Головна · Діагностика · Конспект сюжетно-рольової гри «Подорож до лісу. Конспект проведення сюжетно-рольової гри «Подорож у зимовий ліс

Конспект сюжетно-рольової гри «Подорож до лісу. Конспект проведення сюжетно-рольової гри «Подорож у зимовий ліс

Цілі:Повторення лісових тварин, закріплення зимових ігор та ознак зими

Завдання:Розвиток уяви, розвиток мови, розвиток творчого мислення

Завантажити:


Попередній перегляд:

Заняття з сюжетно-рольової гри

Тема: «Їдемо автобусом у зимовий ліс»

Цілі: Повторення лісових тварин, закріплення зимових ігор та ознак зими

Завдання: Розвиток уяви, розвиток мови, розвиток творчого мислення

Обладнання: Іграшки тварин: вовк, білка, їжачок, ведмідь, заєць; дерево, ялинка; кошик з горішками; стілець та наволочка для імітації барлоги ведмедя; біла тканина або серветка для імітації їжачка; дерев'яний автобус; квитки; гроші; жилети для водія та кондуктора, мікрофон для водія. Імітація лісу: Загорнути їжачка в серветку, поставити стілець, покласти під нього ведмедя і накрити зверху простирадлом, поставити деревце і поруч поставити зайчика, під ялинку поставити вовка, поставити білочку і залишити вільне місце для галявини. Гра краще проводити в групі або де є вільне місце.

Хід заняття:

П: Діти, сьогодні ми з вами поїдемо автобусом у зимовий ліс! Ви, будь ласка, одягніться тепліше, бо там холодно, візьміть із собою чай та бутерброди, щоб поїсти. Ще ми з вами можемо зустріти в лісі білочку, тож давайте візьмемо горішки, щоб її там погодувати. Ми з вами пограємо в лісі в сніжки, покатаємось на лижах, і зліпимо сніговика. Нам потрібен водій, кондуктор та касир. Давайте порахуємось!

(Педагог вважає дітей і за допомогою лічилки вибирає, хто буде водієм, кондуктором та касиром.)

Я керую, керую, керую

Свій автобус до гаража.

Раз два три чотири п'ять -

У гаражі він спатиме.

Спатиме він до ранку –

Вранці нова гра.

Хто шофер хоче бути?

Виходь! Тобі водити!

П: Водій та кондуктор сідають в автобус, касир йде до каси (водієві та кондуктору одягаються жилети; водієві видається мікрофон, касиру квитки). Інші у нас будуть пасажирами. Ось вам, пасажири, монетки, йдіть до каси та купіть там собі квитки. Коли йдете в касу, кажіть касиру «Доброго дня, дайте мені, будь ласка, квиток на автобус у зимовий ліс», даєте касиру монетку, касир дає вам квиток і каже «Візьміть квиток, будь ласка». Коли всі пасажири куплять собі білет, касир теж купить собі білет і піде в автобус. Усі пасажири йдуть до автобуса, пред'являють квитки кондуктору. Кондуктор рве квитки та пропускає пасажирів до автобуса. Усі сідають. Водій оголошує у мікрофон «Обережно, двері зачиняються, наступна зупинка «Зимовий ліс»» та імітує водіння автобуса.

Все, ми прибули! Водій, оголошуйте зупинку «Зупинка, зимовий ліс».

(Педагог просить дітей всі фрази промовляти правильно, при утрудненні, кілька разів)

П: Все ми приїхали! Загорнемось тепліше в наші шубки, візьмемо з собою горішки для білочки і виходимо з автобуса. Ой, які кучугури навколо! Обережно, не впадіть, піднімайте ніжки вище! (Педагог робить всі рухи з дітьми) Ходімо за мною! Дивіться, а що це там далеко, давайте підійдемо ближче, це чиясь нірка. Тільки не галасуєте, там може хтось спати. (Пошепки) давайте акуратно подивимося, хто там в нірці (педагог піднімає серветку, і діти бачать там їжачка)

Д: Це їжачок!

