти вибрав чіпси та кока-колу.

3. Закріплення

Отже, хлопці, про що ми сьогодні говорили? Що нового для себе впізнали? Лікар Айболіт просить виконувати правила харчування. Намагайтеся їх виконувати, щоби бути здоровими.

Головне в житті цездоров'я

З дитинства спробуйте це зрозуміти.

Головна цінність цездоров'я!

Його не купити, але легко втратити.

Наші хвороби розкажуть потім

Як ми живемо і що ми жуємо

Спортом тіло своє зміцнюйте

Їжу корисну вживайте

Додаткове завдання

Робота у щоденниках здоров'я