П: А що робить їжачок?

Д: Він спить.

П: А чому він спить удень?

Д: Він спить усю зиму. І прокидається лише навесні.

П: Гаразд, не будемо їжачка будити, ходімо далі ... йдіть за мною, нікуди не відходьте, а то можете заблукати в лісі! А хто це тут сидить?

Д: Білочка!

П: Давайте її погодуємо! Він зголодніла!

(Діти годують білочку горішками)

Д: Ведмідь!

А що він робить?

Д: Спить. Бо він у зимовій сплячці. І прокинеться лише навесні.

Хто у нас зробить найбільшу кулю? Постав його на землю, тепер потрібна менша куля. Хто нам його зробить? Постав. Тепер голову! Молодці! Який гарний сніговик!

Тепер давайте пограємо в сніжки (Педагог виконує рухи, що імітують гру в сніжки)

Молодці! А тепер давайте на лижах покатаємось. (Педагог виконує рухи, що імітують катання на лижах) Молодці! Гаразд, скоро нам уже додому, тож пішли далі. Діти, що бачите далі?

Д: Це зайчик

А що він робить?

Д: Він їсть кору

П: А чому він їсть кору?

Д: Тому що взимку нічого більше їсти.

П: Діти, а подивіться там із-за ялинки чиїсь очі страшні горять!

Д: Це вовк!

П: Хлопці, а що то за звук ви чуєте? (Педагог імітує звук завивання хуртовини)

Д: Це хуртовина починається!

П: Діти, побігли швидше в автобус, а то зараз почнеться хуртовина, ми не зможемо знайти дорогу назад і я вже замерзла, а ви ні?

Д: Ми також!

(Педагог та діти повертаються назад до автобуса)

П: Діставайте швидше свої термоси з чаєм, бутерброди, давайте грітися та їсти.

(Педагог імітує рухи їжі та пиття та запитує у кожної дитини, з чим у кожної бутерброд, це розвиває уяву у дітей)

(Педагог підказує водієві його дії)

Підбиття підсумків

П: Діти, сьогодні ми з вами здійснили подорож до зимового лісу! Розкажіть, що ви побачили там.

Д: (діти розповідають усе, що побачили у лісі)

П: Вам сподобалось?

Педагог відзначає кожну дитину. Що хтось виконував добре на занятті.


Муніципальна бюджетна дошкільна освітня установа

дитячий садок №3 «Світлячок»

СЮЖЕТНО – РОЛЬОВА ГРА.

ТЕМА:"Прогулянка в зимовий ліс".

Підготовча група.

Цепляєва Н.І.

Ціль:Вчити навичкам самоорганізації. Розвивати бажання ставити ігрові завдання, вибирати способи їх вирішення.

Завдання:Розширювати знання дітей про тварин і птахів нашого лісу, виховувати доброту, чуйність, чуйне уважне ставлення до них. Культура поведінки в лісі.

Розвивати уяву, мовлення, творче мислення.

Хід гри:

Вихователь:«Діти ви такі молодці, багато розповіли про природу, про погодні зміни, що відбуваються у різні пори року. Ми згадали про весну, літо, осінь, а зараз за вікном зима. Вам яка пора року більше подобається? /вислухати відповіді дітей/. А ви часто буваєте у лісі взимку? Ні, а чому? /Багато снігу, все помітно, важко проїхати, доріг немає/. Мені просто зараз хочеться вирушити в ліс! Хто зі мною? На чому ми поїдемо? На автобусі. Правильно за місто ми можемо поїхати автобусом, але самим лісом автобус не проїде, тому нам потрібно захопити з собою щось ще. Хто здогадається? /Лижі/. Я дістаю з комори лижі і вирушаю до зимового лісу».

Діти:«Немає в лісі холодно, і ми не можемо прямо так вирушити до лісу.

Вихователь:«Що потрібно зробити?

Діти:«Нам треба тепліше одягтися.

-«Я одягну теплий светр та куртку».

-«А я, дістану теплі рукавиці та шарф».

- «У лісі багато снігу, туди не підеш у черевиках чи чоботях, нам потрібні валянки». /Діти одягаються, допомагають один одному/.

Вихователь:«Ну що, чи готові?

– «Кого ми можемо зустріти у лісі? /зайця, білочку, різних птахів/. Давайте захопимо для них частування. /Насіння, горіхи, моркву, шматочок сала для синичок, крупу/.

- «Давайте виберемо, хто в нас буде ким. Даша – білочка, Діана – зайчик. А ще в лісі ми побачимо людину, яка доглядає ліс і всіх його мешканців. Хто це? Лісник. Хто ж у нас буде лісником? - Діма? Добре, йди Діма і готуйся нас зустріти».

Зараз ми будуватимемо автобус /діти зі стільчиків майструють автобус/, потім пропонують вибрати шофера, касира та кондуктора.

Шофера вибирають лічилкою:

Я керую, керую, керую, свій автобус до гаража,

Раз, два, три, чотири п'ять, у гаражі він спатиме.

Спатиме він до ранку, вранці нова гра,

Хто шофером хоче бути, виходь тобі водити.

Сашко у нас – шофер. Маша – касир, а Христина – контролер.

Займайте свої місця. Ми йдемо купувати квитки.

/Діти йдуть до каси, купують квитки, беруть лижі, їх треба зачохлити, щоб не поранити один одного, сідають в автобус, контролер перевіряє квитки, водій оголошує про відправлення автобуса, каже, що двері зачиняються. Діти їдуть за місто, виходять з автобуса, стають на лижі та вирушають у зимовий ліс.

"Сюжетно-рольові ігри" зимового сезону.

ГРУДЕНЬ

«АВТОБУС: БУДУЄМО АВТОБУС». МЕТА. Вчити дітей виконувати найпростіші дії з уявними об'єктами з наслідування дій дорослого; створювати разом із дорослим споруду з великого будівельного матеріалу та дитячих стільчиків, яку потім можна використовувати у процесі сюжетно-рольової гри. Вчити дітей брати він роль і діяти відповідно до неї (з допомогою дорослого) : роль водія, пасажирів. Вчити дітей розуміти наміри, мотиви поведінки персонажа (опановувати техніку перетворення). Продовжувати формувати в дітей віком потребу у спілкуванні, продовжувати вчити їх використовувати мовні і немовні засоби спілкування. МАТЕРІАЛ. Іграшковий автобус, лялька Незнайка. Великий підлоговий конструктор, дитячі стільці, кермо. Ляльки. Штучні квіти.

«АВТОБУС: ВЧИМОСЯ ВОДИТИ АВТОБУС». МЕТА. Продовжувати навчати дітей виконувати найпростіші дії з уявними об'єктами з наслідування дій дорослого; створювати разом з дорослим (або за наслідуванням) будівництво з великого будівельного матеріалу та дитячих стільчиків, яке потім можна використовувати в процесі сюжетно-рольової гри. Продовжувати вчити дітей брати він роль і діяти відповідно до неї (з допомогою дорослого) : роль водія, пасажирів. Вчити дітей розуміти наміри, мотиви поведінки персонажа (опановувати техніку перетворення). Продовжувати формувати в дітей віком потребу у спілкуванні, продовжувати вчити їх використовувати мовні і немовні засоби спілкування. МАТЕРІАЛ. Лялька Незнайка, іграшковий автобус. Автобус, побудований з цегли та стільців, кабіна з кермом. Проїзні квитки – кольорові картки, сумки, гаманці, гроші, сумка для кондуктора. Автобусна зупинка (спеціальна дошка із зазначенням зупинки та пристосуванням для картинки, що означає назву зупинки-вивіски «Дитячий будинок», «Магазин»). Картини із зображенням вулиць (різні будинки, люди, що йдуть у своїх справах тощо).

«АВТОБУС: ЇДЕМО В ЛІС». МЕТА. Продовжувати навчати дітей виконувати найпростіші дії з уявними об'єктами з наслідування дій дорослого; створювати разом з дорослим (або за наслідуванням) будівництво з великого будівельного матеріалу та дитячих стільчиків, яке потім можна використовувати в процесі сюжетно-рольової гри. Продовжувати вчити дітей брати він роль і діяти відповідно до неї (з допомогою дорослого) : роль водія, пасажирів. Вчити дітей розуміти наміри, мотиви поведінки персонажа (опановувати техніку перетворення). Продовжувати формувати в дітей віком потребу у спілкуванні, продовжувати вчити їх використовувати мовні і немовні засоби спілкування. МАТЕРІАЛ. Іграшковий автобус. Автобус, побудований з цегли та стільців, кабіна з кермом. Проїзні квитки – кольорові картки, сумки, гаманці, гроші, сумка для кондуктора. Автобусна зупинка (спеціальна дошка із зазначенням зупинки та пристосуванням для картинки, що означає назву зупинки-вивіски «Дитячий будинок», картинка-зупинка «Ліс», штатив для таблички-зупинки). Лялька Незнайко. Імітація лісу (дерева, ялинки, «зелена галявина» - килимки). Шишки, квіти, іграшки – їжак та заєць, дошка з крейдою, магнітофон, кошики.

«АВТОБУС: ПОЇЗДКА В ПАРК». МЕТА. Продовжувати навчати дітей виконувати найпростіші дії з уявними об'єктами з наслідування дій дорослого. Продовжувати вчити дітей брати він роль і діяти відповідно до неї (з допомогою дорослого) : роль водія, пасажирів. Продовжувати вчити дітей розуміти наміри, мотиви поведінки персонажа (володіти технікою перетворення). Продовжувати формувати в дітей віком потребу у спілкуванні, продовжувати вчити їх використовувати мовні і немовні засоби спілкування. МАТЕРІАЛ. Автобус із салоном для пасажирів або побудований з цеглинок та стільців, кабіна з кермом та мікрофоном, проїзні квитки – кольорові картки, гроші, сумки, гаманці, сумка для кондуктора. Зображення – зупинка «Парк», штатив для таблички – зупинки. Імітація парку (дерева, ялинки, «сніг» - килимки). Ляльки, верхній зимовий одяг для ляльок. Іграшкові пташки. Корм для птахів (крихти хліба).

«ДОЧКИ-МАТЕРІ: СВЯТО ЯЛИНКИ». МЕТА. Вчити дітей грати разом із дорослими та дітьми у конструктивні ігри зі знайомою сюжетною лінією, виготовляти для цих ігор (за допомогою дорослого) прості іграшки, машинки, прикраси. Розширювати коло дій дітей із лялькою та іншими образними іграшками. Продовжувати навчати дітей відтворювати у грі логічний ланцюжок ігрових дій: очікування на новорічне свято, підготовка подарунків для ляльок, збори на свято. Створити дітям радісний, святковий настрій. Сприяти об'єднанню дітей для спільних ігор. МАТЕРІАЛ. Ляльки, святкові костюми для ляльок, банти. Іграшкова ялинка, ялинкові прикраси, ялинкові іграшки, зроблені руками дітей. Костюм Діда Мороза для дорослого, мішок з подарунками.

СІЧЕНЬ

«СІМ'Я: НОВОРІЧНЕ СВЯТО БУДИНКУ». МЕТА. Продовжувати навчати дітей грати разом із дорослими та дітьми у конструктивні ігри зі знайомою сюжетною лінією, виготовляти для цих ігор (за допомогою дорослого) прості іграшки, машинки, прикраси. Продовжувати вчити дітей мати атрибути гри в ігровому куточку; адекватно, відповідно до функціонального призначення використовувати прості іграшки та предмети-заступники. Продовжувати формувати у дітей уявлення про ділянку, що відображається, придатні для гри. Продовжувати навчати дітей брати на себе роль члена сім'ї та діяти відповідно до неї: мама, тато, дочка (син). Продовжувати вчити дітей відтворювати у грі логічний ланцюжок ігрових дій: тато та мама прикрашають ялинку, готують подарунки, мама та дочка (син) накривають святковий стіл. Створити дітям радісний, святковий настрій. Сприяти об'єднанню дітей для спільних ігор. МАТЕРІАЛ. Іграшкова ялинка, ялинкові прикраси, ялинкові іграшки, зроблені руками дітей. Костюм Діда Мороза для дорослого, мішок з подарунками. Набір дитячого чайного посуду, частування: цукерки, печиво, муляжі фруктів.

«СІМ'Я: У РОДИНІ ЗАХВОРІЛА ДИТИНА». МЕТА. Продовжувати навчати двох дітей брати він ролі членів сім'ї та лікаря, діяти адекватно ролі, доводити взяту роль остаточно гри. Вчити дітей діям лікаря: оглянути хворого, вимірявши температуру, переглянувши горло, послухавши трубочкою; користуватись у грі атрибутами за призначенням, супроводжувати свої дії мовою, вести прості діалоги. Виховувати почуття турботи про хворого, передавати це лагідною мовою. МАТЕРІАЛ. Медична сумка, де знаходяться градусник, трубочка, шпателі, таблетки; білий дитячий халат, ковпачок; білий халат та ковпак для дорослого.

«ДОКТОР: НА ПРИЙОМУ У ЛІКАРЯ У ПОЛІКЛІНІЦІ». МЕТА. Познайомити дітей із новим сюжетом, закріпити ігрову дію лікаря: виміряти температуру, оглянути горло, вислухати трубочкою тощо. Продовжувати навчати дітей супроводжувати мовою свої дії, вести прості діалоги. МАТЕРІАЛ. Білий дитячий халат, шапочка, інструменти для лікаря, білий халат та ковпак для дорослого. Ляльки, коляски для ляльок. Дитячі стільці.

ЛЮТИЙ

"МАГАЗИН ІГРАШОК". МЕТА. Вчити дітей оформляти магазин іграшок – розставляти іграшки на прилавку та вітрині. Вчити користуватися чеками – заступниками. Активізувати словник дітей: назви іграшок, чеки, вітрина, прилавок, продавець, касир, покупець. Викликати в дітей віком бажання грати у гру магазин. МАТЕРІАЛ. Вітрина, виконана із пластику в зменшених розмірах, іграшки, знайомі дітям, каса – віконце з написом «каса», чеки – зображення іграшок на картоні, обтягнутому плівкою.

«КУПІВЛЯ ІГРАШОК». МЕТА. Вчити дітей брати він роль покупця, виконувати ланцюжок послідовних дій: підійти до каси, дати гроші, взяти чек, з чеком підійти до продавця. Вчити дітей чемно звертатися до продавця, касира, один одному; користуватись заступниками грошей – жовтими кружками. Активізувати словник дітей рахунок слів: чек, продавець, касир. МАТЕРІАЛ. Вітрина, виконана із пластику в зменшених розмірах, іграшки, знайомі дітям, каса – віконце з написом «каса», чеки – зображення іграшок на картоні, обтягнутому плівкою.

«МАГАЗИН: ОВОЧІ-ФРУКТИ». МЕТА. Вчити дітей оформляти овочевий магазин – розкладати знайомі овочі та фрукти на прилавку та вітрині. Продовжувати навчати дітей користуватися чеками – заступниками. Активізувати словник дітей: назви овочів та фруктів, чеки, вітрина, прилавок, продавець, касир, покупець. Викликати у дітей бажання грати в овочевий магазин. МАТЕРІАЛ. Вітрина, виконана із пластику у зменшених розмірах, овочі та фрукти, знайомі дітям; каса – віконце з написом «каса», чеки – зображення овочів та фруктів на картоні, обтягнутому плівкою. Халати для дорослих: для продавця та касира.

«МАГАЗИН: ОДЯГ». МЕТА. Вчити дітей оформляти магазин «Одяг» – розкладати знайомі предмети одягу на прилавку, розвішувати на вішалки для білизни, оформляти вітрину. Продовжувати навчати дітей користуватися чеками – заступниками. Активізувати словник дітей: назви предметів одягу (сукня, кофта, куртка, майка, шорти, трусики, колготки тощо, вішалка для білизни, чек, вітрина, прилавок, продавець, касир, покупець. Викликати у дітей інтерес до гри та бажання грати в магазин «Одяг» МАТЕРІАЛ Вітрина, виконана з пластику в зменшених розмірах, предмети одягу для ляльок, знайомі дітям, каса – віконце з написом «каса», чеки – зображення предметів одягу на картоні, обтягнутому плівкою, вішалки для білизни , невеликі ляльки в святковий одяг для вітальні магазину.

Муніципальна бюджетна дошкільна освітня установа

дитячий садок №3 «Світлячок»

СЮЖЕТНО – РОЛЬОВА ГРА.

ТЕМА:"Прогулянка в зимовий ліс".

Підготовча група.

Вихователь першої категорії:

Цепляєва Наталія Іванівна

Ціль:Вчити навичкам самоорганізації. Розвивати бажання ставити ігрові завдання, вибирати способи їх вирішення.

Завдання:Розширювати знання дітей про тварин і птахів нашого лісу, виховувати доброту, чуйність, чуйне уважне ставлення до них. Культура поведінки в лісі.

Розвивати уяву, мовлення, творче мислення.

Хід гри:

Вихователь:«Діти ви такі молодці, багато розповіли про природу, про погодні зміни, що відбуваються у різні пори року. Ми згадали про весну, літо, осінь, а зараз за вікном зима. Вам яка пора року більше подобається? /вислухати відповіді дітей/. А ви часто буваєте у лісі взимку? Ні, а чому? /Багато снігу, все помітно, важко проїхати, доріг немає/. Мені просто зараз хочеться вирушити в ліс! Хто зі мною? На чому ми поїдемо? На автобусі. Правильно за місто ми можемо поїхати автобусом, але самим лісом автобус не проїде, тому нам потрібно захопити з собою щось ще. Хто здогадається? /Лижі/. Я дістаю з комори лижі і вирушаю до зимового лісу».

Діти:«Немає в лісі холодно, і ми не можемо прямо так вирушити до лісу.

Вихователь:«Що потрібно зробити?

Діти:«Нам треба тепліше одягтися.

-«Я одягну теплий светр та куртку».

-«А я, дістану теплі рукавиці та шарф».

- «У лісі багато снігу, туди не підеш у черевиках чи чоботях, нам потрібні валянки». /Діти одягаються, допомагають один одному/.

Вихователь:«Ну що, чи готові?

– «Кого ми можемо зустріти у лісі? /зайця, білочку, різних птахів/. Давайте захопимо для них частування. /Насіння, горіхи, моркву, шматочок сала для синичок, крупу/.

- «Давайте виберемо, хто в нас буде ким. Даша – білочка, Діана – зайчик. А ще в лісі ми побачимо людину, яка доглядає ліс і всіх його мешканців. Хто це? Лісник. Хто ж у нас буде лісником? - Діма? Добре, йди Діма і готуйся нас зустріти».

Зараз ми будуватимемо автобус /діти зі стільчиків майструють автобус/, потім пропонують вибрати шофера, касира та кондуктора.

Шофера вибирають лічилкою:

Я керую, керую, керую, свій автобус до гаража,

Раз, два, три, чотири п'ять, у гаражі він спатиме.

Спатиме він до ранку, вранці нова гра,

Хто шофером хоче бути, виходь тобі водити.

Сашко у нас – шофер. Маша – касир, а Христина – контролер.

Займайте свої місця. Ми йдемо купувати квитки.

/Діти йдуть до каси, купують квитки, беруть лижі, їх треба зачохлити, щоб не поранити один одного, сідають в автобус, контролер перевіряє квитки, водій оголошує про відправлення автобуса, каже, що двері зачиняються. Діти їдуть за місто, виходять з автобуса, стають на лижі та вирушають у зимовий ліс.

- «Дивіться, всі дерева вкриті снігом, вони заснули до весни. Кар, Кар – хто кричить? - Ворона, вона чує, як ми наближаємось. Давайте не турбуватимемо її. Тук, тук, тук… Тихіше слухайте, хто це? Дятел. Чому він стукає?

-«Він дістає насіння з шишок, можливо, він будує дупло для білочки? Ще дятла звуть лісовим лікарем, отже, він лікує дерева».

- «Дивіться, хтось сидить під ялинкою і тремтить.»

– «Це Зайчик».

- «Зайчик що ти тут робиш»?

- «Тримаю від холоду. Мені зовсім нема чого їсти, все занесло снігом і їжі зовсім не стало. Будиночка у мене немає, а ворогів стільки багато, що доводиться цілий день бігати від кущика до кущика та ховатися».

- Що ти їси взимку? І хто твої вороги?

-«Взимку я їм кору дерев. А найлютіший ворог для мене сова. Навіть уночі від неї не сховатися».

- «Зайчик ми почастуємо тебе морквою, і хочемо, щоб ти швидше зігрівся».

– «Ми продовжуємо свій шлях».

З'являється білочка.

- «А ти, білочка, чим засмучена?»

- «Я всю осінь збирала гулі, гриби, горіхи, а тепер усе втратила, а мені дуже хочеться їсти».

- "Розкажи нам білочка про себе"?

- Влітку я руда, а з настанням зими стаю сірою, щоб мої вороги мене не помітили серед дерев. Живу я в дуплі і запасаю на зиму горіхи, жолуді, гриби, але зараз нічого не можу знайти. /Плаче/.

- «Білочка не плач, ми почастуємо тебе горішками».

- «Дякую, шукатиму свої запаси».

– «Ми продовжуємо свій шлях. Дивіться, діти, там якась хатинка, давайте в неї заглянемо»?

Виходить лісник, вітається з дітьми, називає себе.

- «Навіщо ви завітали до мене?»

– «Ми прийшли в ліс на прогулянку. А що Ви тут робите?

- «Хіба ви не знаєте, що я стежу за всім, що відбувається у лісі. Щоб дерева не хворіли, щоб усі звірі та птахи були здорові та ситі, особливо зараз, узимку, коли корми зовсім мало. Я роблю годівниці не лише для птахів, а й для звірів. Я привожу в ліс сіно для лосів, картоплю для кабанів, а птахам насипаю корм у годівниці. А ви робите годівниці? Чим ви годуєте птахів?

Діти дістають корм: зерно, насіння, хлібні крихти, сало та пропоную ліснику залишити корм для птахів у нього у лісовій їдальні.

Лісник дякує дітям і питає, що цікавого вони бачили в лісі.

Діти розповідають, що бачили зайця, білку, ворону, чули стукіт дятла.

Лісник:"А ось, найцікавіше, ви не бачили, давайте я вам покажу."

-«Дивіться, ви знаєте, чиї це сліди?» /сліди лося на аркуші паперу/.

-«Це лосі, найбільші тварини нашого лісу. Їм взимку нема чого їсти, і вони приходять ближче до людини. А ми, лісники їх годуємо. А ось ще слід, його треба боятися. Чиї це сліди? /Вовка/. Чому ми його не побачимо у лісі? Він

сам боїться людини і тому від неї ховається. Давайте і ми підемо від нього подалі».

Дякую вам, ви нам багато нового розповіли про тварин зимового лісу, а нам час повертатися до дитячого садка.

Діти стають на лижі та повертаються до дитячого садка, де майструють годівниці для птахів.